Galilejec

Kdo byl ve skutečnosti Ježíš? Byl opravdu takový, jak nám jej Bible předkládá? Mladá česká autorka Kristýna Freiová, absolventka Literární akademie, ve své prvotině líčí příběh Galilejce Ješuy, který odložil svou nesmrtelnost, svá křídla, křídla archanděla, aby se jako člověk pokusil změnit náš svět. Hlavní postavou románu však není Ješua, muž s nadpřirozenými schopnostmi, bojující s předsudky, nedůvěrou a zaslepeností lidského světa, ale jeho žena Dina. Dina se provdala za syna tesaře Josefa s touhou žít obyčejný život, takový, jaký jí doba přisoudila. Záhy však poznává, nakolik se zmýlila. Po boku manžela objevuje realitu, která jí dosud zůstala skryta. Tehdy ve vyprahlé izraelské krajině se měl náš svět navždy změnit. Proč se tak nestalo, není pro čtenáře záhadou. Kniha Galilejec sahá za hranice evangelií, až do světa, který by se mohl stát naší realitou. Autorka říká: „Literatura by nás měla posouvat kupředu, měla by nám pomáhat k překročení naší reality. Protože co když se za jejími hranicemi skrývá něco mnohem většího, něco, o čem v hloubi duše všichni sníme? Proč se neotevřít netušeným možnostem? Proč se nepokusit číst fikci, která by mohla stejně tak být skutečností?“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357752/galilejec-jtx-357752.jpg 4.313
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Kniha Galilejec

standa8M

Jsou dva druhy čtenářů.
Jedni co budou k této knize přistupovat kriticky již předem, jako čert ke kříži. A druzí, co k ní přistoupí s otevřeným srdcem. První bude hledat chyby, nesrovnalosti a vady. Druhý bude potěšen láskou, krásou a péčí, jež kniha obsahuje a je jí věnována. Galilejec dá každému to, co je schopen sám vidět a cítit.
Děkuji za tuto krásnou knihu. A přeji Galilejci, ať nadále rozdává to, co tato země potřebuje. Má pro každého dost.

Rud.Suchánek

Troufám si říct, že pro mne je "Galilejec" dokonalá kniha. Asi není třeba zmiňovat, že v sobě nese poselství, ale co mne překvapilo, že tak činí skrze propracovaný, místy dobrodružný a především dramatický příběh, jehož postavy jsem si okamžitě zamiloval. Nejde jen o silné charaktery, oplývající vitalitou a zároveň zranitelností, ale především o skvěle vykreslené vztahy mezi nimi, které tomuto příběhu dodávají lidsky uvěřitelný rozměr. Navíc je vyprávěn půvabným stylem a výtečnou češtinou. Pro mne je až neuvěřitelné, že se toto dílo narodilo právě tady a doufám, že se velmi brzy rozletí do světa. Moc mu to, i jeho autorce, přeji.

hanzmb

Ke knize jsem přistupuji čistě z literárního pohledu. Tj. nebudu dávat 5* jen z důvodu zvoleného tématu. Jsou tam 2 světlé body. Pojetí Piláta a zavedení ženského segmentu. To bylo zajímavé, i když už existuje i literární varianta kde Jošua byla žena. Co už bylo špatné jsou ty hrátky s apoštoly. Zcela nelogické a nezdůvodnitelné. Pokud za zdůvodnění neberete tu větu v závěru, kde vše svede na Petra. To je teda literární invence na úrovni. A úplně nejslabší vidím vlastní osobu Jošui. V ní se dostáváme někam do sfér spíše špatné fantasy. Dle mého příběh 2,5*, ty 3 jsou za pěknou češtinu.

Telničák

Po přečtení stávajících komentářů přemýšlím, jestli jsem normální já nebo ti co tu knihu hodnotili. Jsem sice křtěný (za to ovšem nemůžu), ale jinak jsem přesvědčený ateista (prý nás ateisty má Pán Bůh rád, protože po něm nic nechceme). Přece jen jsem za svůj dost dlouhý život (68 let) něco o křesťanství přečetl, ale s takovou snůškou stupidit jsem se dosud nesetkal.
To už film od Mela Gibsona - Umučení Krista byl smysluplnější, přestože ho Vatikán tvrdě odsoudil. Podle mě je tato kniha odpad a nikomu ji nedoporučuji.

Slaďoška

Všechny pravdy knížce jsou dle mého názoru opravdu pravdy, kterými by se člověk na tomto světě měl řídit :o).
Sama se na své cestě životem o to snažím, ale jsem jenom člověk a proto to někdy jde lépe a někdy hůře :o).
Moc hezká knížka.

Dáša249
19.04.2018

Rozhodně si nemyslím, že jde o fikci. O knize jsem toho už hodně slyšela. Zatím bohužel jen slyšela. Na fb v jedné mé skupině ale běží pravidelné čtené audio ukázky. Už podle té jedné, super... Shoduje se vše s nastavením mého života :-).

vachtova.libena
14.04.2018

Historie je jistě bohatší a košatější, než by se na první pohled zdálo, a zde paní autorka nádherně nastoupila " mimo vyšplapanou cestičku" - klobouk dolů........... tolik modrosti a hlubokých pravd v jedné útlé knížce...........archandělé rozprostřeli svá křídla, aby ani nejmenší šelest nerušil Inspiraci s Intuicí..........opravdu krásné prožitky nad touto knihou.........takže díky............. :-)

primavit
22.02.2018

Užasná kniha, doporučuji Vše kdo věří že všechno je možné :-)

Anitram76
16.02.2018

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Ježíš je pro mě zajímavá postava a popravdě jsem čekala na příběh, kde bych se s Ním konečně mohla takto setkat. Možná jde o fikci, ale co my víme. Každopádně mi tento příběh přijde více než jen fikce. Plakala jsem dojetím, prožívala, učila se.....Rozhodně to je kniha na opakované čtení. Doporučuji všem, co jim není tohle téma cizí. Sama nejsem zastáncem žádného náboženství a o to více mě tahle kniha potěšila. Přesně vystihuje můj pohled na věc a Ježíše jsem zde pochopila a zamilovala si ho :-).

fikce

Kristýna Freiová