Simona99 Simona99 komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knížku jsem už jednou četla jako malá. To jsem ještě význam vůbec nechápala a viděla knihu jako obyčejnou pohádku. Dnes však už na děj pohlížím zcela jinak a příběh ve mně zanechal smíšené pocity zamyšlení se nad smyslem života. Zapůsobila na mě taková lehce tajemná atmosféra, která provází děj po celou dobu. Malého prince mi bylo chvílemi líto, ale měla jsem radost z jeho setkání s liškou, která mu nakonec otevřela oči…

07.09.2018 5 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Nádherný příběh o nádherné lásce z nenádherné doby...opět jsem se musela zamyslet nad svým životem a štěstím, které nyní máme...

05.09.2018 5 z 5

Pád nebes Pád nebes Reinhold Messner

Bezva, bezva, bezva. Opet mi bylo priblizeno spoustu dalsiho z oblasti vysokohorske turistiky. O Matterhornu jsem toho doposud prilis nevedela, tak jsem rada, ze jsem se mohla dozvedet o teto hore vice. Prislo mi velice zajimave cist o tragedii z roku 1865 z ruznych uhlu pohledu. Takze knihu mohu jen doporucit :)

01.09.2018 4 z 5

Setkání se smrtí Setkání se smrtí Joe Simpson

Úžasný příběh, díky kterému bychom si měli vážit toho, co máme, když jsme zcela zdraví...zde vidíme, jak je jednoduché o to přijít. Takže za mě super kniha a autorovi patří moje poklona! To, co on, by každý z nás nedokázal...

31.08.2018 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Tak toto byla super kniha se super příběhem! Moc mě bavilo spojení dobrodružna a náboženských motivů spojených s uměním...od začátku do konce byl příběh hodně napínavý a slovo "nudit se" u této knihy říct nejde!

26.08.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Musím rict, že tolik bych od této knihy ani nečekala...parádně vystižená politická situace i podobnost mezi zvířaty a lidmi. Místy jsem se i zasmála. Ale aspoň si uvědomíme, že je to všechno vlastně pravda. Moc doporučuji!

20.08.2018 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Knizku jsem cetla jako povinnou cetbu...uplne jsem ji nepochopila, ale to je asi bohuzel problemem dnesni generace...musim ale rict, ze i pres nepochopenou pointu na me z knizky dychala atmosfera, takove vlastenectvi a ze bychom se jako narod nemeli vzdavat. Doufam, ze se ke knize jeste pozdeji vratim a treba ji poznam lepe, byla bych rada.

19.08.2018 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Nádherný příběh...nemám slov k takové knize! Člověk se aspoň pořádně nad životem zamyslí.

06.08.2018 5 z 5

Krásně napsaná knížka...ukazuje nám hrůzy, které se děly za druhé světové války v polských koncentračních táborech...

13.07.2018 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Jednoduché, pohodové čtení :)

11.07.2018 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Pokracovani uspesne knihy "Nez jsem te poznala" me zaujalo vice, nez jsem cekala. Pribeh uz sice nebyl tak dojemny, ale uplne jsem se dokazala vzit do Louisy a jejich problemu...nemela to lehke, ale se vsim se dokazala nakonec bezvadne vyporadat :)

27.06.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Naprosto nadherna kniha...netradicni, jina nez ostatni zamilovane romany...knizka me uplne pohltila - od zacatku az do konce:)

25.06.2018 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Tak takovy pribeh bych od teto knihy asi necekala...napinave cteni po celou dobu a na konci necekane rozuzleni...moc doporucuji tem, co maji radi dobrodruzstvi, romantiku a tajemno. Moc se mi libily i casti, kde se popisuje neco ze zivota slonu

24.06.2018 5 z 5

Strom života Strom života Susan Wiggs

Pohodové, oddechové čtení na víkend či na prázdniny...:) Romantická knížka o naději, ale i ztrátě milovaného člověka...
Musím také podotknout, že díky knížce jsem měla velkou chuť k jídlu! :D Hned jsem běžela do komory a otevřela si javorový sirup:)

18.05.2018 5 z 5

Peklo blízko nebe Peklo blízko nebe Jon Krakauer

Jako všechny knížky o horách, i tato má své kouzlo...Nehoda na Everestu z roku 1996 je zde velmi detailně popsána. Doporučuji ! :)
Příběh ve mně opět vyvolal spoustu emocí...

11.05.2018 5 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Všechny básně byly velmi ponuré, smutné. Z každé ale plyne určité ponaučení. Problémem bylo, že většině básní jsem plně neporozuměla, což mě mrzí. Básně jsem se ale snažila co nejvíce pochopit. Se sociálními problémy, které jsou ve sbírce popisovány, se téměř denně setkáváme i dnes, proto jsem si leccos odvodila. Velmi mě zaujala autorova forma psaní:)

09.03.2018 4 z 5

Pohřbeni v oblacích Pohřbeni v oblacích Amanda Padoan

Naprosto strhující příběh z nejvyššího pohoří světa...paráda, moc doporučuji! :) Na začátku knížky se mi líbil popis života Šerpů, o jejich stylu života jsem doteď příliš nevěděla.

03.03.2018 5 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Všechny básně mě velmi zaujaly, ačkoli jsou velmi smutné. Každá ve mně vzbudila zvláštní pocity, kdy jsem se snažila se zamyslet nad smyslem každé básně. Nejvíce se mi líbily básně „Oči“ a „Balada o snu“.

23.02.2018 4 z 5

Loupežník / R.U.R. /  Bílá nemoc Loupežník / R.U.R. / Bílá nemoc Karel Čapek

Parádní dramata. Líbila se mi všechna. Asi nemohu úplně určit, které bylo nejlepší, protože na každém bylo něco jiného a originálního. Loupežník je více taková komedie než Bílá nemoc a R.U.R....:) Ale každopádně se četlo suprově!

22.02.2018 4 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Pocity vojáků, kteří se vrátili domů zpět z fronty...velmi emotivní...Pro dotyčné to musela být obrovská zkouška.
Doporučuji!

19.02.2018 5 z 5