Nesmrtelný hrabě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Laurent de Angeloure známý jako hrabě de Saint-Germain, osobnost opředená mýty, ale i figurující v mnoha historických pramenech, vypráví svůj „skutečný“ příběh. Kdo je vlastně tajemný hrabě doopravdy? Kde získal své nadpozemské schopnosti? Narodil se v předvečer třicetileté války, jako syn francouzského šlechtice. Podstatná část děje se však odehrává ve Švédsku za vlády královny Kristýny, která byla známá spíše svou „zmužilostí“ než „ženskostí“. A právě u dvora této zajímavé ženy se pod vedením svého mentora, posledního učedníka Ježíše Nazaretského, Lukáše, stal „nesmrtelným“. Druhý román mladé české autorky Kristýny Freiové, Nesmrtelný hrabě, je volným pokračováním její prvotiny Galilejec. Podařilo se jí opět napsat neobvyklý, napínavý, dobrodružný příběh a přitom klást zásadní otázky lidského bytí a nezvratného lidského osudu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/404887/nesmrtelny-hrabe-ABE-404887.jpg 3.913
Žánr:
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Nesmrtelný hrabě

Přidat komentář
Elea
28. června

Kniha se dobře četla, ale děj je hodně jednoduchý, dost předvídatelný, rozhodně nepřináší žádné nečekané zvraty.

standa8M
23. června

Jedním dechem přečteno. Lehkost skrytá v hloubce. Vtáhne vás do příběhu. Jen jednu věc bych vytknul. Že ještě není pokračování. A s tím, jaký krok Kristýnka udělala od Galilejce, věřím že dá li další díl, tak to bude síla. Už se nemohu dočkat. Moc přeji knize velký úspěch a mnoho čtenářů.

akaja
20. dubna

Skvělá kniha, čte se jedním dechem. Kéž by člověk dokázal poslechnout Laurentovy rady a jít v jeho šlépějích.

Lucife
19. dubna

Je to skvělá a neuvěřitelně čtivá kniha. Vyplatí se odhodit všechny předsudky, očekávání a pustit se do čtení.

berry-uska
09. dubna

Knihu jsem přečetla téměř na jeden nádech, dobro versus zlo je velké téma. Hlavně i odkaz toho, že rodiče ve svých dětech často zasejou nejistotu a chlad už od raného dětství. Kniha je čtivá, naučná a zároveň moc příjemně a s lehkostí napsaná. Laurenta a Sveu bych ráda obejmula :) dobry český počin

Dasastr
07. dubna

Úžasná čtivá kniha, která posouvá hranice nemožného. Z hloubi duše vyplouvají na povrch skryté pravdy a knihu s sebou musíte mít i v práci. Tedy já určitě. ????

filip6339
07. dubna

Krásná kniha a ještě lepší poselství, které se Kristýně opět podařilo zpracovat do skvělého příběhu. Nehledě na to, že nejnovější důkazy, které se našli v Nag Hammadi, tedy staré gnostické texty dokazují, že Kristýna čerpá z velmi starých zdrojů, které mají zřejmě mnohem blíž k pravdě, než někteří pravdoláskaři. Pokud si ověříme dostupné informace například o Luciferovi, zjistíme, že byl světlonošem. Tedy tím, který přinášel světlo poznání a který byl schválně a naprosto záměrně pošpiněn. Samozřejmě je na každém, ať si udělá svůj svobodný názor. Za mě knížka není jen o příběhu, ale také o zpracování fakt, které jsou v něm zakomponovány a to se autorce povedlo dokonale. A autorce bych chtěl tímto popřát ať odvádí dál skvělou práci. Předsevzala si nelehký úkol. Je evidentní, že svou tvorbou chce oddělit zrno od plev. Držím palce!


Štítky

dobrodružství historická fantasy

Autor a jeho další knihy

Kristýna Freiová
česká, 1988

Kniha Nesmrtelný hrabě je:

v Právě čtených1x
v Přečtených13x
v Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce3x
v Chystám se číst19x
v Chci si koupit8x