Senza Jenka Senza Jenka komentáře u knih

Smrtící žár Smrtící žár Patricia Briggs

(SPOILER) V téhle knize se mísí vzpomínky na Charlesovu minulost (a snaha vyrovnat se s blížící se smrtí starého přítele) s honbou za fae, jež unáší a zabíjí děti. To vše na pozadí záměru koupit pro Annu koně.
Příběh Charlese a Josepha je moc hezký a dojemný, stejně tak Chelsey - i když vyhlídka na smečku v područí pratchána by mě taky nenadchla. Hepziba byla zmiňována od začátku tak moc, že to nemohla být náhoda, ale pachatele únosů a vražd jsem netušila. Od začátku jsem nechápala, proč se nikdo nezeptal Mackie?
Užívám si postupné odhalovaní Charlesovy povahy, jen doufám, že to autorka nepřežene. Potěšil mě návrat Leslie (ač dělá spíš křoví), líbil se mi Max, doktor Vaughn a jeho přítel a dokonce i agenti Cantripu (!!!), pobavila učitelka Newmanová.
Nepochopila jsem pouze, k čemu se vztahuje ten název.

10.11.2023 4 z 5

Dvojí spravedlnost Dvojí spravedlnost Patricia Briggs

(SPOILER) S příliš uzavřenými lidmi je složité jednat. To, že je dotyčný navíc chlap (a dominantní vlkodlak nadaný magií k tomu), situaci očividně nevylepšuje. Přesně tak na mě působí Charles. A hodně se v tom plácá.
Jsem trochu zmatená chronologií - s čarodějkou Moirou se Anna údajně setkala "před lety" - ale s Charlesem nemůže být o moc déle, než dva roky (vzhledem k tomu, že se děj odehrává těsně po událostech MT6-Říční znamení) a s Moirou se setkala později, než s Charlesem.
Kniha nepostrádá zajímavé momenty, nejsem sice fanda sexu na veřejnosti, ale svůj účel to asi splnilo :D A proměnit se únoscům pod nosem ve vlčici - to bylo geniální!
Moc se mi líbil Isaac, Leslie, Craig a vlastně i Nick - i když ten se jen mihnul.

08.11.2023 4 z 5

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

V tuto chvíli mám pocit, že série se stále mírně zlepšuje. Pravda - opět velmi komplikovaná zápletka s až příliš velkým počtem zainteresovaných stran a rozličných zájmů. Tentokrát mi ale přijde, že to autorka spletla dohromady zručně. Ze scény mizí pár známých i neznámých postav - mrtvolami se opět nijak nešetří. Jen ty týdny v hlavě Piráta... Posloupnost událostí v tomhle motivu dost kulhá, ale budiž.
Sherwood válí a Wulfe vážně překvapil - navíc to jeho magoření je prostě luxusní, miluju jak to krásně udržuje všechny ve střehu. Rozloučení s čarodějnicí - čekala jsem, že jí prokousne hrdlo, ale tohle bylo čisté a elegantní - krásná scéna.
Doufám, že budeme víc potkávat Rennyho. A Larryho.

07.11.2023 5 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

(SPOILER) Pecka. Nepopírám, že obrovskou (2*) devizou tohoto dílu je pro mě Praha. Není úplně nelogické, že autorka nenechala Mercy pobíhat po Miláně a velká vzdálenost vyhovovala zjevnému záměru udržet pouta utlumená. Ale mohla si vybrat i jinou destinaci a já jsem za tuhle volbu ráda. Škoda jen, že Mercy nepotkala víc z Pražských strašidel.
Golem - zajímavá myšlenka. Potěšilo mě, že místní upíři jsou tak slušní - dobré vědět. Vltavská smečka má oproti nim poněkud rezervy. (Mimochodem - názvy obou smeček jsou zábavně příbuzné a obě připomínají vodácký oddíl :D)
Bran - je pletichář a musí jím být. Ale tady... ach, jsem dojatá.
Nesouhlasím ale s porovnáním Hitlera a Heydricha. A jako určitou slabinu vidím překombinovanost motivací a příčin. Plány v plánech schované v plánech jiných plánů. Někdy je méně více. Nesourodá chronologie kryje před čtenářem některé události, o nichž by se měl dozvědět raději později než dříve, ale narušuje to plynulost příběhu. Také je zvláštní, že při příletu do Itálie Bonarata nepoznal, že kopilot není Charles, když ten sám tvrdil, že se několikrát setkali a že by ho Pán noci poznal.
Pro mě zatím asi nejlepší díl. Jen ten hrad v Dobřichovicích mi vrtá hlavou.

06.11.2023 5 z 5

Pokořený svůdce Pokořený svůdce Suzanne Enoch

Asi jsem čekala víc. Přijde mi to příliš nereálné. Oceňuji postavu Amélie, i když ta scénka v její ložnici byla vážně bizarní. Zbytek je sice relativně roztomilý, ale dost naivní. Číst se to celkem dá.

05.11.2023 3 z 5

Ohnivý dotyk Ohnivý dotyk Patricia Briggs

Začátek je tak akční, jak to jen jde. Jedno halasné prohlášení způsobí nevídanou situaci, která se zdá být bezvýchodná. A z toho konce jsem se normálně rozpustila a natekla si do bot.
Baba Jaga je prostě super! Chudák hůl :( Jsem zvědavá, co se vyklube z Sherwooda. Jsem ráda, že si Bran napravil reputaci, začal na mě působit jako až příliš velký manipulátor. A na čich bych u maskovacích kouzel až tolik nespoléhala - i fae se mohou poučit ze svých chyb.
Tohle bych vážně chtěla vidět citlivě zfilmované.

05.11.2023 5 z 5

Loviště Loviště Patricia Briggs

Tak tohle bylo lepší, než první díl. Mnoho zájmů, spousta záhad, hromada mrtvých. Charlesova magie mi připomíná mou kamarádku, která je trochu vědma.

03.11.2023 5 z 5

Nocí zlomená Nocí zlomená Patricia Briggs

(SPOILER) Tentokrát se potíže nelepí na Mercy, ale na Adamovu bejvalku Christy. To je taková vyčítavka obětavá - ach já chudinka, já za nic nemohu.
Do boje není Mercy přizvána, ale... Nečekal nikdo, že to tak skutečně dopadne, že ne?!!
I tento díl se drží schématu: potíže na obzoru - potíže za dveřmi (+zdemolovaná nemovitost) - zoufale hledáme řešení - nečekaná pomoc - boj - zvrat - vítězství - Mercedes v nemocnici.
Ale pořád se to čte samo. Velké plus za Joela, Stefana, Tada a samozřejmě hůl :D

03.11.2023 4 z 5

Pan O Pan O Lauren Blakely

Jednička se mi líbila víc. Tohle je moc (moc nadrženého blouznění, moc tápání) a zároveň málo (málo příběhu). A s tou permanentní erekcí by nutně musel skončit v nemocnici...

02.11.2023 3 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Bavilo mě to. Není to klenot světové literatury, je v tom spousta klišé a nejsem tak úplně přesvědčená o tom, že muži opravdu uvažují takhle. Ale prostě mě to bavilo číst.

01.11.2023 5 z 5

Proklatý Proklatý Kevin Hearne

Pořád dobrý. Jen doufám, že se v ději dalších dílů objeví také něco jiného, než mocichtivé nadržené bohyně, žraví démoni a vlezné čarodějnice. Bakchantky asi budou ještě zlobit.
Shodou okolností další zábavný K/kojot v mém čtenářském deníčku :D

01.11.2023 3 z 5

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

Když pominu většinu té erotické stránky knihy - tedy praktiky, které mě neberou a které tu byly navíc vzaty dost hopem, je to vlastně moc hezký milostný příběh. Najít spřízněnou duši je oříšek i pro "vanilkáře", takže v tomhle ranku se to leckdy musí rovnat učiněnému zázraku. Sdílí pak mnohem větší porci souznění a důvěry, než běžné páry. A tady je to vidět.

01.11.2023 3 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

(SPOILER) Líbilo se mi, že všichni tradiční "pomahači" vypadli z děje. Zee je v rezervaci a nemůže vytáhnout paty. Smečku někdo unesl. Hůl má Kojot. Mercy má nabourané auto, napíchnutý telefon, nikoho po ruce a špatňáky kam se podíváš.
Pravda - Zeeho nahradil Tad a hůl zapůjčený meč (obejde se nějaký díl bez faeských kouzelných předmětů?). Ale byla to příjemná změna. Škoda jen, že ten démonizovaný Frost skončil tak rychle.
Potěšilo mě i to, že auto na obálce by opravdu mohl být rabbit.

31.10.2023 5 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

(SPOILER) Vydrovci jsou (byli) dobrá pakáž. Kojot a Hromopták mě bavili.

31.10.2023 4 z 5

Inkubovy sny Inkubovy sny Laurell K. Hamilton

(SPOILER) Pokud se příběh drží policejního vyšetřování, nebo oživování, je to super. Co se týče toho zbytku... je to zmatené a je toho moc. Občas tomu i chybí logika.
Někdy si říkám, že by bylo zajímavé autorce nahlédnout do hlavy, ale možná je lepší, že to nejde.
Vadí mi to šponování v oblasti sexu. Začíná to hlavní hrdinka zvládat? Tak přidáme druhý triumvirát a nové sezdání znamení a šup s ní do další postele (na podlahu, za zadní sedadlo auta...). Zbytečné, dlouhé.

31.10.2023 3 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Je to... banálně pohádkové. Spousta frází. Dialogy šustící papírem. Chybí tomu lehkost a švih i skutečná vášeň. Není to úplně tragédie, ale...

30.10.2023 2 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

Předvídatelný děj, roztomilé. Ale bavily mě kousavé dialogy i to, že Vaughn nepotřeboval postřelit, nebo unést, aby si uvědomil, co chce.
Naivní představy o agentech FBI nechám raději bez komentáře.

26.10.2023 4 z 5

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

Jako obvykle pomalý začátek. Tady jsem měla obzvlášť pocit, že se pokouším vlastníma rukama roztlačit zabržděný nákladní vlak. Ale když už se jednou rozjel... A problém se stěhováním se zdá být také vyřešen :D
Jen se stále snažím přijít na to, proč je děvče na titulce "jako obrázek". Pokud vím, má pouze jedno tetování - kojotí stopu na břiše.

25.10.2023 4 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

V těchhle knihách mě fascinuje kontrast mezi jednoduchým vyprávěním a naprosto nemilosrdnou brutalitou děje. A zjevně bez ohledu na společnost všude platí - čím větší zvíře (netvor), tím vyšší ambice, tvrdší politika a špinavější triky.
Moc se mi nelíbí slovo "páření" protože v kontextu by bylo vhodnější párování.

25.10.2023 5 z 5

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Autorka neodpustí svým hrdinům nic. Čtenář musí dostat svou pintu krve a libru masa. Přiznávám, že něco mohlo zůstat u pokusu... Ale jak vidno, faeské předměty mají stejně zvrácený smysl pro humor, jako samotní fae.

25.10.2023 4 z 5