E=mc2, lásko moje

E=mc2, lásko moje https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17054/bmid_e-mc-lasko-moje-17054.jpg 4 83 11

Daniel a Lauren jsou dvě jedenáctileté děti, které se do sebe o prázdninách zamilují. On velký fanoušek Roberta Redforda z pařížské periferie, ona levicově orientovaná Američanka z velmi bohaté rodiny, která nyní v Paříži žije. Oba dva mají ale jednu věc společnou- jsou hyperinteligentní. Vynikají tak značně nejen nad spolužáky a často i učiteli, ale v mnoha ohledech jsou i dál než jejich vlastní rodiče. Neustále tak narážejí na problém střetu jejich biologického a skutečného věku. Okolí je totiž vždy škatulkuje do krabice k ostatním jedenáctiletým. Lauren s Danielem se nejprve snaží podřídit jejich pravidlům, začnou spolu psát román, chodí na procházky nebo do kina. Nakonec ale zjišťují, že je jejich inteligence opravdu příliš odděluje od ostatních a rozhodnou se spolu uprchnout. Daniel získá peníze ve vědomostní soutěži, Lauren na burze a s jejich přítelem, sterým pánem jako doprovodem, se vydají do Benátek. Konečně žijí život o kterém snili. Bohužel jsou nakonec vypátraní a Lauren se musí s rodinou vrátit zpět do Ameriky. Slíbí si, že se v osmnácti opět setkají, oba ale tuší, že už to nikdy nebude jako teď.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

E = mc élevé au carré, mon amour , 1977

Nogales
27.03.2023 5 z 5

píseň mého dětství/mládí... a dalo se to i dnes.

R47
15.01.2023 3 z 5

Varianta na Romeo a Julii se vrací. Ta základní myšlenka je dobrá (setkání dvou mladých géniů z rozdílných společenských vrstev), jenže to prostě úplně nefunguje. Ona genialita slouží autorovi jen k tomu, aby hrdinům dopřál dospělácké vystupování, ale nijak zvlášť se tam s ní neoperuje. Čekal jsem trošku Sheldona Coopera v mladší verzi. Možná moje chyba. Takhle je to čistý průměr. Knížka z vás rychle vyvane.

Vesmich
16.09.2022 5 z 5

Četla jsem ji ve věku, kdy mi bylo přibližně jako jim. Byly prázdniny a já četla a četla. Někdy se to tak všechno potká. Ó krááásné dny našeho mládí :)

yellowbanna
12.09.2022 4 z 5

Lehká audio oddechovka.

Čtenářská výzva 2022 - Kategorie č. 2 - Kniha, jejíž hlavní postava je na útěku / skrývá se.

L.Helena
02.09.2022 4 z 5

Audiokniha - četba na pokračování ČRo2
Když jsem byla přibližně ve věku, jako jsou hlavní postavy této knihy, tak jsem párkrát zkoušela knihu číst, ale nikdy jsem se nezačetla tak, abych ji celou přečetla. Nyní jsem si ji se zájmem vyposlechla v audio verzi a konečně mě docela bavila.

olga8832
01.09.2022 5 z 5

Moc zajímavá a vtipná knížka. Český rozhlas zařadil do svých čtených knih a bylo to moc milé oživení. Věřím, že tihle protagonisté náskok neztratí ;-)

Badjo
29.01.2019

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Velice originální nápad a vtipně napsáno, např. střídání klučičího a holčičího pohledu v jednotlivých kapitolách. Ne tak dobře zfilmováno, ale zato s Laurencem Olivierem coby jejich "starším kamarádem".

Znedla
02.01.2017 2 z 5

Čtivá, občas vtipná kniha. Jen ten věk hlavních hrdinů mi nějak neseděl.

Simona99
28.08.2016 5 z 5

Jednoduchý, líbivý příběh...:) Knížka se mi líbila o to více, že prožívám některé tyto chvíle :)

reader.007
26.10.2014 2 z 5

Nebylo to špatné čtivo, místy i celkem vtipné, ale přestože že jsem nebyla geniální dítě, zdálo se mi přemýšlení obou hlavních hrdinů příliš nedětské a takové vyumělkované.

Bránolog
07.02.2012 5 z 5

Byl jsem o něco málo starší, než oba protagonisté, když mi tahle knížka velmi zpříjemnila nudnou část prázdnin s nudnými rodiči.

zfilmováno francouzská literatura rozhlasové zpracování Benátky

Patrick Cauvin
francouzská, 1932 - 2010