Slepý inštinkt

Slepý inštinkt https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136332/bmid_slepy-instinkt-oR9-136332.jpg 4 123 41

V jeden horúci letný deň v spustnutej záhrade sedí na hojdačke dievčatko. Všetko navôkol hýri farbami, ale ono to nevníma. Je slepé. Zato však jasne cíti, že sa niekto blíži. Stelesnenie zla. O veľa rokov neskôr zavolajú policajnú komisárku Franzisku Gottlobovú do ústavu pre postihnuté deti. Stratilo sa slepé dievčatko a po páchateľovi akoby sa zľahla zem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Blinder Instinkt , 2011

Leona333
31.01.2024 5 z 5

Andrease Winkelmanna dobře znám, respektive jeho knihy. Vetšinou se děj, zápletka stočí na jednu z hlavních postav, která je životním outsiderem... Ta je alfou a omegou všeho... To ona nám dává po celou dobu příběhu otázky..., na které chceme znát odpovědi...
I zde tomu není jinak. Slepý instinkt, je nadmíru poutavá, hororová a svým způsobem odpudivá kniha, kterou jsem si přečetla již podruhé a nemohla jsem se od ni, za žádnou cenu odtrhnout...

matogeminimato
22.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Známému boxerovi Maxovi Ungemachovi sa stala pred desiatimi rokmi tragédia, keď sa stratila z rodičovskej záhrady jeho slepá osemročná sestra Sina... Doteraz ho prenasledujú výčitky svedomia, pretože mal byť v tej chvíli s ňou.... A práve teraz z jedného ústavu zmizlo malé dievča, ktoré bolo tiež slepé. Súvisia tieto dva prípady? Ak trpíte anachrofóbiou,, strihnutou" strachom z plazov, tak tento thriller radšej neodporúčam

Olous1
22.05.2023 5 z 5

Velké překvapení. Vůbec jsem to nečekala, kniha mě zaujala, dobře se četla, téma moc dobré a konec opravdu hodně nečekaný. Hlavně ty pavouci a jiná havěť...fuj. Za mě určitě doporučuji všem 95%.

Janaves
17.04.2022 5 z 5

Hezky napsané,čtivé,zajímavá zapletka, s dobrým koncem.

jarmila7388
17.01.2022 4 z 5

Napínavé čtení,ale scény, když tyra holku,nebo pavouka dává mámě do kabelky bylo spiś hororové psycho.Vrchol to kousnutí do Franzisky pavoukem. Zavřela jsem knihu.

lucie2371
14.11.2021 4 z 5

Jednu ⭐ strhávám za pomalejší rozjezd (skoro 100 stran) ale jakmile se kniha rozjede, už vás nepustí. A ačkoli jsem skoro od začátku knihy věděla jak to dopadne, stejně byla kniha napínavá a nemohla jsem se od ní odtrhnout!

Arkagas
13.11.2021 3 z 5

Kniha, která se ke mě dostala úplnou náhodou, po které jsem sáhla ve chvíli, kdy jsem nevěděla co číst a velmi mile mě překvapila. Není to thriller ve své klasické poloze, na jaké jsme zvyklí a přesto má neotřelou a zajímavou zápletku. Nenechte se zmást, únos slepého děvčátka tady není ta stěžejní linka. Je tu propracovaný příběh únosce, který potřebuje, aby se jeho oběť cítila jako lovená zvěř a k tomu přizpůsobí absolutně vše. Místy jsem se cítila jako bych v lese tisíce nožiček byla taky. Jediné co mě zklamalo je snad jen to, že běkteré živočišné druhy působící v knize byly absolutně mimo mísu - hlavně ti s 8 nohama... Ale to už je můj problém, jelikož jsem na pavouky zatížená :-D Celkově hodnotím kladně za motiv a děj knihy, který je ještě neokoukaný.

RADOST
13.10.2021 4 z 5

Poutavě napsaná detektivka, zajímavá především postavou pachatele. Ten pro dosažení svého uspokojení vynakládá velké prostředky a um. Potřebuje se cítit mocným lovcem, pánem svého světa. Ten svět zabydluje zákeřnými tvory a oběti, které unáší, už dopředu oslabuje jejich vrozená slepota. Jednooký mezi slepými králem - vítězí ve svém mikrosvětě. V reálném životě je sám v pozici slepce, je podprůměrný, neúspěšný ve všech směrech.
Napínavá kniha, doporučuji.

Belanna
10.10.2021 5 z 5

Knížka na mě zapůsobila. Zajímavá zápletka, napínavé již od začátku, místy až mrazivé, plné akce a u policie slouží normální lidé.
Pátou * dávám autorovi za zvířátka :)

JustWomen
02.10.2021 4 z 5

Určitě čtivé, ale nesedla mi hlvní zápletka- unášení slepých holčiček a jejich prapodivné mučení. Bylo to sice originální, alemám z toho husí kůži. Konec neuvěřitelný.

maličkán
09.08.2021 5 z 5

Výborná kniha, nepustila mně od začátku do konce.

DvěTéčka
12.05.2021 5 z 5

Ze záčatku nic moc, ale od poloviny to začalo být napínavé i přes to že nemám ráda knihy kde se ubližuje dětem.

Amitiel76
30.01.2021 4 z 5

Moje první detektivka. A bohužel musím říct, že tenhle žánr asi nebude můj šálek kávy . A nebo jsem udělala chybu s výběrem.... Ono číst o tom, jak nějaký perverzní úchylák unese malou, nevidomou holčičku, a podrobuje ji hrůze v "lese tisíců nožiček", to je asi vážně jen pro silné a otrlé povahy. Z počátku jsem myslela, že to ani nedokážu dočíst. Tím spíš, že mám doma osmiletou holčičku....
Hodnotila bych tak třemi hvězdami. Ale za ten povedený konec, jednu přidávám :-)

jiri9568
19.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha, velmi napínavá. Všem doporučuji

Twinny
28.12.2018 4 z 5

Před lety byla unesena nevidomá holčička. Minulost se opakuje. Otevírají se staré rány a na povrch vyplouvají nové skutečnosti. Velmi napínavý a dobře napsaný thriller. Pachatel byl sám o sobě zajímavou osobností. Děj se postupně odkrývá a člověk musí číst dál a dál.
Ale ten epilog. Ach jo, hvězda dolů.

alexis818
29.11.2018 5 z 5

Velmi pěkná kniha.Od začátku napínavá,akční a zajímavá.

Lenka40
07.04.2018 4 z 5

Velice pěkný thriller. I když se hned od začátku něco děje ,měla jsem problém se do ní začíst. Ale vydržela jsem to a nelituji toho . Je to velice zajímavý příběh s koncem , který mě překvapil . Jestli vyjde další kniha od tohoto autora ,tak si ji ráda přečtu.

SilvieSisinka
07.12.2017 4 z 5

Zajímavá kniha

rodak
06.11.2017 5 z 5

Povedený thriller s výbornou atmosférou.

prestiggio
04.06.2017 3 z 5

Čítala sa dobre. Dala by som niečo medzi tromi a styrmi hviezdičkami. Kniha je podla mňa malinko lepší priemer.