Šebestová3 Šebestová3 komentáře u knih

Nesmrtelný hrabě Nesmrtelný hrabě Kristýna Freiová

Tak nějak ne úplně můj šálek kávy.

11.01.2021 1 z 5

Vratislav: Co je silnější než touha po moci? Vratislav: Co je silnější než touha po moci? Hana Parkánová-Whitton

Parádně zbeletrizovaný život našeho prvního českého krále!!!

11.01.2021 5 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Kniha byla čtivá, nicméně k jednání jednotlivých postav mám kapku výhrady. Přišlo mi neologické a ujeté, často jsem se nad ním až pobavila...ale tak proč ne...

11.01.2021 3 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Od autora za mě nejlepší! Konec pro někoho možná přemrštěnej...ale pro mě bylo stěžejní, že jsem posledních pár stran ani nedýchala napětím a pachatele objevila fakt až na konci. Navíc děj měl souvislosti...a co vy víte, co se děje (i) v lepších rodinách !!!

Piknik na Hanging Rock Piknik na Hanging Rock Joan Lindsay

Doporučeno kamarádem, kterej viděl film...radši se na něj nebudu dívat, aby to nebyla stejná nuda jako kniha. Dvě hvězdy za popis australský přírody.

05.01.2021 2 z 5

Někdo mě má rád Někdo mě má rád Dominik Landsman

Trojka TMBK, Dominik Fotr Landsmann a Jirka Ovčáček (ač
autorsky nezúčastněn) nemůžou nepobavit :-) já vždycky věděla, že Nagano, rozdělení republiky nebo kariéra Michala Davida musely mít na pozadí nějakou vyšší moc velikosti minimálně Járy Cimrmana...aneb není to málo Antone Pavloviči? :-D

Anna zachraňuje svět Anna zachraňuje svět Michaela Štěchová

To mně bavilo! Víc než Růže z Jericha, která byla mým prvním setkáním s autorkou.

Hodná Hodná Marta Fenclová

Pro mě kniha neměla asi ten správnej drajv, který jsem od ní očekávala. A malinko mi tam ty hrátky s vlastními jmény vadily, ačkoli bylo jasný co jmény jako Dobra Hodná a Miloň Krasoň autorka sleduje...zkomoleniny jako Mračany nebo Vykoněvova ulice mě fakt nebavily. Nicméně Hejtbůk se povedl, to nutno uznat :)

05.01.2021 3 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Must have pro všechny kočkomily, kapesníky bych přiložila jako součást balení. A to jsem cynik...bohužel mám kočku, bohužel jsem měla stejný nápad jako teta hlavního hrdiny, propašovat ji do nemocnice, bohužel jsem to nedotáhla do konce...a tahle kniha mi to připomněla... bohužel. Ale bohudík za ni...emotivní a láskyplná...cynik končí s recenzí....fňuk :)

05.01.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Miluju knihu Za zavřenými dveřmi, ostatní taky neurazily...ale tohle teda byla za mě velká ztráta času...i když, jako sonda do lidských myslí a pocitů viny budiž...já čekala thriller nebo aspoň minimálně napětí a zklamáníčko velký!

05.01.2021 1 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Fáma od stejné autorky mě nijak zvlášť neneadchla, ovšem tohle bylo jiný kafe!!! Trošku podobný Dívce ve vlaku...hlavní hrdinka bojuje se závislostí na alkoholu a taky s minulostí, která se (možná) stala... a ženská nenávist a rivalita do toho. Hezký koktejl :-)

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Moc se mi líbila, otevření tématu sebevraždy je kontroverzní už samo o sobě...ovšem povídka s tématem člověka postiženého a sužovaného chorobami, který své matce vyčítá, že nešla na potrat, ačkoli věděla o tom, že ho čeká život plný trápení....ta se teprve pustila až na dřeň. Vynikající!

O ostatních nevím nic O ostatních nevím nic Kristina Májová

Krásná charakteristika chování šílené pubertální fanynky, krásný chvíle prozření a zklamání, zmatky v dospívání, konec mi přišel docela vlažnej, ale celkově knížka nebyla špatná.

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Parádní, líbilo se mi to ještě víc než Saturnin se vrací. Asi to bude tou zimní tematikou a tím, že jsem knihu četla o Vánocích :) takový fajn pohlazení

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Jasný, že na Jirotkova Saturnina nemá a nebude mít nic...ale tohle pokračování mi přijde docela šťastný a odpouštím mu i pár vousatých vtípků. Líbilo.

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Paráda. Četla se skvěle. Oceňuju otevřenost autorky, úžasné jsou vnitřní monology se svým já v hlavě, neskutečně vtipné, a to hlavně proto, že se v tom všechny ženský poznáme :-) Mladá, "míň" mladá, vdaná, rozvedená, zamilovaná, nešťastná... doporučuju zkrátka všem!

30.12.2020 5 z 5

Prvotřídní blázni maj potíže s kázní Prvotřídní blázni maj potíže s kázní Lukáš Pavlásek

Je to prča, co jinýho taky od Pavláska čekat. Takže knížka nezklamala a má jednoznačně své důležité místo na slunci :-)

30.12.2020 3 z 5

Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Alena Damijo

Fejetony byly spíš zajímavé než vtipné, i když párkrát jsem se u knihy usmála. Autorka představuje stručně i britské reálie a významná místa. V době maturity z angličtiny bych tento přehled uvítala :-)

30.12.2020 2 z 5

Příště bez citronu Příště bez citronu Lucie Mečířová

Knížka útlá, děj svižný, četla se velmi dobře a ačkoli jsem tajemství, které poznamenalo hlavní hrdinku, tušila, stejně pro mě byl závěr překvapením. Přes závažnost tématu, fajn oddechovka na odpoledne.

30.12.2020 3 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Sice jsem chvíli autorku podezírala, že jí na vydání knihy přispěl obchodní řetězec Billa, protože v určitých pasážích knihy mi už Clever produkty, slevy na jogurty a bodíky na plyšáky lezly krkem a hledala jsem na obalu knihy logo Billy :-)
Ovšem...jinak byla kniha parádní sondou do života školáka, který si projde tolika životními zvraty, že být soběstačný, je pro něj jediná možnost přežití, zvlášť když se kvůli onemocnění maminky dostává k dědovi, který právě soběstačný být přestává. Výborný příběh.

16.12.2020 4 z 5