Šebestová3 Šebestová3 komentáře u knih

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Nádherný! Svižný, vtipný i dojemný příběh s tematikou severských božstev a ty ilustrace...no dokonalé pohlazení!!!

29.01.2021 5 z 5

Jan Zajíc Jan Zajíc Josef Šorm

Vkusný komiksový příběh, který by mohl zase o něco snadněji přivést čtenáře/nečtenáře ke znalostem z naší národní historie. Mrazivý a dojemný bonus knize dávají současné vzkazy od Zajícových sourozenců v závěru.

29.01.2021 5 z 5

Mladý Hitler: Zrození Führera Mladý Hitler: Zrození Führera Paul Ham

Na můj vkus autor zbytečně moc rozpitvával období první světové války. Ačkoli to byla důležitá etapa života A. H. , k pochopení toho, jak moc velký vliv měla na jeho psychiku, skutečně nepotřebuji podrobná čísla z bitev. Nicméně pár nových informací, které jsem dosud o jeho dětství a mládí nevěděla, jsem si tam našla.

29.01.2021 3 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Můj první Coelho a zrovna s krásným poselstvím, že právě vědomí blížící se smrti nám dává největší motivaci a chuť do života.

29.01.2021 4 z 5

Bumerang Bumerang Tereza Schillerová

Kniha je čtivá, její poselství je jasný: upozornit na nejrůznější druhy šikany. Ovšem jak tady někdo poznamenal slovní spojení "taková nálož psychopatů" ...to je na jeden příběh opravdu moc. I když chápu účel, proč tam autorka ty težký životní traumata nasázela prakticky na každou postavu, která jen projde kolem, příběh to spíš poškodilo. Ke konci už jsem opravdu s každou další postavou čekala, jestli jí/jemu někdo v dětství aspoň přejel na kole křečka...
Tím téma šikany samozřejmě nijak nesnižuju, je třeba o tom psát a mluvit, oceňuju i kontakty na nápomocné organizace.

25.01.2021 3 z 5

V zajetí klamu V zajetí klamu Suzy K. Quinn

Za mě ne...zbytečně tlustá kniha. Opakující se nekonečné úvahy matky, co že se to jejímu synkovi ve škole děje, laxní úřednice ze sociálky a jejich nudné rozhovory...a jak se tim tak trápíte a přemýšlíte, proč ta matka nezasáhne a kde to má vlastně hlavu a patu, tak vám dojde, jak to celý je....už pomalu v půlce knihy. Na tohle téma už jsem četla lepší.

25.01.2021 1 z 5

Ukradené housle Ukradené housle Ivana Peroutková

Detektivní série o Frantíkovi Lebedovi byla celá moc povedená! Housle to jenom potvrdily.

25.01.2021 5 z 5

Do hodnocení co je a není žánr noir se nepouštim, já to brala spíš jen jako součást názvu knihy. Povídky za mě dobrý!!! Samozřejmě některá víc, některá míň oslovila, ale jako komplexní dílko to potěšilo.

20.01.2021 4 z 5

Vánoční tramvaj Vánoční tramvaj Daniela Krolupperová

Knížka má všechno, co děti milují: dopravní prostředek, vánoční atmosféru, napínavý příběh a šťastný konec. Navíc oceňuju opravdu velká písmena pro snadné první čtení a pracovní sešit pro další rozvinutí práce s knihou. Paráda!

20.01.2021 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Slovíčko "mysteriózní" mě kapánek odrazovalo a naznačovalo, že to asi nebude úplně můj šálek kávy. Přesto mě knížka iracionálně až mysteriózně přitahovala :-D a nezklamala! Děj měl spád a taky hlavu a patu, což je důležitý! Svižné dialogy a nečekaný zvrat v úplném závěru. Občas je fajn toho od knihy moc nečekat...je pak prostor pro nadšení. Milovníci duchařiny neváhejte!

20.01.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

I přes pozitivní doporučení ze všech stran Zuzanin dech předčil má očekávání. Tak geniální kombinace poetična na jedné a znechucení na druhé straně, to se jen tak nevidí. Emotivní, silný příběh. Krutý a přesto krásný...

18.01.2021 5 z 5

Ohňostrojení Ohňostrojení Robert Fulghum

"Nepřestáváme si hrát, když jsme staří. Zestárneme, když si přestaneme hrát."
Nevím, proč já toho Fulghuma vlastně nečtu častěji. Málokdo umí tak poutavě psát o úplně obyčejných věcech. V Ohňostrojení zmiňuje Čechy jako "hráče" schopné nezkazit žádnou srandu. Vždycky potěší, když u cizinců nejsme jen za alkoholiky a zloděje :-)
Zaujala mě hlavně obálka, protože mám ráda jednoduchost, což se teda ne vždycky vyplácí (zvlášť u chlapů :-D ). Ale tady u knihy naštěstí teda nezklamal ani obsah :-D

18.01.2021 4 z 5

Sedm lží Sedm lží Elizabeth Kay

Šílená hrdinka, která si uzurpuje kamarádku natolik, že jí v podstatě zničí život. Jakože proč ne...dokážu si tak labilního člověka představit. Postava, která mě naopak zarazila, byla novinářka, kterou random článek o úmrtí muže vybičoval k tomu, že začala celou záležitost vyšetřovat???!! Ta mi teda přišla divnější než celá hlavní psychopatka... Celkově kniha neurazí, nenadchne.

18.01.2021 3 z 5

Na Seně Na Seně Vojtěch Rauer

Na to, jak je autor mladý, respektive byl v době vzniku knihy, je text opravdu povedený. Vhled do myslí dospívajících kluků, jejich životní priority, rozhodnutí a srovnávání se s následky neuvážených činů. Knížka mi připomněla dobu mého dětství, kdy jsme za barákem na poli taky měli stoh a rodiče nás zrazovali právě od toho, abychom na něj lezli, pohrůžkou, že se do něj propadneme a udusíme se tam...

18.01.2021 4 z 5

Bezdětná Bezdětná Monika Baudišová

Díky za knihy jako je tato!!! Díky za všechny ženský, který nemohou (nebo třeba ani nechtějí) žít podle nějakého zažitého vzorce, kdy do 30 musí být všichni v manželství, mít děti a jezdit na rodinný shopping do Kauflandu každou sobotu. Nikdo nevíme, co ten druhý prožívá a jak moc mu může ublížit pro někoho banální dotaz... Knížka se zaměřuje hlavně na ženy, které podstoupily IVF (třeba často neúspěšně), ale pro mě má teda přesah celkově. Ještě jednou díky za takové knižní počiny!

14.01.2021 5 z 5

Pochovejte mě pod podlahu Pochovejte mě pod podlahu Pavel Vladimirovič Sanajev

Přistoupila jsem ke knize s nadhledem, pochopením pro specifický humor a pobavila se...a dokonce mě ta rovina, že ta hulvátská babka toho nebohýho vnuka šikanuje právě proto, že jej má ráda a bojí se o něj, svým způsobem dojala. Není to úplně můj šálek kávy, ale zaujala...

14.01.2021 3 z 5

Graciino tajemství Graciino tajemství Jill Childs

Kniha se četla dobře, děj byl dynamický i když jsem brzo prokoukla zápletku. Téma duchovna mi není zrovna blízké, ale tady mi nevadilo...víc mi vadily hrubky stylu "nově NABITÉ sebevědomí", "ODVÉST do porodnice autem"... tyhle věci mě při čtení neskutečně ruší, i kdyby se mi knížka líbila sebevíc.

14.01.2021 3 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Téma šikany a podřízenosti, nad kterou hrdinky zvítězí je zajímavé samo o sobě, jak na to ovšem jdou, je věc druhá. Kniha mě zaujala, ale některé její okamžiky pro mne byly jak nepochopitelné, tak až komické. Z ranku těch nepochopitelných je určitě postoj matky...právničky!!!...která šikanu dcery a následné nepotrestání jejích původců řeší útěkem, aniž by se jakkoli pokusila domoci spravedlnosti??! Právnička??!! To jako really? (ano toto mě namíchlo dost :-) ostatní okamžiky byly už spíše úsměvné ve své absurditě...ubily jsme s dcerou člověka, zakopeme ho na zahradě...viděl nás soused, ale určitě si ničeho nevšiml...zakopaly jsme ho s mobilem a on teď zvoní...tak ho zas vykopem...jéééé on nechal před domem auto...někam ho odvezem, no jasnýý, jasně, že tím autem minimálně bouchnem nějaký další, ať je to ještě ujetější....a když se přihlásí komplic mrtvého zloděje: Víš co dcerunko? Odbouchnem ho taky, jediný řešení!!! Závěrečná groteska byla nejlepší: Matka mine oběť z půl metru...ovšem v tomto pohádkovém příběhu nejen, že oběť dostane naštěstí infarkt z leknutí...ale aby měl ten konec grády, po půlhodině, kdy mu dámy zavolají záchranku, se ho podaří ještě resuscitovat :-D Dávam čtyři hvězdy nikoli za thriller, ale za to, že mě kniha opravdu pobavila a vyvolala ve mně emoce a potřebu diskuse, byť třeba jinak než původně zamýšlela.

11.01.2021 4 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Předchozí knihy mě bavily více...toto na mě bylo moc fantaskní a psychedelické asi... Reálná dějová linka mě bavila.

11.01.2021 3 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Nepotěší, neurazí...takový průměrný thriller. Pozitiva jsou, že se dobře čte a zajímavý téma.

11.01.2021 3 z 5