Šebestová3 Šebestová3 komentáře u knih

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Romanťárny úplně často nečtu a tato mně zaujala asi hlavně tím "jedlým" názvem, protože já skořici miluju a jsem schopná ji sypat prakticky i do řízků :-D Nicméně, přes všechnu pohádkovost postav, hodný rytíř, zlý bratr, odstrkovaná popelka, kouzelná babička...a přes všechna typická klišé...se mi to jako oddechovka líbilo a bavilo mě to.

08.04.2021 4 z 5

Sny a sekyry Sny a sekyry Jiří Padevět

Krásná kombinace zdánlivě banálního na pozadí chvil osudových. Moc povedené. Tenká kniha, hluboký prožitek.

08.04.2021 5 z 5

Příběh spořádané rodiny Příběh spořádané rodiny Rosa Ventrella

Ta atmoška italského městečka byla moc příjemná, příběh žádná velká dynamika, ale zaujal. Takový přímořský Romeo a Julie. Za mě dobrý!

08.04.2021 4 z 5

Poslední deska Poslední deska Andrew Cartmel

Vinylový detektiv byla láska na první začtení. Netradiční, vymazlený, ideální kombinace vtipu a lehkého napětí. Libůstka!

08.04.2021 5 z 5

Anna z Hollywoodu Anna z Hollywoodu Alena Doláková

Tak jsem někde v prostředí socsítí narazila na ostrou kritiku na slečnu Dolákovou spojenou s touto knihou, tak mě to nalákalo, protože mám ráda lidi co se toho nebojí! Taky mě zaujalo, kolik toho slečna herečka, kterou jsem znala tuším jen z jedné pohádky, dokázala! To je super a má to můj obdiv. Ovšem knihou to teda akorát podělala a v mých očích teda dost klesla. Myšlenka, ukázat, že jsem něco dokázala ve světě, aniž bych se prosadila v malém českém rybníčku...proč ne?! Ovšem takovým nabubřelým a všeopovrhujícím způsobem, ze kterého namísto vtipu čiší jenom ublíženost?! Zklamalo mě to.

07.04.2021 1 z 5

Albert, Norbert a nemocný svět Albert, Norbert a nemocný svět David Laňka

Tak nějak ne...myšlenka hezká... ale ne. Taky jsem fanynkou Billa Madlafouska (jak bylo zmíněno níže předchozí dílo autora), ale tady v tom furt cítím nějaký politický podtext...nemůžu si pomoct, ne.

07.04.2021 1 z 5

Panik! – Pandemický deník z Itálie Panik! – Pandemický deník z Itálie Francesca Colombara

Velmi netradiční komiksový deník o páru (dle nekonvenčních ilustrací velmi podobném dvěma trolům), kteří tráví karanténu v období pandemie coronaviru v bytě se štěnětem jménem Panik. To alegoricky ztvárňuje paniku a strach, který při sledování depresivních zpráv o počtu mrtvých narůstá...zajímavý počin, ale myslím, že skončí velmi brzo v propadlišti dějin (nebo v to spíš doufám).

07.04.2021 2 z 5

Zymovrat Zymovrat Andrew Caldecott

Pecka! Miluju to už od prvního dílu...

29.03.2021 5 z 5

Opskurno Opskurno Andrew Caldecott

Já a fantasy nejsme moc kámoši, ale tady ten kousek mě spolu se Zymovratem absolutně dostal. Postavy, prostředí...vymazlené do posledního detailu. Neskutečně jsem si to užila!

29.03.2021 5 z 5

Zmizelí Zmizelí Sibel Hodge

Četla jsem od autorky knihu Za tebou, ta mne bavila moc. Což se o této říct nedá. Děj lehce předvídatelný, o napětí mám teda jiné představy.

29.03.2021 2 z 5

Polední hodina Polední hodina Dörte Hansen

Starý kraj mě od první chvíle upoutal víc, asi proto, že byl dějovější. Přesto jsem měla neustále chuť číst dál a pronikat do atmosféry maloměsta a osudů jeho obyvatel. Příběh měl své kouzlo.

16.03.2021 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Zpovědi lidí z různých vrstev, v různém věku, které spojuje to, že uprchli z KLDR. Líbila se mi ta pestrá skladba respondentů, včetně paní, která sice emigrovala, ale přesto se stále klaní fotce Kima. Jinak čtení vskutku děsivé... při představě, že bych nemohla bez povolení vlády doma ani studovat cizí jazyk nebo jezdit na kole, že by muži trávili na vojně deset let v nelidských podmínkách, že se člověk může dostat do takového stadia chudoby, že mu krysa přijde jako naprostá lahůdka...no, šílené.

15.03.2021 5 z 5

Kronika nacismu Kronika nacismu Zdeněk Ležák

Komiksový příběh je v knize ta menší část, ale je i přes sdělnou hodnotu a vážnost tématu je geniálně vtipný! Faktická část je zase obsáhlá, ale zároveň přehledná. Povedené.

15.03.2021 4 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Takový průměr. Nenadchne, ale ani neurazí...

15.03.2021 3 z 5

Něfo Něfo David Walliams

Davida Walliamse mám ráda, ale jeho nové knihy jsou pro mě bohužel čím dál větším zklamáním. Na titulech jako Malý miliardář, Babička drsňačka, Půlnoční gang atd. jsem milovala to, že i přes veškerý humor skrývaly vážné téma a hezké poselství. To člověk odpustí v rámci kontextu i nějakou tu vulgaritku a nechutnost, které, co si budem namlouvat, děti baví...ALE celá série Nejhorší děti na světě, stejně jako Něfo, je už jen prvoplánová snůška vulgarit a nechutností. Nejsem žádný puritán...ale aby na každé druhé straně zpovykané dítě oslovovalo matku "Ty blbá krávo" ...to fakt ne. Tohle v knihovně rozhodně doporučovat nebudu.

15.03.2021 1 z 5

Kluk odnikud Kluk odnikud Katherine Marsh

Neházet všechny do jednoho pytle, jakožto hlavní myšlenka celé knihy, je tak strašně důležitá!!! Zároveň oceňuji, že autorka zmiňuje také strach z imigrantů spojený s teroristickými útoky, xenofobii, to že nic není černobílé. Výsledkem je nádherný příběh o přátelství dvou chlapců, kteří jsou oba v Belgii vlastně cizí.

Ustláno na betonu Ustláno na betonu Elen An

Tahle knížka mě nějakým způsobem, který nedokážu popsat fascinovala. Možná tou kombinací banálna a přitom hloubky...nevim. Každopádně se mi zaryla pod kůži.

11.03.2021 4 z 5

Les vzpomínek Les vzpomínek Sam Lloyd

Ze začátku jsem z toho nadšená nebyla, ale postupně si mě knihy získala a přesto, že jsem už tak od poloviny tušila, kam děj směřuje, stejně mě konec dostal...a unesená Elissa svou chytrostí taky :-)

11.03.2021 4 z 5

Tanec tulipánů Tanec tulipánů Ibon Martín Álvarez

Mně se líbila moc, prostředí Baskicka, sympatické postavy, děj ubíhal přiměřeně rychle. Tohle mě bavilo číst.

11.03.2021 5 z 5

Vše o mé dceři Vše o mé dceři Kim Hjedžin (p)

I když tenká, přesto silná kniha o vztahu matky a dcery, přičemž ta druhá jmenovaná nenaplňuje matčina očekávání o standardní rodině, jelikož sedm let žije s dívkou. Situaci vyostří navíc společné soužití v matčině bytě... Geniální koktejl emocí, předsudků a učení se vzájemné toleranci.