silazwyku silazwyku komentáře u knih

Babička Babička Božena Němcová

Někoho to odradí a připadá mu to složitě a zdlouhavě napsané, ale je to přece klasika, kterou si musíme přečíst nejen kvůli paní Němcové, ale taky kvůli té krásné, ještě nezkažené době a místům, které tak barvitě a s láskou popisuje... Nechala jsme se unést. Ta knížka je prostě stejně milá, hodná a moudrá, jako od každého z nás, babička :-)

16.03.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Po mnoha doporučení snad od všech mých kamarádek, jsem i já otevřela tuto knihu. Nedočetla jsem jí ani do poloviny, pro mě ztráta času. Primitivní, místy úchylné, opakující se stále dokola - chci ho, nechci ho, nechce mě :-D Určitě si zajdu do kina na film. Protože mě zajímá, zda alespoň producenti z ničeho udělají něco, na co se dá dívat...

16.03.2014 odpad!

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásně napsaná kniha, balzám na duši, ikdyž se příběh odehrává ve smutné době... Čtěte pomalu a vychutnávejte si každou kapitolu.

11.11.2015 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

asi nejslabší kniha od něj... ale tak byl to 1.díl, nějak začít musel :-)

15.01.2015 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Vůůůbec mě to nebavilo a tak jsem se na pokračování těšila. Asi jsem to četla ve špatnou dobu, nemohla jsem se začíst :-/ Z předchozích dílů jsem byla nadšená.

22.08.2016 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

napínavé, čtivé a moc se mi líbilo, že autorka použila pravdivé souřadnice na GPS - opravdu jsou na těch místech schované kešky, nápadité :-)

17.09.2015 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc pěkná kniha, osudy. Skvělý vypravěčský styl, málo přímé řeči, což jsem ocenila

17.09.2016 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Perfektní kniha. Oddechovka, zábava, ale i problémy v manželství, rodině, zvraty, prostě kniha o životě pohledem chlapa :-) Moc mě to bavilo!

10.03.2016 5 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

poutavý, okouzlující a znepokojující příběh...

12.12.2014 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

K této knize mám srdeční vztah. Je pro mě více než příběhem, tak asi proto, jí mám tak ráda. Pro ty, kteří nečetli, doporučuji - je to přece kouzelné :-)

07.03.2014 5 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Pan Doerr je spisovatel s velkým S. Jeho forma psaní je pohlazení na duši, ale tyto povídky mi přišly dost depresivní. To nic nemění na prožitku z příběhů.

25.01.2017 4 z 5

Bílá vlčice Bílá vlčice Theresa Révay

pěkný, historický román. Ke konci už dost zdlouhavé, překombinované... Druhý díl už si nepřečtu

06.01.2017 3 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Pěkná kniha

25.09.2016 3 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Krásný příběh plný emocí, snů, přátelství a velkého odhodlání! Čtivé, detailně popisované postavy i místa.

12.05.2016 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

miluji Harryho a jeho svět!!!

04.03.2016 4 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Moc pěkný, čtivý a dojemný příběh.

07.04.2015 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Nejdříve jsem si chtěla přečíst knihu, před filmem. Kniha byla perfektní, čtivá, napínavá, místy humorná a ten konec - to jsem nečekala!

19.02.2015 5 z 5

Slepý inštinkt Slepý inštinkt Andreas Winkelmann

Trochu mě odradilo, ještě nedávno průměrné hodnocení tady na webu. Ale pomalu to jde nahoru, zaslouženě.
Příběh je silný, napínavý - doporučuji :-)

16.11.2014 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Nejvíce se mi líbí, jak si autorka dala záležet, aby vše na konci příběhu zapadlo do sebe a dávalo smysl... Určitě si od ní ještě něco přečtu!

30.10.2014 5 z 5

Ulička tisíce květů Ulička tisíce květů Gail Tsukiyama

krásně psaná kniha, až poeticky :-) Pěkný příběh - dojemné ...

01.10.2014 5 z 5