Shinstria Shinstria komentáře u knih

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Přečteno za odpoledne! :D Jako vždy Colleen zpracovala lásku, bolest, těžký osud v úžasnou a srdceryvnou knihu. V knihu nad kterou se člověk po dočtení ještě dlouhou dobu zamýšlí, vrtá mu to v hlavě, vrací se k ní v myšlenkách. Což pro mě znamená kvalitní knihu - jakmile na příběh nezapomenu, když knihu zaklapnu, znamená to, že mě kniha v něčem obohatila. Nikdy by mě nenapadlo, zaobírat se v myšlenkách nad neplodností - ovšem teď mi to nepřestává šrotovat v hlavě. Je to vhled do úplně jiného světa (Já sama po dětech netoužím) a tudíž mi kniha otevřela oči. Že existují ženy, které by naopak dítě moc chtěly a nemohou. A jak moc něco takového může člověka zničit, jaký to může mít dopad na vztah. Kniha člověka zanese do psychiky hlavní postavy tak dobře, že jsem začala chápat tu ztrátu pro hlavní postavu. I přes můj vztah dětem (děti nechci) mě samotnou celá jejich situace mrzela a přála jsem si, aby to dopadlo úplně jinak. A konec byl takový ne 100% šťastný, ale ani ne smutný. Byl totiž přesně takový, jaký život bývá. - Ne vždy takový, jaký by jsme si přáli.

05.04.2020 5 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Panebože, to bylo úžasné. Upřímně jsem dlouho odkládala čtení téhle knihy. Ale teď jsem hrozně ráda, že jsem si jí přečetla. Před čtením této knihy, jsem si párkrát představovala, jaké by to mohlo být - prostě si sbalit věci a vypadnout. Jen můžu doufat, že jednoho dne na to budu mít dost odvahy. Kniha mě hrozně bavila, vtáhla mě do děje a nemohla jsem se od toho odtrhnout. Rozhodně jí řadím k těm, které si jednou přečtu zase. Čtení to je rozhodně odpočinkové, ale ten příběh má hloubku a oduševnělost. Nejsem si jistá, jestli se mi chce do druhého dílu. Bojím se, že by mi to zkazilo zážitek z této knihy. Ale tuto knihu rozhodně doporučuji všem romantickým volnomyšlenkářům.

31.07.2017 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Její knihy mě berou za srdce. Stejně jako hlavní hrdinové se propadají lásce pomalu - ale trvale, jsem se já zamilovala do autorčina stylu, humoru, otevřenosti, váhavosti. Baví mě, že její knížky nejsou o dokonalých lidech, že se její postavy nezamilují jen co se spatří, že upřímně a otevřeně mluví o potřebách lidského těla, zbožňuju ten její humor, který mě donutil se hlasitě smát. **MENŠÍ SPOILER**
Moc jsem se bavila nad vztahem mezi dvojčaty a jejich přáteli. Ještě víc mě kniha nadchla když se ukázalo, že Šaša není takový ten "bad boy" co klátí každou fanynku. (Což jsem upřímně čekala, protože ve většině knih by to tak bylo)
No prostě jsem si knihu 100% užila. - přečetla jsem jí za necelý den. A rozhodně si jí přečtu zas!

01.06.2020

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Velice originální téma. Musím říct, že děj byl chvílemi nudnější, samotné akce tam moc nebylo.. ALE ta psychologie to naprosto vyrovnala. Až morbidně mě fascinovalo celé to téma "dokonalého světa" a dopad na celkové smýšlení lidstva o smrti. Ta myšlenka "Co by se dělo, kdyby jsme neumírali na stáří, nemoci a vláda by byla spravedlivá" a jakým způsobem by se mohl změnil svět, který známe - na svět kde neexistuje víra v Boha, kde nejsou nemoci, hladomor, chudoba, zločin.. Ale ani možnost něco objevit, zdokonalit a jediný důvod proč studovat, pracovat by bylo pro zahánění nudy. Kdy člověk má před sebou nekonečně mnoho času, kdy je zajištěný a nehrozí mu žádné nebezpečí, nemůže zažít vlastně ani nic dobrodružného, nebezpečného. Vaše emoce ovládají emonanity a bolest, zranění zase nanity. Když umřete, tak vás hned oživí. Takže z nudy skáčete z patra a děláte rozplesky. (To mě mimochodem neskutečně pobavilo) To je svět, kde bych asi žít nechtěla. Není koneckonců vidina smrti to, co nám dává motivaci, aby jsme našemu životu dali smysl?

Jinak příběh byl dobrý, bavilo mě proniknout do světa smrtek - bylo to děsivé, morbidní, smutné a fascinující zároveň. Ale více mě prostě zaujal ten svět, než dějová linka. (Což neznamená, že by byl dej špatný)

24.04.2020 4 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Už je to pár dní, co jsem knížku četla, ale pořád se k ní vracím v myšlenkách.. Knížka se mi líbila, hodně... Knížku jsem četla já, moje babička i mamka a líbila se nám všem. Tudíž si myslím, že věkově omezená není. Doporučuji, ale pouze pokud chcete temnější příběh s bolestným podtextem.

30.12.2017 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

3 dny - tak dlouho jsem knížku četla. Jinými slovy - jsem se po ní vrhla, kdykoliv jsem měla chvíli času. Je to neuvěřitelně duchaplný příběh o nelehkém osudu a mladíkovi, který zatnul zuby a přežil. I když to nebylo nabyté akcí ani krvavé a bylo to "naivní", tak to bylo skvělé. Vlastně bez té naivity si to neumím představit. Přecejen to bylo o dítěti. Styl vyprávění byl skvělý a nemohla jsem se od příběhu vůbec odtrhnout. Celou dobu jsem se v příběhu ztrácela, realita mizela a já běhala s Kvothem po střechách, sledovala draka, ztrácela se v hudbě a hledala jméno větru. Krásné čtení, opravdu.

18.02.2018 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Musím uznat, že kniha mě naprosto uchvátila. Ta hloubka, jazyk, poselství.. Jako by se kniha do mě otiskla, do mé mysli i duše. Pri čtení tohoto díla jsem se stávala požárníkem pálícím knihy; ohněm stravující drahocenné stránky; dívkou jež se vymykala společnosti; stala jsem se ženou, která spálila sebe i své knihy.. úžasné čtení.

04.01.2018 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Páni. To. Byla. Jízda. Upřímně jsem od té knihy zase až tak nic moc nečekala.. Když byli na tom bleším trhu, tak jsem si říkala... co se sakra může odvíjet dál? Vždyť většina knížek teď končí happy endem... říkala jsem si, že teď to bude už jen jak se budou rozcházet a zase scházet... A pak nejednou - BÁC! A já čuměla. A nebyla jsem schopná se od té knihy odtrhnout. Ta kniha mě vzala. Prostě bomba. Doporučuji.

27.05.2017 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Autorčin styl mě neskutečně baví. Poslední dobou mám chuť si přečíst nějakou tu slaďárnu a od této autorky se mi dostává přesně to, co potřebuji. Trocha lásky, trocha bolesti, trocha romantiky, humoru ale i nešťastná minulost/osud, jež si každý nese s sebou. Autorka nám dává nahlédnout za oponu témat, která se mnoha z nás moc často nedotýkají - špatné rodinné vztahy; úraz s doživotními následky, způsob jakým to ovlivní blízké; když milovaná osoba zničí vaše plány na budoucnost podváděním.. To všechno jsou témata, která autorka něžně rozvádí ve svém příběhu. Bolestné zážitky, ovšem jemně zabalené do cukrové vaty, která to zjemní do romantického příběhu s radostným koncem. Je to oddechové, příjemné čtení. Nenápadně brouká myšlenku, že není dobré odsuzovat druhé, dokud nevíme, jaké problémy stojí za jejich chováním. Doufám, že přesně o tomto bude následující díl o Swayer, protože ta holka mě v téhle knížce zaujala!

03.05.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Parááda. Opravdu úžasná česká fantasy série, která podle mě předčívá mnoho světově známých autorů. Moc se těším na další díl.

30.12.2017 5 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

První díl mě bavil, ale tak průměrně.. nic moc extra. Neurazí vás, ale ani se do knihy nezamilujete.
ALE tenhle díl, mě bavil mnohem více. Já vím, že je to pohádka, že se nic takového nestává. A kdokoliv by se choval jak Mal, nejspíš by skončil někde na blázinci. Ale neskutečně mě bavily jeho hlášky, smysl pro humor. V podstatě jsem se většinu knížky smála. Člověk to musí brát jako oddechovku, jako knížku co má blíže k pohádce, než k realitě.. Což jsem přesně potřebovala. Romanťárnu, co vás rozesměje.
Takže za mě supr!

07.06.2020 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Vždy, když přečtu novou knížku od této autorky, připadám si jak feťák, který nutně potřebuje další dávku. Beze srandy.

Ale teď k troše kritiky:
Kdo čte pravidelně její knihy tak už dopředu ví, jak příběh bude gradovat, možná by nebyla na škodu jedna věc - kdyby každá kniha v sérii měla jiný rytmus gradace. Myslím, že tím by celá série mohla dostat ještě úžasnější spád. Další věcí je to, jak se tam všechny postavy párují - dodává to tomu až moc přeslazenou chuť. A tím, že víme, že se postavám sice stane něco opravdu nehezkého, ale vždycky z toho vyjdou nakonec úplně v pohodě, snižuje napětí celého díla.
JENŽE:
všechny tyhle "chyby" jsou jednou z příčin proč tolik zbožňuji její příběhy. Protože něco můžu předvídat, ale vždycky se najde TO něco, co opravdu nečekám. Nedivím se autorce, že nemá srdce zabít některou z hlavních postav. (Nehemia stačila). Všechny postavy zbožňuji a každá má svůj vlastní význam v celém příběhu.
Do téhle knížky se mi nechtělo (komu by se chtělo číst o Chaolovi, když minulý díl skončil tak jak skončil?!!) Ale i přes počáteční nechuť jsem si tento díl zamilovala jako všechny ostatní. Se všemi novými poznatky (Maeve?!!!) i novými postavami (Yrene ❤). A nakonec mi ani nevadilo, že tam nebyla oheň dštící královská mrcha ❤ a její squad.
Maasová umí dodat příběhu šmrnc, postavy krásně vykreslit, chvíli pobavit a jindy zase rozesmutnit, nebo pěkně nas*at. :D A já její knihy zbožňuji přesně kvůli tomu jaké jsou. Nádherné.

Jo a... Dejte mi prosím další dávku.... Jsem jen ubohý závislák. ^•^

07.11.2018 5 z 5

Proklatý Proklatý Kevin Hearne

Ještě lepší než první díl, řekla bych. Hned jdu na další. Dost často mě tam rozsekávají ty hlášky a hlavní postavy mi přirůstají k srdci. Svižné, zábavné, nenáročné a usměvavé fantasy s dobře vybarveným hlavním hrdinou. Prostě paráda.

26.10.2017 5 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

NUDAA PREBOHA. Furt dokola. Být Tessou tak zůstanu s tím Robertem číšníkem. Děsně mě sere Hardinovo chování. Jak se snaží manipulovat Tessiny city. Například, když byli na té rodinné večeři a věnoval se té Lise(nebo jak se jmenovala) - a pak se rozčiloval, že se směje s číšníkem. V tu chvíli bych ho už asi kopala do zadku nebo fakt nevím. Naprosto mě totálně rozčiluje jak je Hardin furt nejistej. Jí (Tesse) nevěří. Když mu Steph v tom obchoďáku něco nakuká, tak mu to beztak vrtá hlavou i když ona ho už asi 3000x ujistila, že se Zedem fakt nebyla. Dopr*** už mě to fakt rozčiluje. Zatím jsem skončila u toho jak se potkal se Steph v obchoďáku a nevím jestli to vydržím číst dál, a nebo jen přečtu posledních 20str - a tak jen zjistím, jak to dopadlo. A to stejné asi udělám i s posledním dílem. Protože všechno ostatní se omílá furt a stále dokola akorát v jiných provedeních a už to fakt nedávám. Taky mě rozčiluje jak je Hardin furt hnusnej ke Kenovi - nedokáže mu odpustit a svaluje všechnu vinu svého chování a výchovy na něj. Fakt si nemyslím že za jeho charakter může nedostatek mužské výchovy v dětství (nebo jak to nazvat). Jdu si zklidnit nerva nad něčím normálním.

27.07.2017 1 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Nebyla jsem si jistá, co od knihy čekat.. nicméně hned na prvních stránkách mě kniha rozesmála a vtáhla mě do děje. A musím říct, že to byla fakt jízda :D bavilo mě to, líbila se mi hlavní hrdinka, bavil mě humor, bavila mě zápletka, bavili mě nebožtíci.
Co víc si přát? No přece další díl!
Už na něj jdu... :3

02.11.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak tohle byla naprostá bomba. Upřímně jsem nečekala něco co mě až takto strhne a vtáhne mě do děje. Příběh neuvěřitelně čtivý a opravdu originální, zároveň celkem nepředvídatelný - aspoň pro mě. Před autorkou se klaním. Skvělá knížka. Řadím jí do seznamu "Doporučuji", který se u mě moc často nerozrůstá.

05.10.2017 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Osobně si myslím, že první a druhý díl by se dal v klidu nacpat do jedné 500stránkové knížky. A že to celkově není nic moc. Chování Hardina hrozné. Tessu jsem nechápala. Být jí, tak už by měl zákaz přiblížení.

27.07.2017 2 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Několikrát jsem viděla film. A začla mě hlodat myšlenka jak asi vypadá knížka. Film si myslím je fakt dobrý, ale na knížku nemá ani zdaleka. Prostě bomba. Zakousla jsem se do té knihy očima a nemohla jsem jí pustit. Dokonale napsaná, příběh strhující, postavy sympatické. Ani na jedné stránce jsem se nenudila. I když si třeba myslíte, že po shlédnutí filmu vás knížka nebude bavit - tak to není pravda. Já si to tak dlouho myslela a nebyla to pravda. Sice příběh už možná znáte, ale i tak vás to strhne a nepustí. Za mě jedna z nejlepších fantasy. Rozhodně doporučuji.

26.06.2017 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Četla jsem jak "Bez naděje" tak "Ztracená naděje". Každá měla co do sebe. Ale osobně se mi víc líbila ta z pohledu Sky (Bez naděje), jelikož tam bylo všechno s první ruky ohledně vzpomínek na dětství apod. A taky jsem jí četla jako první, takže jsem nevěděla děj dopředu... Ale tady se mi zase líbilo, že jsem víc pochopila Deana. Hezky to doplnilo děj, jsem ráda, že jsem přečetla oba dva díly. Osobně, ale doporučuji si prvně přečíst "Bez naděje"
!!MINI SPOILER !!
A taky mě uchvátilo, jak psal dopisy pro sestru do toho deníku.. a na konci ten dopis od Less. To bylo opravdu wow.

27.05.2017 4 z 5

King King T. M. Frazier

Jedna z mála knížek, které odkládám po přečtení pár stran.. vůbec jsem se nemohla chytit děje. Vulgarismy mi nějak moc nevadí, ale tady to směšně nezapadalo. Celé je to psané spisovně a do toho se ty vulgarismy vůbec nehodí. Špatně se mi to četlo, některé pasáže jsem musela číst 2x... No asi to není můj šálek kávy. Hodnotit to hvězdami ani nebudu, jelikož jsem se ve čtení nedostala tak daleko, abych měla pocit, že jsem knihu četla. Bohužel.. :/

05.06.2020