Selfinka Online Selfinka komentáře u knih

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Pod názvem jsem čekala maličko něco trochu jiného. Ze začátku trochu slabší, ale pak se rozjelo jedno překvapení za druhým a až do konce člověk neví, co na něj na další straně zase vyskočí.. No a ten konec? Málem mi vypadly oči, jak jsem tomu nemohla uvěřit..(naštěstí jsem hned rozečetla druhý díl, takže už jsem v klidu :D).
Fakt pecka tahle knížka!

31.12.2017 5 z 5

12 povídek, každá je úplně jiná, ale všechny jsou krásné! Skvělé čtení! :)

17.07.2017 5 z 5

Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl Aleksandra Machowiak Mizielińska

Tato kniha mě v knihkupectví ohromila a musela jsem jí hned naší malé čtenářce pořídit. Nevím, kdo z ní byl nadšený víc jestli dospěláci nebo děti. Opravdu nádherné ilustrace a ta spousta informací!! Tolik zajímavostí na tak malé ploše! I když mapy nepojaly všechny země, ty, které se v knize objevují jsou nádherně zpracované! Určitě doporučuji (nejen) dětem do knihovničky pořídit!

05.01.2017 5 z 5

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

Příjemné odpočinkové čtení. Děj nebyl náročný, sice maličko předvídatelný, ale milý. Celou knihu provázela krásná myšlenka, ač moc nevěřím, že by tento systém mohl reálně fungovat. Autorka píše lehkým a přátelským způsobem a její knihy se čtou úplně samy. Mně se to líbilo a určitě doporučuji. :)

26.12.2016 5 z 5

Antistresové omalovánky pro dospělé 3 Antistresové omalovánky pro dospělé 3 Jolana Daňková

Opět nádherné obrázky k vymalování, jejichž prostřednictvím se podíváme do všemožných zákoutí po celém světě. Na prázdniny prostě ideální. :) Už se těším až se pustím do jejich vybarvování. :)

15.07.2016 5 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Knihu jsem dostala jako dárek od kamarádky a popravdě řečeno jsem od ní nic moc neočekávala. Obálka i anotace působily mile, a tak jsem si řekla, proč to nezkusit. No, musím přiznat, že kniha mě dostala. Ano, chvilkama to působí trochu uměle, že jde všechno tak, jak je to nalinkované, ale jinak je to skvělé čtení. Knize jsem propadla, hlavní hrdinka i další postavy jsou sympatické. Jenom jsem doufala, že si Brett nakonec vybere někoho jiného. :)

21.02.2016 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Kniha je super, četla se dobře, autorka píše zajímavým, jednoduchých stylem..Ale ten konec mě trochu zklamal, čekala jsem něco trochu jiného.

18.01.2016 4 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Etiketa a špionáž je čtivo spíše pro mladší čtenáře, ale já jsem se u čtení bavila a kniha má správný spád.

16.09.2015 4 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Odpočinkové čtení. Příběh není žádný propadák, ale na druhou stranu ani není nějak extra výjimečný a skvělý. Lepší průměr.

23.08.2015 3 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Příjemná kniha zasazená do nádherného prostředí Férie, s mnoha postavami, které si okamžitě zamilujete :) První díl je spíše seznámením se situací, proto jdu hned číst další díl, abych se dozvěděla víc o Meghan a její roli.
Velké plus dávám za krásnou obálku knihy.
Další plus za překladatelovy poznámky pod čarou, které hodně pomáhají s porozuměním.
Škoda, že u nás byly vydány pouze dva díly této skvělé série.

11.08.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Ti, co v knize hledají nějaký poutavý, strhující příběh, jí s největší pravděpodobností po pár stránkách odloží, protože to je to, co v knize není. Kniha je dokonalá pro hloubku svých myšlenek. Je plná myšlenek, které čtenáře donutí přemýšlet o pohledu na svět, na lidi.
V mnoha směrech připomíná Aljašku, která je také spíše o přemýšlení o životě, a postava Aljašky může připomínat Margo a Q. Válečka. Ti čtenáři, kteří v ní budou hledat druhé Hvězdy, budou zklamaní, protože u Hvězd je strhující spíše síla příběhu.

25.07.2015 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Druhý díl byl stejně skvělý jako první. V knize nechybělo napětí a pořád se něco dělo. Scarlet je o něco málo sympatičtější hrdinkou než Cinder, ale příběh Cinder se začíná ubírat zajímavým směrem. Jdu hned na další díl a jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.

16.07.2015 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Protože jsem prvně viděla film a až potom jsem četla knihu, tak mě to tolik nechytlo. Nicméně, kniha je v mnoha směrech lepší než film. Čtení jsem si opravdu užila a teď hurá do dalších dílů.
Nejlepší je stejně scéna s květináčem petúnií a velmi překvapeně se tvářícím vorvaněm. :)

22.04.2015 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Zajímavá kniha, která mě úplně pohltila. Autor podal téma tak, aby i nehráči pochopili o co jde. Určitě doporučuji - skvělé čtení.

14.04.2015 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Zatím jsem přečetla pouze první díl a musím říct, že zpracování pohádek trochu jiným způsobem je zajímavé. Popelka se vážně povedla. Hned se vrhnu na další díly, jsem zvědavá, jak to všechno bude pokračovat. Zatím to vypadá, že všechno souvisí se vším a je to propletené dohromady. :)
A nesmím opomenou nádhernou obálku!!

19.03.2015 5 z 5

Velká kniha králíčkových sebevražd Velká kniha králíčkových sebevražd Andy Riley

Vtipná kniha beze slov. Králíček sebevrah prostě dokáže zvednout náladu a pobavit. U některých způsobů jsem fakt kroutila hlavou a říkala jsi, co všechno nevymyslí. SUPER!

06.03.2015 5 z 5

Ti otravní králíci Ti otravní králíci Ciara Flood

Milý příběh s krásnými ilustracemi! :)

06.03.2015 5 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Pěkné pokračování, ale zdá se mi, že se tam vcelku nic moc nedělo. Dozvěděli jsme se něco víc o Wendy, ale to je tak vše. Jsem zvědavá, koho a co si nakonec vybere.. :)

05.03.2015 5 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Po přečtení anotace jsem čekala malinko něco jiného, ale kniha příjemně překvapila. Hned se jdu vrhnout na druhý díl a uvidíme, jak se vše bude vyvíjet dál. Rozhodně stojí za přečtení.

03.03.2015 5 z 5

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Zajímavé téma. Autorčin styl je příjemný, lehce se čte. Skvělá oddechovka.

31.01.2015 4 z 5