silazwyku silazwyku komentáře u knih

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Pan Doerr je spisovatel s velkým S. Jeho forma psaní je pohlazení na duši, ale tyto povídky mi přišly dost depresivní. To nic nemění na prožitku z příběhů.

25.01.2017 4 z 5

originál Rowlingová to nebylo, ale cokoli, kde se Harry vyskutuje, mě prostě baví. Proto plný počet. Forma divadelního scénaře se mi líbila, člověk může fantazírovat a představovat si vše podle sebe :-)

25.01.2017 5 z 5

Bílá vlčice Bílá vlčice Theresa Révay

pěkný, historický román. Ke konci už dost zdlouhavé, překombinované... Druhý díl už si nepřečtu

06.01.2017 3 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Pěkná kniha

25.09.2016 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc pěkná kniha, osudy. Skvělý vypravěčský styl, málo přímé řeči, což jsem ocenila

17.09.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nenadchlo, neurazilo :-)

22.08.2016 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Vůůůbec mě to nebavilo a tak jsem se na pokračování těšila. Asi jsem to četla ve špatnou dobu, nemohla jsem se začíst :-/ Z předchozích dílů jsem byla nadšená.

22.08.2016 3 z 5

Zmrzlinová královna Zmrzlinová královna Susan Jane Gilman

Hezký, silný, poutavý příběh. Kniha se velmi dobře čte.

22.06.2016 5 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Příjemná kniha, ale samotný příběh vcelku nudný. Líbilo se mi vykreslení postav, popisy města, obyvatel...

25.05.2016 3 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Krásný příběh plný emocí, snů, přátelství a velkého odhodlání! Čtivé, detailně popisované postavy i místa.

12.05.2016 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Na můj vkus příliš zdlouhavé. Ale tohle je má první přečtená kniha od autora, nejspíš to bude jeho styl, vzhledem k tomu, jak jsou všechny jeho knihy tlusté. :-) Příběh byl zajímavý, napínavý!

12.04.2016 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Perfektní kniha. Oddechovka, zábava, ale i problémy v manželství, rodině, zvraty, prostě kniha o životě pohledem chlapa :-) Moc mě to bavilo!

10.03.2016 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

miluji Harryho a jeho svět!!!

04.03.2016 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Chvílemi se to táhne, až příliš mnoho popisování, ale takový už je styl Rowlingové. Takže vlastně opět nezklamala. Příběhy Cormonara mě baví, dokud budou vycházet, budu je číst :-)

04.03.2016 4 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Pěkná kniha plná emocí, lásky k rodině, odhodlání a naděje. Dobře se čte, ale je fakt, že je jsem si vždycky musela odskočit od žánru a mezitím jsem četla i Harryho Potera. :-)

02.02.2016 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

I kdybych nevěděla, že tento román napsala má oblíbená J.K.Rowlingová, po pár stránkách bych to poznala. Mám ráda její styl a nadání vše do detailu popsat. Příběh mě bavil, určitě si přečtu i druhý a posléze třetí díl.

16.01.2016 4 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Pěkný příběh

14.01.2016 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásně napsaná kniha, balzám na duši, ikdyž se příběh odehrává ve smutné době... Čtěte pomalu a vychutnávejte si každou kapitolu.

11.11.2015 5 z 5

čtivé, ikdyž jsem čekala více...

07.10.2015 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

napínavé, čtivé a moc se mi líbilo, že autorka použila pravdivé souřadnice na GPS - opravdu jsou na těch místech schované kešky, nápadité :-)

17.09.2015 5 z 5