sBety sBety komentáře u knih

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Dostala mě moc. Krásně vykreslené postavy, kdy s nimi dokážeš soucítit tak moc, že si si přebereš i jejich psychycké poruchy.

Představte si, že vám zbývá jen pár dnů života... co se změní?
Poslechnuto jako audio kniha.

19.01.2019

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Aaaa to bylo tak super, ale tak krátké! (Proto jen 4 hvězdy). Rozhodně zábavnější než Bajky. A kdyby to náhodou zfilmovali tak volně jako Fantastickà zvířata...! Too much awesome!

06.02.2017 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Skvělá kniha. Kde osudy hrdinů jsou opravdu spleteny do jedné pavoučí sítě. ze začátku jsem byla skeptická, jestli někdo dokáže oživit Milénium. A pokud ano, nebude to vykrádání Stiega Larssona?. Kniha je napsána tak věrohodně, že bych nepoznala že ji nepsal autor minulých dílů.

Doufám, že trojí SMS pro Lisbeth na konci slibuje ještě nějaký ten díl:)

15.07.2016 5 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Několikrát jsem se při čtení od srdce nahlas zasmála. Paní Devátá, napište prosím alespoň ještě jednu!

22.05.2016 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Až budu velká chci být jako Margo! Kniha nezklamala a několikrát pobavila:-)

"Je to absolutní, neředěná mrcha. Svou skvělou postavu si udržuje tím, že nejí nic než duše koťat a sny chudých dětí."

11.03.2016 4 z 5

Bridget je pořád a stále skvělá. Jen jsem to dočetla a už bych to četla znovu! Bohužel ubylo momentů, kdy jsem se opravdu nahlas zasmála jako u prvního dílu.. možná proto, že jsem knihy četla hned po sobě a hlavním smyslem nebylo se pobavit, ale zjistit jak to teda nakonec dopadne! Taky jsem si všimla, že je tam nějak moc momentů " Marc Darcy se náááhodou objeví, stane se trapas a zas nic" nicméně tyhle části jsou ty nejvtipější.:)

01.09.2015 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Každá z nás se někdy vidí jako Bridget... U knihy jsem se několikrát hlasitě zasmála a některé pasáže jsou doslova kultovní.

13.08.2015 5 z 5

Ajaj! To, co tak fungovalo u Staříka prostě ne a ne fungovat u Analfabetky. Je mi to trochu líto. Knihu zachránila jen její čtivost a kousky humoru.

20.07.2015 3 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

3 body za čtivost. Knihu jsem vyhledala kvůli nové Lisbeth Salanderové a očekávání splnila. Mínusem jsou přebytečné odbočky a nedotažený konec.

27.12.2014 3 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Sex, smrt, sex, smrt, sex....

Čtivé, ale zvláštní.

10.11.2014 3 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Miluji nadsázku a ironii!

17.08.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

I když by si to určitě zasloužilo obsáhlejší a metaforičtější komentář tak já jen připíšu:

"dobrý"

11.08.2014 4 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Neuvěřitelně čtivá, dobrodružná a poučná pohádka. A já si k němu našla cestu až po filmech!

07.03.2014 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Slyšeno v podání Marka Ebena. Nic převratného, "jen" takové pohlazení pro duši. Měla by patřit do povinné četby.

20.07.2013 4 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Nemám ráda poezii, jelikož mi příjde moc umělá, ale tohle je dokonalé.. Kolikrát jsem si v knize našla oblíbené rýmy, které jsem si musela někam přepsat a kolikrát jsem se v knize sama viděla, nespočítám.

24.09.2012 4 z 5

Džamila Džamila Čingiz Ajtmatov

Krásný příběh zakázané lásky viděný z pohledu třetí osoby. Trochu jsem se bála situování děje do kirgizské vesnice, ale na kvalitě to nijak neubírá.

21.05.2012 4 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Já jsem se u toho kvýlela smíchy, přečetla jsem si to na doporučení maminky a nelituji...Paní Devátá má skvělý smysl pro humor

19.05.2011 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tady už začíná jít do tuhého, Mistrovství světa ve famfrplu, postava Pošuka Moodyho, turnají 3. kouz. škol, konečné střetnutí s Voldym...Knize nechybí dobe plánovaná akce, vzrůstající napětí a zápletky. Ale je tu jeden zádrhel: Proč by Moody nemohl kdykoli podstrčit Harrymu přenášedlo a ušetřit si to, že ho musel protáhnout celým turnajem?
BTW: i film je hodně dobrý

09.04.2011 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Kniha první: jakž-takž snesitelná, červená knihovna
Kniha druhá: na provaz (Jacobovi sladké řečičky se fakt nedají)
Knih třetí: mám ráda tu část, kdy autorka představuje širší komunitu upírů i nervy drásající přípravy na bitvu...ale pak se všichni rozejdou v míru a pokoji, jako staří-dobří kamarádi. NO CO TO JE!?
Ale i přesto mám rád Meyerové styl, protože vás vtáhne a nepustí dokud celou tu bichli nepřelouskáte do poslední stránky.
A taky je to o dost lepší než 2. a 3. díl.
Takže sumasumárum: SLABÉ 3 hvězdy.

09.04.2011 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Mě bavila jen ta pasáž, kdy se Holden baví s tím svým učitelem (asi 2 stránky). Zbytek jsem četla se zatnutými zuby (a to jsem taky v jehom věku).

08.04.2011 2 z 5