Strom života

Láska, úspěšná kariéra, hezký manžel a krásný domov – Annie Rushová to má všechno. Jenže pak se v jediném okamžiku celý její život náhle ocitne v troskách a Annie se musí vyrovnat s obrovskou ztrátou a znovu se postavit na vlastní nohy. Odjíždí se zotavit domů do malebného, poklidného Vermontu, kde její rodina už po celé generace vyrábí javorový sirup, a v krajině svého dětství a mládí stojí tváří v tvář své minulosti. Vzpomíná na svou první lásku a na milovanou babičku, přehodnocuje svá dávná rozhodnutí. Jak by teď vypadal její život, kdyby tehdy zůstala v rodném městečku se svým prvním přítelem Fletcherem? Zvolí si tentokrát tu správnou cestu? A bude mít po bolestné zkušenosti vůbec sílu začínat znovu? Silný a dojemný příběh ze života, který pobaví a zahřeje u srdce. „Lidský a mnohovrstevnatý příběh“ – Nora Roberts „Susan Wiggs vykresluje detaily lidských vztahů s dovedností mistra.“ – Jodi Picoultová...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356565/big_strom-zivota-XNg-356565.jpg 4.173

Vydáno: , Motto

Family Tree

Kniha Strom života

alnahu

(+ SPOILER) Životní příběh Annie, která se věnuje kulinářské show ,je úspěšná, má hezkého manžela, krásný domov ,čeká dítě a zda ze ,že ji nic nechybí. Vše se změní ,když po úraze upadne do kómatu ,když se probudí musí začít od začátku.Příběh docela zdlouhavý a nudný.

kopeceli

Copak příběh byl zajímavý a čtivý, to ano. Místy nudný, to také ano, tak se holt ta místa vezmou trochu šupem. Ale střídání vhledů do minulosti s přítomností mne místy mátlo. Navíc se mi zdá, že pár let zpátky je to taková móda, že si holka musí i rozbít hlavu, jen aby mohla vzpomínat. Zranění, diagnózy a délka kómatu nemohly nechat mozek bez poškození. Zázraky se sice dějí, ale zabývá se jimi literatura duchovní. Zdravotník skřípe zuby. A pak překlad! Obraty typu: “Oříškově zelené oči” - tak to ty oříšky ještě nedozrály. Oříšků jsem louskala při četbě víc a snižovaly mi podstatně radost ze čtení.

Kskaja

Bohužel mě tato knížka nebavila. Nemohla jsem se do knížky zacist, na čtení jsem se netešila a posledních 50 stránek jsem přelitla očima. Příběh ma potenciál, ale bylo to takové utahane, nudné.

Jenny46
08.09.2021

Kniha která nenadchne ani neurazí. Nemohla jsem se pořádně začíst, nenáročné čtení, ale něco mi tam chybělo ..

kalinka99
24.12.2020

Kniha se moc pěkně četla. Popis výroby javorového sirupu a nebo skvělé upečené koláče z různých surovin, tak se mi úplně sbíhaly sliny. Annie mi byla moc sympatická. Jsem ráda, že se mi knížka dostala do rukou.

niknikita
07.10.2020

Pěkný příběh ze života...a tady bych mohla skončit se svým hodnocením, ale...

Musím totiž svoje "ale" trochu rozvinout, takže:
-Už mne moc nebaví, jak se stává módou psát do románů plno řečí o jídle a receptech.
-A taky už mne unavuje stejně módní proplétání románových "tehdy" a "teď", které se tváří jako umělecký styl.

Podle mne právě tohle ubralo této knize na čtivosti a právě proto hodnotím jenom tak, jak hodnotím.

Marciem
16.07.2020

Dobře napsaný román, ale nic pro mě, tudíž nehodnotím.

LaDouceBrise
13.04.2020

Tak trochu jiná romantika. Již po přečtení první kapitoly pochopíte, proč je anotace tak nicneříkající a zdánlivě tuctová. Skoro celá zápletka je totiž odhalena na úplném začátku příběhu, a s přibývajícími kapitolami se postupně rozvíjí jako růžové poupátko. Jak čtenář stále více a více zabředává do historie rodiny Rushových a životních rozhodnutí hlavní hrdinky Annie, proniká mu do nosu opojná vůně javorového sirupu a nepřestává doufat v nalezení té jediné a správné klíčové ingredience jejího a vlastně i svého vlastního života. Ostatně myšlenka klíčových okamžiků a ingrediencí byla na celé knížce asi to nejkouzelnější a nejoriginálnější. Protože každé jídlo má svou klíčovou ingredienci, která mu dodává tu správnou chuť. Každý lidský příběh potřebuje klíčovou ingredienci a někdy člověk zkrátka pozná, když nastane jeden z mnoha klíčových okamžiků jeho života, jenž dovede hýbat světem a přetvořit dějiny.

„Začínat znovu má obrovskou cenu symbolizovanou tím, jak se něco dává dohromady z pečlivě vybraných ingrediencí.“

Příjemně plynoucí příběh prodchnutý dobrým jídlem a jemně vtíravou romantikou, která je dávkována v té správně vyvážené míře. O tom, že lidské vztahy mají tolik stránek jako sama lidská existence, o životních rozhodnutích, druhých šancích a nových začátcích. Protože i ty občas každý z nás bytostně potřebuje.

„Proč přináší radost stejné slzy jako smutek? Proč bolí srdce jako spálené ohněm, ať je to jedno, či druhé? Je to snad proto, že v hloubi duše každý ví, jak je obojí křehké a pomíjivé? Je zdrojem slz vědomí, že vše se může během jediné chvíle změnit?“

OPRAVDOVÝ PŘÍBĚH, KTERÝ DOPORUČUJI VŠEMI SVÝMI SMYSLY :)