simona g. Online simona g. komentáře u knih

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Asi tak - Bryndzovky můžu, dobře se mi čtou, mají spád, napětí, překvapení, ..., vše co má fajn detektivka mít. Ale, tady bylo něco malinko jinak. Možná ten úplný konec knihy nebyl až tak wow, jako jiné...těžko říct. Ale každopádně doporučuji přečíst, to ano. Kdo má Bryndzu rád, najde si tam své.

26.11.2019 5 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Asi už jsem četla lepší knihy. Ale i horší. Nenadchne, ani neublíží. Ale od stejného autora už bych asi nic nevyhledávala.

09.11.2019 3 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Fajn kniha. Děj měl švung, nápad zajímavý, napínavé, u mě dobrý!

30.09.2019 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Perfektní, napínavá, fajn hororová věc. Zhltnuto za pár dní, mi se líbila moc.

12.09.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Přečteno za 2 dny, což asi mluví samo za sebe. Za mne jsou Bryndzovky prostě super čtivé, dobře napsané, dobře přeložené, pecka!!!

10.06.2019 5 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Tak nevím. Mě kniha místy dost nudila. Pár pasáží bylo fajn, ale více bylo těch pro mne nudných a nečtivých. Psáno (možná přeloženo) příliš "kudrlinkatě", místy zvláštní dialogy, které v normálním životě v daném stylu lidi takto snad ani nevedou....mno, už jsem rozhodně četla knihy lepší.

06.06.2019 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Mě kniha extra nenadchla. Téma dobré, ale rozvleklé, zbytečně dlouhé, místy zamotané a nepřehledné....nic moc.

27.02.2019 3 z 5

Anglická zahrada Anglická zahrada Petra Klabouchová

První dojem - no TVL... Naprosto šílená kniha, ve všech směrech. Nejšílenější je, že je postavena na skutečném příběhu. To jako fakt nechceš... Druhá šílenost je, proč má tak nízké hodnocení?!?!?!? Za mě má být v červených číslech, protože tohle se četlo neuvěřitelně, šíleně, samo, odejít od knížky se fakt nechtělo ani trochu. No a úplně největší "šílenství" a dojem z knihy je, jak debilní, zlí, odporní a sobečtí umí lidé být. To vykreslení téhle stránky lidí bylo v knize až k pozvracení dobře zpracováno. Brutální téma, strašný příběh, ale autorce klobouk dolů, vznikla z toho kniha typu "jednohubka" - prostě ji zhltnete a po dočtení si říkáte - no TVL!!!

04.06.2024 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Dobrá knížka, ale četla jsem i lepší. Nápad skvělý, Beskydy jako místo činu super místo, zápletka gradovala, ale přece jen místy krkolomné čtení. Osobně jsem pachatele "čula" hned, takže bez překvapení, každopádně knížka dobrá.

31.05.2024 4 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Taaaak, vezmu to fofrem, ať můžu co nejdřív k sedmičce! Bylo to super!!! Napínavé jak šle, čtení šlo jako po másle, žehlení šlo stranou, nemáme doma pomalu co na sebe, ale to neva, valim číst další díl a všem doporučuji si tuhle autorku dát!!! Je skvělá!!!

13.02.2024 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Tak, pátý díl dočten a fofruju si pro šestý!!! Carter v sukni, to mě napadá nejčastěji, když čtu knihy téhle autorky. Opět napínavé čtení, opět jsem se knihy nemohla pustit, opět velká spokojenost a jestě větší doporučení!!!

04.02.2024 5 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Skvělá, úžasná, perfektní, bombová, hezká a milá kniha. Četla se sama a četla se moc fajn. Doporučuji na 100%, mít hvězdy navíc, okamžitě jí je dám. DOPORUČUJI, DOPORUČUJI, DOPORUČUJI!

18.12.2023 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Zajímavá knížka, psaná jinak, ale podle skutečných příběhů, takže má své kouzlo. Jen se mi někdy četla kapku krkolomně, za to jedna hvězdička dolů. Každopádně nelituji, že se mi dostala do ruky.

05.12.2023 4 z 5

Dívky z lesů Dívky z lesů Minka Kent

Perfektní, skvělá, napínavá, zajímavá. A takhle by se dalo pokračovat ještě dlouho. Kniha, která vás prostě vcucne a nechcete od ní na moc dlouho, protože prostě potřebujete vědět, co je v dalším odstavci, na další straně, v další kapitole. DOPORUČUJI!!!

11.11.2023 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Taaakže. Jde se hodnotit. Jako jo, dobrá kniha to byla. Ne výborná, ale dobrá ano. Možná by jí slušelo o pár stran méně, někdy mi to přišlo trochu uměle natahované, větší spád by možná mělo méně stran, těžko říct. Za přečtení však stojí, děj, téma a zvraty v ní mě bavily. Doporučuji, byť ubírám jednu *.

11.06.2023 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Za mne - děs, brak, katastrofa... Něco mezi červenou knihovnou, hororovým domem a postapo příběhem. Nalít to vše do jedné knihy, zvláštně protřepat, vylít směr lavor... Výsledek, úplně mimo kniha. Několikrát jsem si během čtení říkala - jako vážně?!? Zklamaní. Dočetla jsem včera, na hodnocení si dala odstup, ale vidím to pořád stejně. Objednávku dalších knih z téhle série jdu do knihovny hned zrušit. Druhou takovou nedám.

01.01.2023 1 z 5

Hedvábí Hedvábí Alessandro Baricco

Jak už tady někdo psal, příjemná knižní jednohubka. Mi osobně vážně chutnala. Jemný, milý příběh, který je v závěru i silný. Jsem ráda, že jsem na autora natrefila, určitě si přečtu další jeho knihu. Příjemný oddych na pár stránek. Rozhodně doporučuji.

28.12.2022 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Výborná kniha. Mix myšlenek, mix pocitů, děj co letí jako blázen, nechuť od ní odcházet a obří těšení se na návrat k ní a k pokračování ve čtení. Rozhodně doporučuji přečíst, drsná a krásná zároveň...

23.09.2022 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Většinou knihy hodnotím hned po dočtení. Tady ne. Přemýšlela jsem, jak vlastně hodnotit. Jako první knihu autorky jsem četla Sůl moře. V porovnání s ní je tohle prostě o jednu hvězdu slabší kniha. I když zase v porovnání s jinými by měla možná i hvězd pět každopádně, srovnávám Rutu s Rutou tedy a tahle je slabší. Ale neznamená to, že by byla špatná. Jen prostě slabší. Sůl moře jsem zhltla jedním dechem, tady to místy maličko drhlo a na mě možná až moc směřovalo do červené knihovny. Ale jak píšu, neznamená to, že by byla špatná, to neee.

29.07.2022 4 z 5

Dvojčata paní Karoliny Dvojčata paní Karoliny Ronald H. Balson

Nádherná kniha, rozhodně doporučuji přečíst si, opravdu krásná, i když o nelehké době a osudech Židů....

19.05.2022 5 z 5