sbijecka Online sbijecka komentáře u knih

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Celá kniha na mě působila jako sbírka morbidních povídek s prvoplánovým účelem šokovat. Scéna s králíkem napůl stáhnutým z kůže, sex s kozlem atd. Morbidita mi nevadí ale tady jsem tomu prostě a jednoduše nevěřil. Netvrdím, že se v době války neděla různá zvěrstva ale forma, styl knihy a až přilišná, do očí bijící potřeba šokovat pro mě celou knihu degradovali na téměř brak. Nejzajímavější část knihy byl doslov autora o událostech po vydání knihy.

22.08.2019 2 z 5

Nejoblíbenější kniha mého dětství. Po zhruba dvaceti letech jsem ji přečetl znovu a nezbývá než napsat, že je stále úžasná. Zamáčknu nostalgickou slzu a pokračuji Pánem prstenů.

22.08.2022 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Jak už tu někdo zmínil, jako povídka by to mohlo být i dobré. Jako kniha je to slabota. Hlavní postava je slušně řečeno kretén a feťák k tomu. Vaty je tam tolik, že by celou trhlinu mohla zacpat a ještě zbyde. Zklamání.

03.04.2019 1 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Výrazné zlepšení oproti prvnímu dílu. Výborná kniha. I když člověk už víceméně tuší, co se bude dít, pořád se odkrývají další a další nitky příběhu.

22.03.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Po výborném předchozím dílu velké zklamání. Nezajímavá ústřední dvojice vrahů s nezřetelnou motivací. Konečná zápletka mi přišla narychlo splácaná, jen aby se dělo něco napínavého.

12.03.2019 2 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Po dočtení celé série musím konstatovat, že se jedná asi o nejlepší sci-fi, které jsem kdy četl. Naprostá pecka!

28.02.2019

Lži Lockeho Lamory Lži Lockeho Lamory Scott Lynch

Hrozně rád bych dal plný počet ale žel nemůžu. Ze začátku jsem měl problém se začíst a celkově popisy autorovi moc nejdou. Příběh a postavy na druhou stranu parádní.

20.04.2019 4 z 5

Osada Osada Kir Bulyčov (p)

Jedním slovem: SKVOST

09.04.2019 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Velmi dobrá a napínavá kniha. Vadili mi snad jen až moc upovídaní "padouši" a konec se mi zdál trochu přestřelený.

15.03.2019 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Zatím nejlepší díl. Výborná detektivka s nádechem staré školy. Popravdě mě odrazoval štítek: pro ženy, kterého jsem si všiml až u druhého dílu ale naštěstí se moc romantiky a podobných "dívčích" věcí nedělo.

27.02.2019 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Začátek dobrý. Konec děravý jak cedník.

13.04.2020 3 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Celkem dobrý příběh i přes podivnou neschopnost vyšetřujících na něco přijít. Žel konec a pointa byla naprostá a nesmyslná patlanina, plná neuvěřitelných náhod.

31.10.2019 3 z 5

Sítě, kanály a stoky Sítě, kanály a stoky Petr Heteša

Tak to byla parádní jednohubka. Co se týče konce, spekuloval jsem a čekal kdeco ale tohle WTF mě fakt dostalo. Pecka.

14.10.2019 5 z 5

Mariňáci Mariňáci Robert Fabian

Těžařská povídka mě moc nebavila. Ostatní kratší povídky byly dobré. Hlavní příběh ovšem byl PECKA. Když už jsem si místy říkal, že to začíná být zdlouhavější, tak se děj posunul. Perfektní postavy, akce i děj.

02.05.2019 5 z 5

Vražedné struny Vražedné struny Oscar de Muriel

Paradní historická detektivka. Přidávám se k většině, která se pozastavuje nad brakovou obálkou. Absolutně se nehodí k obsahu knihy.

26.08.2019 5 z 5

Proměna Proměna Carol Berg

Skvělé fantasy. Až je pro mě zarážející, že u nás velmi málo známé.

05.08.2019 5 z 5

Osamělá holubice Osamělá holubice Larry McMurtry

Neskutečně dobrá kniha. Nemám slov.

11.10.2019 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Několikrát jsem to málem vzdal ale nakonec jsem knihu dočetl. Místy zábavná, místy neskutečně nudná kniha. Většina absurdních situací mi žel po čase přišla podle jedné šablony, hlavně když postavy jedna přes druhou plácájí nesmysly.

24.07.2019 2 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Můj první přečtený Nesbo. Asi kvůli oblíbenosti autora jsem čekal něco víc. Sice to bylo napsáno dobře, celkem čtivě ale první polovina byla nuda. Ve druhé polovině knihy se sice začalo něco dít ale příběh byl pro mě nezajímavý a nezáživný. Upřímně nevím, jestli vůbec zkoušet další knihy od tohoto autora. Spíše zklamání.

11.06.2019 2 z 5