Šebestová3 Šebestová3 komentáře u knih

Dívka v přestrojení Dívka v přestrojení Greer Macallister

Nebyla zlá...ale asi jsem přece jen čekala něco maličko akčnějšího ve stylu Enoly Holmesové. Tohla na mě bylo zbytečně moc rozvláčné a nenapínavé.

16.12.2020 3 z 5

Případ pro Madison: Záhadná zmizení Případ pro Madison: Záhadná zmizení Phillip Margolin

Žádná hitparáda, ale pro mladou generaci určitě zajímavý vhled do toho, že kriminální případy nejsou jen o krvavých přestřelkách, ale taky o práci soudců, obhájců a právníků.

16.12.2020 3 z 5

Dokonalí sousedé Dokonalí sousedé Rachel Sargeant

Na začátku knihy mi připadly všechny postavy a jejich osudy taaak strašně divné...a po přečtení, mi přišli divní pořád...a i když ta zápletka by byla nebyla zlá, v takovéto koncentraci magorů, psychopatů a úchylů na metr čtvereční to bylo dost přitažený za vlasy. Nejlíp to vystihuje věta hlavní hrdinky: " Copak v téhle čtvrti nežije aspoň jeden člověk, který by nebyl zločinec?" :-D

16.12.2020 2 z 5

Veverka a Myška v Praze Veverka a Myška v Praze Jarmila Marešová

Hezký způsob jak prostřednictvím komiksu, který ke čtení často přitáhne i nečtenáře, provést děti po Praze a po historii jejích památek.

12.12.2020 4 z 5

Růže z Jericha Růže z Jericha Michaela Štěchová

Zajímavý téma, oceňuju vtipné situační dialogy. Asi mi tam něco chybělo, aby mě to chytlo úplně za srdíčko, ale nedokážu specifikovat, co. Zajímavý exkurz do jiné kultury a mentality ... a taky do naší české xenofobní reality.

12.12.2020 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Nemohla jsem se dočkat dalšího dílu, a i když ty předchozí byly kapánek slabší, tady jsem se zase od plic zasmála!!! Paní Tichá je nejvíc...a i když jsem z filmového zpracování Aristokratky byla zpočátku rozpačitá, představovat si ji jako Elišku Balzerovou, byl příjemnej bonus. Jediný mínus je, že to bylo tak tuze mooooc krátké.... :-)

12.12.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Líbily se mi zatím všechny knihy Darcy Coates, ale tahle je za mě TOP. Opět skvělá napínačka, rozuzlení překvapivé a navíc miluju vtipné a ironické hlášky a od duchů obzvlášť, takže mě dostala Edith s prohlášením: "...kdyby přeci jen moje sestra vstala z mrtvých, měj na paměti, že tvým ochráncem je oheň. Eleanor velmi hezky hoří." :-D :-D :-D

10.12.2020 5 z 5

Snílci Snílci Karen Thompson Walker

Není to úplně můj šálek kávy...ale myslím, že to skvěle reflektuje chování lidí v aktuální pandemické krizi, což na tom bylo dost zajímavý.

09.12.2020 2 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Já bych tu matku....no nechci říct co. Do poslední chvíle jsem doufala v happyend. Ačkoli fyzicky tenká, neskutečné silná knížka.

07.12.2020 5 z 5

Povídky ze Svrabové čtvrti: Zmizelý svět židovské Prahy Povídky ze Svrabové čtvrti: Zmizelý svět židovské Prahy František R. Kraus

Hezké....někdy nostalgické pohlazení, jindy smutné a kruté ...jako život sám.

07.12.2020 4 z 5

Stupně viny Stupně viny H.S. Chandler

Perfektní kniha! Ze začátku jsem měla strach, že mě bude nudit, protože nemám ráda zdlouhavé popisy soudních jednání, ale opak byl pravdou. Konec mě naprosto dostal a ještě dlouho ve mně rezonoval!!!

25.11.2020 5 z 5

Doktor Jesenius Doktor Jesenius Jaroslava Černá

Velmi čtivě napsáno, i proto až moc rychle přečteno :-)

25.11.2020 5 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Mám ráda Velkého Gatsbyho a tento román o prolínání světa zlaté mládeže z třicátých let mi ho v mnohém připomněl. Hezký čtení.

25.11.2020 4 z 5

Věrný čtenář Věrný čtenář Max Seeck

Nebylo to zlé, styl psaní a všechny ty zvraty byly čtivé a napínavé...ale příběh vražd, inspirovaný knihami, se jaksi vytratil a změnil v příběh o satanistech a vyústil v příběh o duševní chorobě matky hlavní vyšetřovatelky...dohromady mi to nedávalo moc kompaktní příběh. Navíc vedlejší linka, kdy vyšetřovatelka prožívá...podle mě naprosto tupý románek v Itálii...mě tam doslova rušila a vytáčela. Takže za mě rozpaky.

23.11.2020 2 z 5

Ágnes ve skleněném městě Ágnes ve skleněném městě Ivana Peroutková

Asi bych dala vyšší hodnocení, kdybych tu knihu pochopila...něco jsem si v tom našla, ale kdo ví, zda to bylo tak myšleno :)

23.11.2020 1 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Super originální a zajímavý téma. Líbilo se mi, že autor často prostřednictvím hlavní postavy upozorňoval na to, jak je snadné vystopovat něčí denní rutinu, tudíž vhodnej čas pro únos dítěte, když některé matky sdílí na sociálních sítích pomalu každej krok. Druhá polovina knihy mě tedy nejdřív trošku zastavila "v rozletu" a nadšení...ale konec byl naštěstí strhující (i když, trošku přitažený za vlasy :-)

18.11.2020 4 z 5

Žádost o přátelství Žádost o přátelství Laura Marshall

Trošku mi připomínala horor Tajemství loňského léta, za mě dobrý....pachatele jsem teda do poslední době netipla, což mě potěšilo.

18.11.2020 4 z 5

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Asi jsem čekala víc dobrodružství a víc vtipných historek...nebo jsem prostě nebyla na tuto knihu zrovna naladěná. Nějak mě nenadchla, ale nebyla špatná... Ovšem autorčino druhé dílo Vzácná návštěva to u mne rozhodně nepřekonalo.

13.11.2020 2 z 5

Pád do hlubin Pád do hlubin Amber Cowie

Hodná a zlá sestra...teď je otázka, která je která...a jak moc dokáže být zlá. Super téma a bravurně dotaženo do konce!

09.11.2020 5 z 5

Vzácná návštěva Vzácná návštěva Eva Kollerová–Střihavková

Svěží a nápadité...promítlo se mi to před očima jako film. (Takže pokud by to někdo chtěl natáčet, já už mám postavy obsazený :)

09.11.2020 5 z 5