Simona99 Simona99 komentáře u knih

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Velmi zajímavá a výstižná báseň :)

11.11.2016 4 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Krátké, vtipné, výstižné...:) Nicméně, kdyby to nebyla povinná četba, asi bych po takové knížce nesáhla.

06.11.2016 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Dílo patří určitě k základnímu vzdělání. Četla jsem knížku jako povinnou četbu, ostatně asi jako každý :) A mně osobně se sbírka moc líbí!

29.10.2016 5 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Nezapomenutelná knížka! Skvělý, procítěný příběh.
Jediné, na co jsem si nezvykla, je autorův styl psaní. Vše bylo takové zdlouhavé. Ale bude to asi tím, že se celý děj odehrál pouze ve 3 dnech.

26.10.2016 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Máj jsem četla jako povinnou četbu a vůbec toho nelituji! Nádherná báseň o lásce mezi lidmi i lásce k přírodě a naší zemi. Možná na můj vkus trochu depresivní, ale rozhodně si myslím, že kniha patří k základnímu vzdělání.

16.09.2016 5 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Knížku jsem doslova zhltla...:) Parádní příběh každodenního života dospívající dívky :)

05.09.2016 5 z 5

E=mc2, lásko moje E=mc2, lásko moje Patrick Cauvin

Jednoduchý, líbivý příběh...:) Knížka se mi líbila o to více, že prožívám některé tyto chvíle :)

28.08.2016 5 z 5

Robinson na laguně Robinson na laguně Bernard Gorsky

Vcelku zajímavé autorovo popisování různých mořských druhů ryb. Knížka se mi četla velice rychle, byla i taková jednodušší...:) Celý příběh se v podstatě odehrává pod vodou :)

21.08.2016 4 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Úžasná kniha! Díky ní jsem získala aspoň trochu představy z dob, kdy vše mohli pouze muži :) Paráda

08.08.2016 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Krásná knížka, určitě by si ji měl každý přečíst! :) Pouze takové ty latinské výpisy ryb a dalších vodních živočichů jsem přeskakovala...:)

08.08.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Úžasná knížka, jedna z nejlepších, co jsem četla.
Procítěný příběh a úplně jsem se do něj vžila. Ani mi nebylo jasné, jak to všechno dopadne. Paráda!

24.04.2016 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Moje první knížka od Moyesové, kterou jsem přečetla. Paráda!
Příběh byl velice přesvědčivý a úplně jsem se do děje dokázala vžít. Líbilo se mi protínání minulosti a současné doby. Kolikrát už jsem byla přesvědčena, že vím, jak to všechno skončí, ale opak je pravdou - líbilo se mi, jaká pravda vyšla nakonec najevo.

15.02.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Paráda. Knížka mě dostala a važně jsem nečekala takový konec ! Jinak co jsem knihu odložila, musela jsem ji vzít zase do ruky, jak jsem byla netrpělivá, co bude následovat :) Ale působila na mě celkově trochu depresivně...

30.01.2016 4 z 5

Vyvolená Vyvolená Barbara Wood

Toto byla moje první knížka od Woodové. Čekala jsem od knížky hodně a to se také potvrdilo. Pěkný příběh.

15.01.2016 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Rozhodně lepší než "Příliš mnoho Kateřin"! :)

30.10.2015 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Čekala jsem od této knížky víc. Příběh mě docela bavil, ale přišel mi moc rozkouskovaný :)

30.10.2015 3 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Strašně zajímavá knížka...ani bych neřekla, že se mi bude až tak líbit :)

03.09.2015 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Úžasná kniha! Petiškův styl psaní mi prostě vyhovuje:)

03.07.2015 5 z 5

Biblické příběhy Biblické příběhy Ivan Olbracht (p)

Jsem ráda, že jsem si už knížku přečetla. Určitě patří k základnímu vzdělání

28.06.2015 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Naprosto úžasná knížka. Neměla jsem v plánu ji číst, ale nakonec jsem se k tomu přinutila. A musím říct, že příběh je skvěle zpracovaný. Nebyla část, kde by se zrovna nic nedělo! Jak nádherná je láska:)
Na konci jsem brečela...

02.03.2015 5 z 5