Ohňostrojení

Fulghumovské eseje tak, jak je známe a máme rádi. Ohňostroj vtipu i moudrá zamyšlení. Autor bere čtenáře za ruku a vede ho na dobrodružnou výpravu, ukazuje mu svět novýma očima a poodhaluje něco ze svého procesu uvažování i tvorby. Na jaké židli Fulghum nejraději sedává? O čem si povídá se starou indiánkou? Proč se pořád vrací do Česka? To vše, a ještě mnohem víc se dozvíte v nové knize esejů Roberta Fulghuma....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435964/ohnostrojeni-vVy-435964.jpg 4.125
Literatura světová, Fejetony, eseje
Vydáno, Argo

Fireworks, 2020

Kniha Ohňostrojení

Dandulka

Skvělé čtení! Ostatně jako vždycky u Fulghuma. Moc mě potěšilo, že se několikrát zmínil o Češích a o návštěvě České republiky. Tak nějak mě to zahřálo u srdíčka. Osobně jsem návštěvu pana Fulghuma propásla, což mě moc mrzí. Snad ještě někdy zavítá do ČR a zvláště pak do Mostu.

Šebestová3

"Nepřestáváme si hrát, když jsme staří. Zestárneme, když si přestaneme hrát."
Nevím, proč já toho Fulghuma vlastně nečtu častěji. Málokdo umí tak poutavě psát o úplně obyčejných věcech. V Ohňostrojení zmiňuje Čechy jako "hráče" schopné nezkazit žádnou srandu. Vždycky potěší, když u cizinců nejsme jen za alkoholiky a zloděje :-)
Zaujala mě hlavně obálka, protože mám ráda jednoduchost, což se teda ne vždycky vyplácí (zvlášť u chlapů :-D ). Ale tady u knihy naštěstí teda nezklamal ani obsah :-D

allebra

Knihy od Roberta Fulghuma jsou pro mě srdeční záležitostí a působí jako lék na duši. Autor dokáže povídáním o úplně obyčejných věcech vykouzlit úžasnou atmosféru. Některé úvahy jsou k zamyšlení, z jiných si můžeme vzít i ponaučení a to vše je protkáno jemným humorem.

Sandy007

Fulghum je moje srdcovka, ale tohle na mě působilo trochu vyčpěle a nuceně. Chyběla tomu dřívější lehkost. Dočetla jsem to včera a nepamatuju si z toho vlastně nic. Jen že se v jednotlivých esejích/povídkách hodně opakovalo to samé dokola a že některé působily spíš jako wikipedie.

Venda32

Možná, že Fulghumova prvotina a pozdější Kapitán Školka byly z mého pohledu lepší. To však neznamená, že by Ohňostrojení bylo nezajímavé. V čase, kdy končí to skvělé vánoční období se kniha četla sama. Vynikající byla kapitola o bankovním lupiči. Pro mě o to lepší, že jsem měl tu čest ji slyšet od RF naživo při představení.
Souhlasím s tím, že RF lidem ukazuje, že život je jedinečný, jednoduchý a vlastně vždycky krásný. Záleží jen na nás samotných.

Safienka

Zase jsem si to užila. Příjemné novoroční čtivo, které bylo tentokrát obohaceno o spoustu zajímavostí k přemýšlení a dohledání... Jako první jsem si prostě musela vygooglit návod k zhypnotizování slepice :O) Líbí se mi, jak autor zapojuje spoustu věcí, které si všímá po světě. Těch, které bychom minuli s vůbec se nad nimi nepozastavili.

Lucienka
31.12.2020

Pohodové a zároveň sršící ohněm, energií nápadů, která vás dobije. Vždy, když čtu p. Fulghuma, tak si říkám, za čím já se pořád tak ženu, když jde přistupovat k životu i úplně jinak a nemusíte být zrovna spisovatel.

Vevericka.eva
02.11.2020

Příjemné, lehké a povznášející čtení. Vhodné zejména pro tuto dobu, kdy nám nejvíc chybí věci obyčejné a všední s celou svou krásou prožívaného okamžiku. A kdo jiný dokáže vystihnout poetiku (zdánlivě) obyčejných věcí lépe než mistr Fulghum.