simona5r simona5r komentáře u knih

Až tohle skončí Až tohle skončí Clare Mackintosh

"Jenže člověk nikdy nevidí všechny křižovatky, které ho čekají na cestě k cíli, vidí jen začátky cest, které tam vedou. Musíte si prostě vybrat jednu, vydat se po ní a doufat, že se k vám někdo přidá."
Velmi silná a dojemná kniha.

12.12.2020 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Tento typ literatury moc nečtu, naposledy jsem četla knihy od S.Tahir, které jsem si užila moc, a tuhle knihu jsem si užila úplně stejně! Skvělá oddechovka, romantika na pozadí mystična, ale i humor. Nutně potřebuji další díl!

05.12.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

"Je to hrůzné i krásné zároveň."

16.11.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

"Nemusela jsem se přetvařovat, tvářit se společensky nebo se stydět za to, že společenská prostě někdy nejsem. Seděli jsme tu oba spolu, v jedné místnosti, každý se svou vlastní knihou, myšlenkami v různých tematických oblastech, a přesto jsme spolu sdíleli jakýsi společný svět."
Knížka je dlouhá a téměř od začátku člověk ví, jak to dopadne, ale přesto je to takové mile odpočinkové čtení.

13.11.2020 4 z 5

Chceš-li rozesmát pánaboha Chceš-li rozesmát pánaboha Michael Třeštík

Bohužel jsem se zpočátku hodně zamotávala do všech těch jmen a historických událostí. Pak jsem si to konečně začala užívat, vše pěkně odsýpalo. Ale ke konci už jsem se jen těšila, až knihu dočtu.

07.11.2020 3 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

(audiokniha) Pefektní výkon narátora, který dokonale přiblížil prostředí, ve kterém se kniha odehrává. Bohužel jsem se do samotné zápletky a rozuzlení trochu zamotala, ale i tak mi to nezkazilo celkový dobrý dojem. U druhého dílu vím, že musím poslouchat velmi pozorně, ať mi zase něco neunikne.

27.10.2020 4 z 5

Kniha vedoucí k znovuuvědomění si, jaké hodnoty má člověk nastaveny, čím se trápit a co pustit za hlavu. Kniha pomalu plyne k očekávanému konci, stejně jako podzim pomalu přechází v zimu.

24.10.2020 4 z 5

O ostatních nevím nic O ostatních nevím nic Kristina Májová

Knížkou jsem se hodně protrápila. Hlavně asi proto, že mi byla Alice strašně nesympatická a protivná. Celkově to bylo i dost zdlouhavé, některé věci jen nakousnuté, pořád jsem čekala na pointu, která nepřišla.

17.10.2020 2 z 5

1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo Vendula Borůvková

Úžasná kniha pro děti přibližující blízkou historii nenásilnou a zajímavou formou. Ač nejsem cílová skupina, čtení jsem si i tak užila.

08.10.2020 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Velkou část knih od Jojo mám moc ráda, ale tahle byla pro mě velkým zklámáním. Velmi pomalý, nudný a zdlouhavý rozjezd a na konci zbytečně zdlouhavě popisována rodící situace.

25.09.2020 2 z 5

Kim Čijong (ročník 82) Kim Čijong (ročník 82) Čo Namdžu

Strohým, místy až emočně oploštělým, dokumentaristickým stylem popsán život (nejen) korejských žen a matek.

24.09.2020 5 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Posloucháno jako audiokniha. Mé první seznámení s názory a tvorbou Radkina Honzáka. Je zajímavé si poslechnout rozličné názory vzdělaného muže, byť ne se všemi souhlasím. Nejzajímavější pro mě bylo vyprávění o jeho začátcích po studiu medicíny.

23.09.2020 4 z 5

Trny v čase Trny v čase Jan Tomeš

Filozofií a myšlenkami protkané setkání se zajímavým koncem. Asi v půlce mě opakujicíc se filozofování začalo nudit a moc se mi nechtělo číst dál, ale jsem ráda, že jsem vydržela až do konce, protože to celou knihu krásně uzavřelo.

14.09.2020 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Velmi emocionálně silná kniha, která mnou cloumala od začátku až do konce.

31.08.2020 5 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Ač je kniha útlá, řekne toho tolik! Neskutečná hra se slovy místy až pobaví, byť situace je neveselá. Přesto z knihy číší naděje.

30.08.2020 5 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Kniha vhodná pro širokou laickou veřejnost. Pro mě jako lékařku a člověka snažící se o zdravější životní styl už tak velkým přínosem nebyla. Sice pro mě pár poznatků bylo nových, zajímavých a vedoucích k zamyšlení, ale celkově jsem se hodně nudila. Četla jsem jako eknihu a hodně mi vadilo časté opakování vět.

19.08.2020 2 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Posloucháno jako audiokniha. Výkon narátora byl skvělý, ale celkově mě kniha hodně zklamala. Průhledný motiv, postavy, které mi vůbec nepřirostli k srdci a celkově dost povrchní. Ještě že jsem touto knihou s P.Mayem nezačínala, jinak bych si od něj už ani žádnou další nepřečetla.

19.08.2020 2 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Uff, velmi silná kniha plná brutality, bezpráví a beznaděje. Neskutečné jaké hrůzy dokáže provést jeden člověk druhému!

04.08.2020 5 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Moje první kniha s válečnou tématikou, která přibližuje toto období z "druhé strany", té německé. Zpočátku jsem se do knihy nemohla začít, ale ke konci jsem byla víc a víc zvědavá,, jak to s bratry dopadne. Musím přiznat, že čtení je čím dál víc depresivnější, ale ono to jinak ani nejde.

30.07.2020 4 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Obohacující kniha pro všechny! Velmi trefně doplněná příklady z praxe, což přidává knize na čtivosti.

30.07.2020 5 z 5