michaella03 michaella03 komentáře u knih

Zkrocený Zkrocený Emma Chase

Nenáročná kniha, vtipná, čtivá.
Bylo fajn přečíst si to i z jiného pohledu - ale Kate a Drewa nic nepředčí :-D.
Tak ještě jeden díl ;-).

28.08.2019 4 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Páni, přečteno ani ne za den :-D.
Opět se velmi rychle četla, vtipná - ale z toho mužského pohledu se mi líbila víc.
Tak hurá na třetí!

27.08.2019 4 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Takový lepší průměr - vtipná, čtivá, oddechovka. Uvidíme, co další díl.

26.08.2019 4 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Z Christianova pohledu se mi knihy snad i líbí o něco víc... Opět to rychle utíká, je to velmi čtivé.
Líbily se mi vzpomínky na dětství, myšlenky a pohnutky, kterého ho vedly k řadě věcí.
Jen doufám, že se brzy dočkám třetího dílu...

25.08.2019 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Z Christianova pohledu se mi kniha asi líbila víc - upřímné, přímočaré, místy vtipné. Nahlédly/i jsme hlouběji do jeho světa - práce, dětství, minulost, city celkově...
Osvětlila mnoho věcí z původního prvního dílu - a já jsem za ni ráda.

20.08.2019 5 z 5

Ed Sheeran před objektivem - Jak šel čas s Edem pohledem fotografky Ed Sheeran před objektivem - Jak šel čas s Edem pohledem fotografky Christie Goodwin

Jako několikaletá fanynka Eda jsem byla (a stále jsem) nadšená, že kniha - vlastně cokoliv - o něm konečně vyšla v češtině.
V knížce skutečně jsou neviděné fotky, doplněné postřehy a poznámkami jeho otce. Celou knihou nás provází Christie Goodwinová - můžeme jejím pohledem vidět Edovu cestu na vrchol.
Kniha je vážně dobrá, čekala jsem spíše jen ty fotografie - tedy milé překvapení v podobě vyprávění příběhu od jeho úplného počátku.

20.08.2019 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Velmi povedené (a i důstojné) ukončení celé série. Kniha se opět četla sama, hezky odsýpala.
Trilogie se mi velmi líbila, k jejímu re-readingu se určitě vrátím. A znovu chválím i filmové zpracování.

16.08.2019 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Kniha opět výborná, četla se mi ještě lépe než první díl. Hned se pouštím do trojky.
A znovu zmiňuji filmové zpracování - i tentokrát se povedlo.

11.08.2019 4 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Páni! Pokračování Muffina a čaje jsem si koupila ještě dřív, než jsem ho celý dočetla - tak moc jsem se nemohla dočkat. Druhý díl vůbec nezklamal (jak to občas bývá), naopak velmi potěšil - připadal mi dospělejší, skutečnější, zkrátka o něco lepší :-).
Děj opět odsýpal, obsah byl méně předvídatelný; pohybovalo se tam více postav.
Knížka se mi moc líbila, a kdyby se třeba někdy objevilo pokračování, strašně ráda bych si ho přečetla.

08.08.2019 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Mně se kniha líbila. Byla hodně čtivá, taková oddechovka. Sice mě asi od poloviny štvalo spojení "vnitřní bohyně", ale i tak to šlo.
A film je také dobrý.

03.08.2019 4 z 5

Kniha má opět nádherné, propracované ilustrace, obálka je fakt pecka. Dějově mnohem lepší než první díl, odsýpalo to; za dvě-tři hodiny přečtené. A ten konec - Lestrangeové, Brumbálové...
Knížky formou scénáře se mi začínají celkem líbit (i když jsou mnohem rychleji přečtené) :-D

17.07.2019 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

První polovinou jsem se musela spíš prokousávat, žádná akce, děj se táhnul, nic moc se nedělo. Pak byla oslava Chaolových narozenin a už to jelo. Právě ta druhá půlka měla pořádný děj, akci, napětí a zvraty.
Po prvním (i druhém) dílu stále fandím princi, doufala jsem, že se k Celeaně "přiblíží" spíš on, ale... Snad se to postupem času změní :-\.
Smrt jedné z hlavních postav mě tolik nezasáhla, ale když se pak díky tomu daly věci do pohybu, bylo to vlastně nevyhnutelné. Úplný konec se dal tak trochu očekávat - po všech událostech z prvního i druhého dílu.
Těším se na pokračování :-D.

14.07.2019 4 z 5

Probudím se včera Probudím se včera Lumír Holčák

Po knize jsem sáhla při čekání na knihu jinou, je to pohodové, nenáročné čtení, za chvíli přelouskané. Jako první jsem viděla film; knížka se (jako vždycky) v pár drobnostech liší.

25.06.2019 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

O sérii jsem slyšela už dřív, kamarádka mi ji doporučovala, ale moc mě to nelákalo. Teď jsem na ni narazila v knihkupectví a řekla si, že bych to už mohla zkusit - i díky velmi kladnému hodnocení.
Knížka mě úplně pohltila, vůbec se mi nechtělo ji odložit. Téma dobré, uvidíme, jak to se znameními Sudby bude dál. Pak tu je milostná linka - z dojmů z prvního dílu bych dala (zatím) přednost princovi :-).
Každopádně, kniha se mi moc líbila, také už můžu doporučit.
Jde se na dvojku :-D.

25.06.2019 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Kniha pěkná, krátká i celkem čtivá. Kdybych ji nemusela číst jako maturitní četbu, asi bych si ji sama od sebe nepřečetla - teď už vím, že by to byla docela škoda :D

18.06.2019 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Velmi originální námět na knihu, dost se mi líbil. Velmi rychle se četla, v půlce jsem si musela na chvíli dát pauzu, ale pak ji dočetla jedním dechem během dvou dnů.
Líbila se mi na začátku zamotanost toho všeho (Citra x Rowan, Faraday ...) a pak s jakou lehkostí autor vše jednoduše zase rozmotal.
Knížka se mi hodně líbila, jde se rovnou na Nimbus :-)

15.06.2019 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Knížka se mi líbila, četla se sama. Téma sice ohrané, jak už podotkli ostatní, ale tohle se bude číst pořád :)
Kniha mi trochu připomínala sérii After :D.
Na konci srpna by měl vyjít další díl, a i když nebude hlavně o Allie a Kadenovi, ráda si ji přečtu.

11.06.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

O knížce už jsem slyšela dřív, věděla jsem o čem je, ale ke čtení jsem se neměla. Před týdnem jsem si ji koupila, neměla jsem ani v plánu začít hned číst, ale neodolala jsem.
Kniha se mi moc líbila, dialogy byly možná až moc "propracované" - nevím jestli by se takhle dokázali bavit dva kluci - ale co já můžu vědět :).
A taky se musím přiznat, knihy s LGBT tématikou mě začaly bavit - před chvílí jsem si vyzvedla Koláčky, a určitě si chci přečíst ještě minimálně Probuzení Simona Spiera, a pak se propracovat k dalším.
Nicméně, Muffin a čaj se mi moc líbil, probudil ve mně pocity, které u knih běžně nemívám, věkově je pro mou skupinu. Knížka se četla sama, stránky mi pod rukama mizely, až jsem si říkala, že musím zpomalit, jinak nebudu mít co číst :D.
Určitě by nebylo od věci, kdyby takových knih bylo o něco víc...
Brzy se pustím do druhého dílu.

08.06.2019 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Knihu jsem dostala asi před třemi lety k narozeninám, začala hned číst, ale dostala jsem se jen do půlky. Teď jsem si pořídila zbylé dva díly a první začala číst znovu.
Kniha je velmi dobrá. Vzhledem k vysvětlení na konci, co všechno lidstvo udělalo, neudělalo a mohlo udělat, by bylo dost možné, že by se to i třeba stalo.
Hlavní hrdinka se mi líbila, sympatická, dokázala jsem se do ní vžít. Nejoblíbenější kapitoly byly z pohledu legie - Toňa a Lucius.
Jsem ráda, že v české tvorbě této doby najdeme něco, jako je Propast času.

01.06.2019 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Zakončení toho všeho je prostě paráda - i když mě mrzí, že konec nebyl víc rozepsaný, ty skoky mohly být obsáhlejší, tím pádem kniha o 100 stánek silnější a vůbec by mi to nevadilo :-)
V knize se pořád něco dělo, nechybělo mi napětí, akce a láska, zkrátka skvělé. Dějově a pocitově bych ji přiřadila k dílu prvnímu, který stále zůstává nejoblíbenějším dílem, a hned za ním je díl tenhle.
Celá série ve mně něco zanechala, a jsem neskutečně ráda, že jsem se k ní dostala. Knížky si určitě ještě přečtu, a určitě ne jednou...

12.05.2019 5 z 5