Inkubovy sny

Anitin život ještě nikdy nebyl komplikovanější než teď, kdy má závazky vůči živým i vůči mrtvým. Na svobodě pobíhá upírský sériový vrah, jenž si za své oběti vybírá striptérky. Anita je k tomuto případu zavolána, ale obává se, že by byl její posudek považován za konflikt zájmů. Koneckonců, je družkou Jean-Clauda, okouzlujícího vládce města. Obklopená podezřeními, unavená pokusy ovládnout svou tužbu, jež ji pomalu ničí, učiní Anita něco dosud nepředstavitelného: požádá o pomoc...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/159678/inkubovy-sny-159678.jpg 3.9193

Anita Blakeová, lovec upírů 12.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Epocha (ČR)

Incubus Dreams, 2004

Kniha Inkubovy sny

havrmoni

Prokousat se tolika zbytečnostmi na tolika stránkách, to bylo prostě ufff... Jsem celkem srovnána s pěticí + Jason, ale když už sex, tak to musí u toho tak žvanit a myslet, že v tom blablabla, nějak ten samotný akt úplně zapadne. Jinak tady toho autorka nacpala tolik, že to vypadá na dva díly v sobě. Jenže chaoticky pospojované . Richard i přes to všechno, co si na něj autorka vymyslí, je můj oblíbenec. V těsném závěsu Jason, který dokáže Anitě říct pěkně natvrdo co si o ní myslí a nakonec Nathaniel, protože je to, co je. Jediné co je pro mě plus, že hrdinka přijala to co je a co k tomu patří. Jak jsem dříve napsala, od určitého dílu je to úplně jiná Anita a příběh směřuje jinam, ale jakoby to autorka zapomněla hrdince říci ;)) Zkrátka to odmítání všeho mi vadilo a nesedělo k novému já hrdinky. Prostě to nešlo, aby příběh nabral nový směr a Anita zůstala stát na místě. A opět ubrat popisy všeho oblečení a vlasů a pokojů co jak ladí a neladí a je o pěknou řádku vět kniha kratší.

Evka3814
20.09.2018

Jako vždy se to samo četlo:)akorát mě občas štve Anita že všechno zbytečně komplikuje

Laf
28.07.2018

Další pěkná kniha s Anitou. Ovšem tento díl mi přišel slabší. Také bylo celkově méně akce a víc se kniha zaobírala Anitou a důsledky, že je součástí triumvirátu. Celkově to začíná být překombinované.

Sarfias
16.07.2018

Upřímně řečeno.. Líbí se mi, že se Anita vyvíjí, stává se z ní někdo jiný a i když si jde mnohdy proti vlastním zásadám, takový je občas život také. Tohle na té postavě obdivuji, je docela dost díky tomu živá a uvěřitelnější.
Nelíbí se mi ale, že většina policistů je v některých ohledech charakterově (nebo alespoň slovníkově) podobná Anitě. Možná je to jen můj názor.
Též bych s chutí vystřelila Richarda na Mars.
Kniha byla nicméně čtivá a ke konci se čtenář dočkal i nějaké té akce.
Proč nehodnotím plným počtem hvězd?
Na téměř 700 stránkách se toho, kromě skutečnosti, že Anita zažila mnoho pestrých sexuálních dobrodružství, zase tolik nestalo.
Stýská se mi po staré dobré detektivní a oživovatelské práci, která tu sice byla, ale zase ne tak moc.
Na léto dobré čtení k vodě. Zmlsaného čtenáře ale asi moc nenadchne.

Charmedka
02.06.2017

Anita se mi vždy líbila díky svým názorům a morálním zásadám. Nyní se u ní už o žádné morálce mluvit nedá. Chlapi se jí střídají v posteli takovým tempem, že naprosto ztrácíte přehled. Mám ráda erotiku v knihách a v Anitě vždy byla skvělá, ale čeho je moc, toho je moc.

Děj naprosto nulový, ale naprosto detailně a sáhodlouze popsány milostné scény, které jsou ale ve většině případů naprosto zvrhlé a zvířecí. Anita už není tou Anitou, kterou bývala.

kocourjulie
16.03.2017

Hmm, na mě tenhle díl působí trochu jinak, než na pisatele předchozích komentářů. Opravdu jsem v něm našla hodně věcí k zamyšlení. Vždyť celý život se skládá ze získávání zkušeností a posouvání vnitřních hranic. Buďto toho člověk schopen je a pak je otázka, kam až bude ochotný dojít, anebo není. No, není, spíš ho k tomu život stejně dokope :-).
Takže zůstává otázka otázek - jak přijmout sám sebe a která hranice je ta mezní.
A že se většina těchto problémů řeší v posteli - no, u mě dobrý :-).

evik.sv
29.11.2016

Nebyl to špatný díl , ale to množství sexu mě pak dost nudilo.Zatím neslabší díl.

renefer
27.10.2016

Hodně sexu, málo příběhu a Richard je zase ve hře :-)

Marina
Marina