Blankytné hříchy

Anita Blakeová žije ve světě, kde jsou upíři, zombie či vlkodlaci běžnou součástí společnosti. Živí se jako oživovatelka zombií a zákonná popravčí upírů. Pomáhá také policii při vyšetřování nadpřirozených trestných činů, což se však občas kříží s jejím soukromým životem. Stává se totiž součástí nejen milostného, ale i mocenského trojúhelníku, jehož další dvě strany tvoří vnitřně rozervaný alfa vlkodlak Richard a neskutečně okouzlující a vlezlý upíří vládce města Jean-Claude. Anita považuje svou sebeúctu za důležitější než vlastní život, dokonale rozumí zbraním, čelí čarodějnicím a ghúlům, zdivočelým lykantropům i najatým zabijákům, v milostných vztazích však často neví, má-li dát přednost vlkodlačímu vytí či upířím špičákům... "Kdykoli nás navštívil nějaký člen rady upírů, umírali lidé. Někteří naši, někteří jejich. Ale Belle Morte sem nikdy nikoho neposlala, až teď svoji zástupkyni Musette. Čekali jsme ji asi tak za tři měsíce, kolem Díkůvzdání. Tak co sakra dělá ve městě měsíc a něco před Halloweenem? Pěkně se nám to tu zvrtlo..." Anita netušila, že i její mocný upíří milenec Jean-Claude, vládce města St. Louis, může mít z někoho strach - dokud se ve městě neobjevila roztomilá, droboučká, sadistická Musette, vyslankyně Belle Morte, jedné z nejvlivnějších upírek světa a Jean-Claudovy stvořitelky. Roztáčí se intrikánský kolotoč upíří diplomacie a politiky, a to rozhodně není Anitina parketa. Nejradši by vytáhla pistoli a nasázela do Musette pár stříbrných kulek, ale ve hře jsou životy jejích nejdražších… Vedle toho se série brutálních vražd, která vyvolala mediální hysterii, jeden zvláštní klient a podivná dvojice mužů sledující Anitu, zdají jako bezvýznamné epizody. Není však možné, že spolu všechno souvisí? Další dobrodružství Anity Blakeové, lovkyně upírů a ženy s nerozhodným srdcem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/135183/blankytne-hrichy-135183.jpg 4.2237

Anita Blakeová, lovec upírů 11.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Epocha (ČR)

Cerulean Sins, 2003

Kniha Blankytné hříchy

havrmoni

Nejpoužívanější slovo Anity je sračka, tak si ho vypůjčím ať můžu hodnotit. Jedna velká sračka a to doslova. Že mi hl.hrdinka není sympatická to je jasné už od začátku, ale co to tady prováděla a po každé když otevřela pusu to bylo ještě horší. Osekat a vypustit všechny ty psychologicko- politický kraviny a zbyla by tak třetina dobrého příběhu. Bohužel mi připadá, že autorka to chce naopak, všechny lidské přátele a normálnost osekat a nechat ten zbytek. Zaměřila všechno na sex. Dobrá i to by se dalo, ale bohužel nějak mě to nebere, četla jsem už daleko lepší popis etotických scén. To co udělala s Richarda jí nedokážu odpustit, příjde mi, že si s ním neví rady. Ono vůbec ty mužský postavy jsou nějak nedotažený. Krásný,mučený,zneužívaný a ubrečený. A to je asi vše. U minulého dílu jsem psala, že je to čtivé tak, že automaticky otevírám další díl, ale po tomhle se mi ani do dalšího dílu nechce.

JointlieKat94
23.05.2019

Nemůžu hodnotit jinak, než 5*.

Anitu mám ráda, i když v prvních dílech jsem ji měla ještě radši. Tohle bylo opět napínavé. Nemohla jsem se odtrhnout. :)

Evka3814
04.09.2018

Jako vždy napínavé čtení které se přiostřuje;)

Charley
07.08.2018

Tak od této série jsem si musela udělat 3 letou pauzu, protože jsem se stále více musela nutit do čtení. Ale prostě nedokážu nechat sérii nedočtenou, zvlášť takovou, kterou jsem zpočátku tolik zbožňovala.
Nicméně jsem se pustila do čtení a musím říct, že pauza pomohla. Opět jsem knihu přečetla (i když ne s takovým zájmem jako dříve) a nebyla na konci zklamaná. Tudíž se pustím s nadějí do dalšího dílu a budu doufat, že se autorka opět zlepší (ale komentáře čtenářů dalších mi moc mojí naději neposilují).

Trina1
29.07.2018

V první polovině knihy se toho zas tak moc nestalo. Když už tam byl nějaký děj, odehrával se většinou v Anitině hlavě, v jejích představách a myšlenkách a nebo s někým pořád souložila. Druhá půlka už byla trochu lepší, ale strašně ukecaná, pořád se tam přemýšlelo a dedukovalo. Tak málo děje a přitom víc než 400 stran... Zázrak!
Proč nemohla Anita zůstat starou Anitou? Proč nemůže mít jen jednoho chlapa? Už delší dobu se v tom ztrácím, ta upíří a lykantropí hierarchie mi už dávno přestala dávat smysl. Dřív se mi tato série líbila, pak jsem ji četla jen z nostalgie a teď už ani to ne. Teď už ji čtu jen proto, abych zjistila, jakou kravinu zase autorka vymyslí.

Laf
04.07.2018

Dobrý díl. Zase jsem se dozvěděla něco nového o postavách. Jenom mi přišel tento díl o trochu slabší než předešlé. Snad další díly budou lepší :)

kleo9554
04.07.2017

Supeeeeeeeeeeeer! Konečně to má všechno ;-)

evik.sv
23.11.2016

Konečně se mi splnilo co jsem si přála , aby Asher a Jean-Claude s Anitou vytvořili trojku.Dokonce Jason Anitě jako správný přítel pomohl v těžké situaci! :) Neřekla bych , že je to slabý díl.Konečně se dostala na scénu Bella Morte i když né přímo.Richard je naprostý idiot a doufám , že to brzy dojde i Anitě...Pokud je někdo z vás puritán nečtěte budete dost pohoršení! :)