Čaroděj

Nicolas Flamel pokračuje v zápiscích dalších dvou velmi hektických dnů. Nyní se nachází v Paříži a s ním i dvojčata a Scathach. Uvědomuje si, že musí rozvíjet sílu Sofie a Joshe, aby mohli naplnit proroctví. Setkávají se s dalšími nesmrtelnými bytostmi, a jejich pobyt ve francouzské metropoli způsobí více než velké zmatky. Nicolasovi a Perenelle se však čas neúprosně krátí. Každý den stárnou o rok, jejich schopnosti slábnou a tělesná schránka chřadne. Podaří se probudit i Joshovu skrytou moc? Zvládne Sofie umění ovládat další živel? V pokračování Alchymisty se samozřejmě znovu střetnou s dávným čarodějem Johnem Dee, který tentokrát proti nim nebude stát sám. Druhý díl Tajemství Nicolase Flamela je opět napínavý a plný nečekaných bitev a zvratů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354375/big_carodej-fsg-354375.jpg 4.3602

Kniha Čaroděj

Taťka Hraboš

(+ SPOILER) Druhý díl se podle mého názoru autorovi povedl více. Pomohlo rozdělení na tři dějové linie (dvojčata, Perenela a záporáci), podařilo se mu do jisté míry opustit schematické dějové postupy, kniha má svůj vrchol v podobě střetu s Nidhogem a událostí v katakombách a před katedrálou Notre Dame. Nemůžu si ale pomoci – magickou složku autor trochu odbyl (především probouzení Sophiiných schopností a její zaučování). A postavám – bohužel i dvojčatům – pořád tak nějak chybí osobitost. Scott prostě není bůhvíjaký psycholog. I časté pravopisné chyby v textu či místy podivně pospojované věty a jiné zvláštnosti, dané asi trochu neumělým překladem, přetrvávají.

HollyUndead
27.07.2021

Druhý díl série plné kouzel a magie se nesl snad v ještě tajemnějším a zběsilejším duchu. Celou sérii jsem četl již 2x (nyní potřetí), ale i po letech má četba této série svůj význam. Děj příběhu mě opět naprosto uchvátil. Vše je navíc doplněné o tajemná zákoutí francouzského hlavního města - Paříž.

nela3812
16.05.2021

(+ SPOILER) Tento díl ovšem přináší i přátelská setkání, z nichž mi některá opravdu přirostla k srdci. Naši hlavní hrdinové poznají hraběte de Saint-Germaina – alchymista a čaroděj ohně, který by měl jednomu z dvojčat předat magii ohně. A také se setkají se slavnou a nesmrtelnou Johankou z Arku. S jejich pomocí se postaví nástrahám a bytostem, které proti nim poštval Dee a Machiavelli.

Autor do příběhu zapojil opět další historické postavy a seznámil nás s několika památkami, které se nachází na území nejznámějšího francouzského města – Paříže. Výběr postav a jejich zasazení do děje je promyšlené a dokonale svázané s historickým kontextem. Zaujala mě především Johanka z Arku, která je velmi sympatickou postavou, a doufám, že se objeví i v dalších dílech. (Ano, skutečně jí neupálili. Jakto? Pro tuto informaci se budete muset začíst do knihy)

Velmi podstatným místem se v knize stanou například katakomby/podzemní chodby pod Paříží, které naprosto přesně kopírují skutečné ulice nad nimi. Tento fakt mi přijde naprosto fascinující a jsem ráda, že takové místo mohu navštívit alespoň skrze knihu.

Směr příběhu se mi zatím stále líbí a těším se na další díly, až zjistím jaké další dobrodružství a tajemství jsou pro dvojčata nachystána. Už nyní je pro mě velmi těžké sepsat pár vět o knize a neprozradit mnoho, abyste zůstali v napětí stejně jako já. To tedy znamená jasných 5/5 hvězd, nemohu jinak, než i tento díl doporučit všem milovníkům Fantasy.

ELLISAMEG
30.03.2021

Kniha mě velmi zaujala . Byla trošku těžší na přečtení ,ale pro mě a ostatní milovníky fantasy velmi doporučuji.

Selve
04.01.2021

Další skvělý díl, dokonce bych řekl, že mě kniha bavila mnohem více, jak jednička :) I když je kniha cílena pro mladší diváky, hrátky s časem a prolnutí fantasy světa s reálným mě jednoduše baví.

david9690
17.11.2020

Dvojka mě fakt bavila. Asi jsem si zvyknul na autorův styl, jednotlivé postavy mi přišly docela fajn, velmi se mi líbí autorova fantazie, spojení různých mýtů a legend, historických a bájných postav a současného moderního světa se všemi jeho vymoženosti jako internet, mobilní telefony atd. Hodnotím to jako fakt povedený a zábavný sci-fi koktejl a těším se na další díly serie

Haloon
25.10.2020

Stále podivné nastavení světa a schopností postav, které celý děj, včetně napětí a logiky značně podkopává. Nemůžu však popřít, že se mi Čaroděj líbil víc než Alchymista.

Nikusha
16.10.2020

Knihu jsem přečetla za dva večery. Strhující příběh!