Selve Selve komentáře u knih

Čaroděj Čaroděj Michael Scott

Další skvělý díl, dokonce bych řekl, že mě kniha bavila mnohem více, jak jednička :) I když je kniha cílena pro mladší diváky, hrátky s časem a prolnutí fantasy světa s reálným mě jednoduše baví.

04.01.2021 5 z 5

I když to není příběhová kniha jako taková, musel jsem si jí pořidit. Krásně ilustrovaná a skvělý popis zvířat ;)

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Zatím poslední díl, přál bych si, aby autor pokračoval :) Zajímavý děj, postavy stále skvěle zapadají do úžasného příběhu. Doporučuji

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Pro mě je tento díl asi jeden z nejhezčích. Líbí se mi zpracování příběhu, dějová linka je fantastická. Rozhodně doporučuji. P.s. příjde mi, že tento díl je pojatý trochu jinak, což není na škodu ;)

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Zdařilé pokračování, další fajn knížka na pohodové čtení. Líbí se mi jak příběh, tak vykreslení postav.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

budu se opakovat ale... Jako milovník nadpřirozena prolnutého do reálného světa jsem si i tuto knihu užil. I přes fakt, že autor cílí na mladší čtenáře je tento styl pro mě jak dělaný. Komentář píši z delším časovým odstupem a nyní mám přečtené všechny díly série. Doporučuji ;)

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Chvíli trvalo, než jsem se do knihy řádně začetl. První díl se mi líbí o něco více, ale i tuto knihu jsem si užil . Opět zajímavý příběh plný neméně zajímavých postav.

Pak jsem si pustil seriál a nestačil jsem se divit. Doporučuji nejprve kouknout na seriál a pak až číst knihu. (seriál by měl obsahovat povídky z prvního i druhého dílu)

04.01.2021 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

K této knize jsem se dostal tak nějak náhodou (čtu jiný druh fantasy). Každopádně nelituji a defacto jsem se pro Zaklínače nadchl. Super příběh, zajímavé postavy. Přečetl jsem knihu během chvíle. Doporučuji ;)

Ztracená zápletka Ztracená zápletka Genevieve Cogman

Kniha je stále zábavná, nicméně pokud čtete sérii knihu za knihou, chybí tomu jiskra. Znovu však opakuji kniha je opravdu fajn, jen doporučuji si dávat mezi díly časový rozestup a třeba mezi tím číst jinou knihu. I tak doporučuji.

P.s. těším se na další díl, který má vyjít letos

04.01.2021 4 z 5

Hořící stránka Hořící stránka Genevieve Cogman

Tento díl mne bavil asi nejvíce. Zajímavý příběh, nechybí určité napětí, sem tam i vtip. Komentář píši z velkým odstupem času (knihu jsem četl loni) Zřejmě si celou sérii přečtu znovu. Doporučuji ;)

Maskované město Maskované město Genevieve Cogman

Zřejmě je kniha (série) mířená na mladší diváky, sám jsem si knihu užil. Takové odpočinkové čtení. Sice mi chvíi trvalo se do knihy řádně začíst, ale stálo to za to.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Prvně jsem knihu četl před několika lety, tehdy jsem však knihu moc neocenil a ani nedočetl dokonce. Nedávno jsem si knihu opět otevřel a světe div se, neskutečně mě kniha bavila. Příběh byl čtivý a hlavně nepředvídatelný. užíval jsem si každou stránku.

Silo Silo Hugh Howey

Za mě velmi zajímavý nápad na příběh. Dobře napsaný a kniha se četla sama. Knihu jsem si užíval až téměř dokonce. jen konec byl poněkud těžkopádný. I tak vřele doporučuji a své příznivce si kniha jistě najde :)

29.12.2020 3 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Musím říct, že knihu jsem ani nedočetl. Zajímavý námět, ale nijak mě neoslovila forma vyprávění, nějak jsem se nedokázal do knihy začíst. Každopádně své příznivce si kniha bezpochyby najde.

29.12.2020 2 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Musím říct, že při čtení této knihy mi běhal mráz po zádech a občas jsem se necítil zrovna nejlépe. Zároveň příběh má hlavu a patu. Neumím si představit žít v době, kdy se děj odehrává a jak už v komentářích bylo psáno, můžeme být doopravdy rádi, že žijeme nyní (i když řešíme Covid...)

29.12.2020 5 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Dokonalé završení trilogie, budu se opakovat, ale... To byl fakt NÁŘEZ, epické vyvrcholení děje, pan Kotleta opět nezklamal. Po nějakém čase si celou trilogii moc rád znovu přečtu :D

29.12.2020 5 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Za mě se jedná o úspěšné pokračování skvělého příběhu. I tuto knihu jsem přečetl tak říkajíc jedním dechem a hltal jsem každou stránku. Jak už někdo v komentářích psal, ani já si nedokážu vybrat oblíbenou postavu, každá má něco do sebe. Opět vřele doporučuji ;)

29.12.2020 5 z 5

Knihu jsem pořídil až po shlédnutí filmu. Musím však říci, že kniha (jakož tak většinou) je mnohem lepší, než film. Do knihy jsem se neuvěřitelně rychle začetl a hltal stránku po stránce. Super příběh, skvěle popsané prostředí a charismatické postavy. Ok, zřejmě je to cíleno na mnohem mladší čtenáře, ale i tak jsem si knihu užil

Velká kniha o rumu Velká kniha o rumu Dieter H. Wirtz

Velmi dobře napsaná kniha plná úžasných fotografií. Pro milovníka rumů téměř povinnost mít v knihovně. Rád si knihu sem tam znovu prolistuji :)

Alchymista Alchymista Michael Scott

Kniha je sice psaná pro mladší čtenáře, avšak i já jsem si knihu přečetl s nadšením a až překvapivě mě bavila. Pro někoho, kdo má rád "hrátky s časem" je to jistě ideální volba. Rozhodně doporučuji ;)