_sjuu_ _sjuu_ komentáře u knih

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Kniha mě moc nezaujala - nebyla nejhorší, ale vracet se k ní nebudu

27.05.2013 2 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

druhá nejoblíbenější od Viewega, 100% lepší než film! :)

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Má nejoblíbenější od Viewega, ale vracet se k ní asi nebudu

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

použita pro výplň času u opalování, moc mě nenadchla, vrat se k ní nebudu

Krysař Krysař Viktor Dyk

námět dobrý, ale kniha mě nebavila - zahození ji někam do kouta bránila akorát blížící se maturita

27.05.2013 1 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

překrásná, ikdyž velmi smutná - určitě se k ní někdy vrátím :)

Havran a jiné básně (14 básní) Havran a jiné básně (14 básní) Edgar Allan Poe

Knihu jsem si musela zařadit do seznamu literatury k maturitě- jinak bych na ni nikdy nenarazila, poezii ráda nemám a ani ji většinou nerozumím, ovšem toto mě velmi mile překvapilo :)

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Ke knize jsem měla celkem předsudky, nicméně mě mile překvapila :)

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

nevím, jestli jsem byla ve špatném rozpoložení, nicméně kniha mě vůbec nebavila, přečetla jsem ji sice za 1 den, ale kdybych si průběžně nepoznamenávala děj, tak do maturity (možná i za týden) vůbec netuším o čem byla,.

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

další z knih, nutná maturitě - přiznám se: vůbec mě to nebavilo, film mi přišel mnohem lepší

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Krásný a dojemný příběh, ovšem část knihy, kde rybář bojuje s rybou, mě hodně nebavil - bylo to pro mě nekonečné

Babička Babička Božena Němcová

jedna z knih z povinné četby k maturitě - kniha se mi docela líbila, ale měla jsem dost problém se staročeštinou - špatně se mi to četlo

27.05.2013 3 z 5

Směšné lásky (tři melancholické anekdoty) Směšné lásky (tři melancholické anekdoty) Milan Kundera

nejoblíbenější ze seznamu literatury k maturitě ♥ ráda se k ní někdy vrátím

27.05.2013

Velká kniha bylinek Velká kniha bylinek * antologie

Naprosto úžasná knížka - jen na ty přenádherné fotky bych se mohla dívat celý den :)

První láska První láska Jacqueline Wilson

Další milovaná kniha J. Wilson před mnoha lety ♥ :)

První starosti První starosti Jacqueline Wilson

další kniha, ktero jsem cca ve 12 letech milovala :)

První nástrahy První nástrahy Jacqueline Wilson

čteno cca ve 12 letech, z knihy jsem byla v té době nadšená :)

Láska přes mobil Láska přes mobil Bianka Minte-König

knihu jsem četla tak ve 12letech, příběh mě bavil - viděla jsem se v tom :D je to na cílenou skupinu hezky napsáno, takže klidně můžu doporučit :)

27.05.2013 4 z 5

1000 dívčích otázek 1000 dívčích otázek Gaby Schuster (p)

knihu jsem dostala od příbuzných tak ve 12 letech. převážná většina informací byla pro mě zbytečná (věděla jsem - nebo se mě netýkala - alkholismus, rozvod rodičů, ..) zbytek byl celkem fajn (tip na domácí masky,..). Kniha je psaná formou otázek a odpovědí, přičemž odpovědi jsou stručné, jasné a hlavně "rozumné" (žádné šílené zdrobněliny, slang,. přesto působí, jak by slečnám radila nějaká kamarádka,. :) )

27.05.2013 2 z 5

Intimníček aneb Přepadla mě puberta! Intimníček aneb Přepadla mě puberta! Šárka Junková

Pro slečny v pubertě asi super :) už je to sice spousta let, co jsme knihu naposledy četla, ale myslím, že se mi líbila. V knize jsou navíc občas různé hlášky ze třídy, perličky z písemek, (pro cílovou skupinu) zajímavá vyhodnocení anket a testíky, které si mohou slečny vyplnit - je to příjemné zpestření :)