Čaroděj

Čaroděj https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354375/bmid_carodej-fsg-354375.jpg 4 646 57

Nicolas Flamel pokračuje v zápiscích dalších dvou velmi hektických dnů. Nyní se nachází v Paříži a s ním i dvojčata a Scathach. Uvědomuje si, že musí rozvíjet sílu Sofie a Joshe, aby mohli naplnit proroctví. Setkávají se s dalšími nesmrtelnými bytostmi, a jejich pobyt ve francouzské metropoli způsobí více než velké zmatky. Nicolasovi a Perenelle se však čas neúprosně krátí. Každý den stárnou o rok, jejich schopnosti slábnou a tělesná schránka chřadne. Podaří se probudit i Joshovu skrytou moc? Zvládne Sofie umění ovládat další živel? V pokračování Alchymisty se samozřejmě znovu střetnou s dávným čarodějem Johnem Dee, který tentokrát proti nim nebude stát sám. Druhý díl Tajemství Nicolase Flamela je opět napínavý a plný nečekaných bitev a zvratů.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

The Magician , 2008

DračiceLaura
07.06.2014 5 z 5

Super kniha, lepší než 1.

Verunk
05.06.2014 5 z 5

Úžasná knihy, už se nemůžu dočkat až začnu číst další díl

kacaaba
08.04.2014 3 z 5

V tomto díle se to pomalu začíná rozjíždět. Čtenář se začne orientovat, jak se mísí mytologie s historií. Už mě to začalo docela bavit a jsem zvědavá, jak to dopadne

Tiama
07.01.2014 5 z 5

Dvojka mě bavila víc než jednička - a tím nechci rozhodně naznačovat, že jednička není dobrá...

angelbooks
22.12.2013 5 z 5

Ani 2 kniha čaroděj vás nemůže zklamat. Vtahuje vás do děje a vy s ní prožívátě kdejaké části knihy. Druhý díl byl o něco napínavější než první a já se těším až si přečtu i 3 díl :).

ThePetinka
08.12.2013 5 z 5

Čaroděj je druhým pokračováním knihy Alchimista a přiznávám, že kniha je to stejně dobrá, neli lepší. Vypadá to, že autor se do knihy rozhodl zakomponovat snad všechny historické postavy, které kdy žily a také všechny dávné bohy a bojovníky. Jen čekám, kdy se na obzoru vyloupne Ódin po boku s Lokin a v těsném závěsu za nimi Karel IV s Gilgamešem po levé a s Ježíšem po pravé straně.
Na jednu stranu je velké množství postav v knize naprosto okouzlující, nicméně na straně druhé je někdy těžké se v nich také vyznat. Uvítala bych jakýsi žebříček, výpis hrdinů, který by mi připomenul kdo je a kdo a na jeké straně stojí. Trochu matoucí je i to, že kniha má 400 stran a vypráví příběh pouhých 4 dnů. Jsou to velmi nabyté dny, to jistě, ale pokud mám čekat další půl rok na pokračování knihy, pochybuji, že si zapomatuji víc než polovinu postav. Záludné.
Přesto je to však kniha, která rozhodně stojí za přečtení. Je strhující a úchvatná, plná akce, boje a napětí. Výborně se čte, nemá žádná hluchá místa a musí nutně nadchnout každého fandu fantasy literatury.

kaninaj
16.09.2013 5 z 5

není co dodat. Čtení jedním dechem, všech 6 knih, můžu jen doporučit. Knihy jsou určeny pro děti od 10-ti let, ale jako dospělý mohu hodnotit knihu jako krásnou beletrii, do které se začtete a knihu nepustíte z ruky, dokud ji nepřečtete....samozřejmě se těšíte vždy na další a další díl.

BooksLucyKing
16.06.2013 5 z 5

Naprosto úžasné, strhující pokračovaní. Je úžasné jak autor využívá všechny možné mytologické postavy. Tahle série mě opravdu baví. Josh mi sice občas leze dost na nervy ale jinak je to paráda. Těším se na další díl.

trefcz
19.05.2013 4 z 5

Výborné pokračování. Zdá se mi lepší jako první díl. Jsou to asi první knihy, co jsem četl, které jsou poměrně obsáhlé při velmi krátkém časovém úseku, který se v knihách odehrává.

Blekí
25.02.2013 4 z 5

Tahle série mě opravdu baví. Je to propracované, má to děj, zaujalo mě to a vtáhlo do příběhu. Ale připadá mi, že se v jednotlivých knihách děj strašně táhne. V celé knize Čaroděj uběhne jen pár dnů a přitom se toho stane tolik, že to člověk nestíhá vstřebávat.Co se postav týče, postřehla jsem, že spoustu lidí nemá rádo Joshe. Ten je zase můj oblíbenec. Víte proč? Protože dělá chyby a není dokonalý. Vůbec se mu nedivím, že je podezřívavý a sem tam kolísá mezi stranou "dobra" a "zla," protože jednoduše nedokáže pochopit, která je ta dobrá. Zato nemám ráda Sofii. I jako postava mi tam příjde... občas jako kdyby jen do počtu.

Posi
12.08.2012 2 z 5

Stejný názor jako z jedničky.

Dandulka
18.06.2012 5 z 5

Super, přečetla jsem ji za dva dny!!!!! Těším se na další díly!!!!

Hanyuu-hime
23.01.2012 4 z 5

Mnohem lepší než první díl.
Nemám k tomu co dodat, bylo to napínavé a plné zajímavých zvratů.

bookcase
26.08.2011 4 z 5

Skvělá fantasy, dobře se mi četla.

tsal
24.05.2011 3 z 5

Dobrodružví pokračuje, hrdinům přituhuje a nepřátelé sahají po stále mocnějších zbraních. Josh i nadále pochybuje o Flamelových úmyslech a jeho závist vůči sestřiným schopnostem je vítaný faktor lidství. Machiavelli, nový Deeho spojenec, je zajímavá, a snad i jednou šedá a nikoliv jen černobílá postava. Nejvíce mě ovšem bavila linie z Alkatrazu. Perenela a její smysl pro humor se vyšvihly na post oblíbené postavy.
Jen by to chtělo korektury. Uvozovky na špatných řádcích, hrůzy jako: "...nějaké fotografie z mobilů se objevily na blogách," a tři verze jména Areop-Enap na jedné stránce? Já si na tohle hledání chyb nepotrpím, ale tohle opravdu ne.
Celkově vzato je kniha o něco lepší než první díl, ale stále průměr, který neurazí, ale ani nenadchne. Pokud chcete oddychovku, která se přečte rychle, je to fajn počtení a mladším čtenářům fantasy se bude zaručeně líbit.

edie pepa 2
06.03.2011 5 z 5

uz kvalitnější materiál... nidhog je dobrý... těším se na filmové spracování...

John
30.11.-0001

Lepší než první díl. Nejvíc se mi líbí Scatty.