sestricka1 sestricka1 komentáře u knih

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Moc dobrá kniha, doporučuji přečíst. Hlavně těm, kteří dokáží zničit nebo poškodit křehkou dětskou dušičku. A tím nemusí být zrovna pohlavní zneužívání. To, co se nám v dětství stane, si neseme v sobě po celý život.
Vůbec mi nevadil otevřený konec knihy, boj o dobrý život hlavní hrdinky tím přeci neskončil.

29.01.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherná kniha, velmi dobře se četla. I když velmi zřídka sáhnu po válečné tématice, jsem moc ráda, že se mi dostala do ruky. U takovéto knihy si vždy připomenu, jak moc se máme dobře a poděkuji za to. Doporučuji si určitě přečíst.

19.09.2018 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Klobouk dolů před autorkou! Pro mne sice velmi dlouhé čtení, ale nemohu říct, že bych si to neužila. Výborně, precizně zpracované téma vztahu komunistického režimu a církve. Doporučuji všem, ať už věřícím či nevěřícím..... Je to vynikající dílo. Děkuji autorce, patří k mým nejoblíbenějším :-)

17.05.2023

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Knihu jsem si velice užila, byla mi doporučena již loni v létě a čtení stálo za to. Nebrala jsem ji jako humoristický román, spíše jsem uvítala možnost nahlédnout do tehdejšího života. A mohu jen děkovat za to, že žiji v dnešní době všech vymožeností, vodovod, elektřina, myčka, pračka, vysavač, auto.....ale také, že nemusím žít život svého muže a že mohu sama studovat a pracovat, mít koníčky a čas na sebe. Nic není samozřejmé a občas se zastavit a jen myšlenkou poděkovat je velice důležité, alespoň pro mne.

02.06.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

žánr fantasy a navíc se štítkem pro dospívající mládež bych nikdy do ruky nevzala. A ejhle náhoda tomu chtěla a já se zaposlouchala do audioknihy, která je skvěle namluvená Jitkou Ježkovou. Někdy v první polovině knihy jsem ji vyměnila za tištěnou podobu a mohu říct, že "páni to byla jízda" :-) !!!! Děj mě natolik strhl, že jsem ihned sáhla po druhém díle. Doporučila jsem ji i dále a všem se velmi líbí. Takže jestli jen trošku váháte, jestli číst, tak se nerozmýšlejte a s chutí do toho:-)

19.07.2022 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

výborná kniha, přečteno jedním dechem. Určitě doporučuji přečíst. Od druhé poloviny to nabírá naprosto nečekaný spád....

11.03.2018 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Knihu jsem otevřela bez jakéhokoliv vědomí, co vlastně budu číst a říkám : to bylo něco..... úplně mě z toho bolí srdce. Autorka se dokáže slovy tolik vcítit do hlavní postavy a vlastně tím otvírá oči lidem okolo. Alespoň mně je otevřela hodně. Vždy jsou dvě strany mince, nic není jen černobílé. Než jednomyslně soudíme, nejdřív mysleme. Napsala bych mnohem víc, ale nechci prozrazovat nic z děje, ať i budoucí čtenáři si užijí.

16.08.2023 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl jsem zhltla stejně rychle, jako ten první. Výborné čtení, přesto , že je určeno mládeži. Já si knihu maximálně vychutnala a doporučuji dále. Ted jsem v polovině třetího dílu a jen doufám, že nebude mít otevřený konec:-))

19.07.2022 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Výborná kniha, doporučuji těm, kteří mají rádi složité vztahové děje, napětí, milostné trojúhelníky...čtení jsem si výborně užila, hodnotím plným počtem *****

05.06.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Poslechnuto jako audiokniha, vynikající. Jak obsah knihy, tak podání předčítajících umělců. Děj knihy velmi překvapivý, ani na okamžik jsem nemyslela, že to nabere tak překvapivý směr. Mohu jedině doporučit :-)

02.06.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

kniha se mi moc líbila. Sice nikde v knize není napsáno, že celý příběh je zasazen na zámek Milotice, ale my, kteří máme k Miloticím blízko (pocházím z vedlejší vesnice a do Milotic jsem chodila na základní školu) to dobře víme:-) knihu i její pokračování jsem si moc užila a vřele doporučuji. Stejně tak i její divadelní zpracování v podání divadelního souboru Na Jezerce, krásné:)))

15.08.2017 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

romantika tu stříká na všechny strany, ale jednou za čas neškodí a kniha se velmi pěkně četla.

27.05.2020 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

ještě knihu nemám dočtenou ( jsem asi v půlce) , ale už teď chci poděkovat autorce za její vznik :-) Moc se mi líbí, směju se u čtení nahlas :-D Je to hořkosladký příběh psaný samozřejmě s nadsázkou. Moc mě baví číst v mém rodném moravském nářečí. Číst o Veselí nad Moravou, kde to dobře znám, Kyjově, kde jsem studovala, Znorovech....no pro nás Moraváky rodáky je to pohlazení na duši :-)

12.12.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

třetí díl byl daleko slabší než první dva, které mě doslova pohltily. Ale propracovanost a složitost děje a to, že se v něm sama autorka neztratila, chce jen velký obdiv. Bohužel, pro mě bylo všechno hodně překombinované a existence tolika neznámého a nevysvětleného bylo až zbytečné. Možná v dalších pokračováních se děj zase začne rozplétat.

25.07.2022 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Výborná napínavá kniha, už dlouho jsem něco tak strhujícího nečetla.

08.01.2020 5 z 5

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Výborná kniha, přečtena jedním dechem. Byla jsem velmi překvapená z vývinu děje, autorce se podařilo mě naprosto zmást a hodně dlouhou dobu vést mé myšlenky úplně jiným směrem. Doporučuji ke čtení.

21.10.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

jedna z nejlepších knih, jaká se mi kdy dostala do ruky. Je to už sice delší doba, co jsem ji četla, ale občas se k ní v mysli vracím. Ten pravdivý podklad ( tradice, lidová moudrost, vědění, jejich těžké potírání za dob komunismu....) ve mě zanechaly hluboké stopy. Stejně tak i Vyhnání Gerty Schnirch. Díky autorce za ně.

04.08.2017 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno na doporučení. Až tolik to mnou neotřáslo, jak jsem si myslela, podle reakcí ostatních. Zahrada se mi líbila mnohem víc.

15.01.2024 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Výborná, čtivá kniha. Hvězdičku strhávám za nadměrný a zbytečný počet sexuálních pasáží, které knize propůjčily lacinější žánr.

06.01.2022 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná kniha, skvěle napsaná. Čtení jsem si moc užila. Příběh byl sice smutný, ale já se při čtení několikrát přistihla, že usmívám. Doporučuji přečíst.

20.08.2017 5 z 5