sarka9190 sarka9190 komentáře u knih

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Úžasný Mauric je vskutku úžasný. Musel tedy přijít ve vhodnou dobu, protože už jednou jsem jej rozecetla, tuším po několika přečtenych dílech s hlídkou a nemohla jsem se do něj dostat. Pan Pratchett umí být mrazivý a nelítostný, když chce a Úžasného Maurice jsem si znova otevřela po mém oblíbeném Podivném regimentu, který se atmosférou také vymyka a který zboznuji. Se světlem přichází stíny,..

07.04.2020 5 z 5

Nejlépe chutná za studena Nejlépe chutná za studena Joe Abercrombie

Skvělá lahůdka po ústřední trilogii. Škály charakteru od světle šedé až po černou a pár překvapení na konci. Tak jak to mám ráda.

24.02.2020 4 z 5

Poslední argument králů Poslední argument králů Joe Abercrombie

Docteno přes víkend, větší část v neděli, při zpáteční ceste vlakem a dlouho do včerejší noci. To mi došlo, že bych mohla něco i sníst. Série má vzestupnou kvalitní tendenci, kdyby šlo dát 6 hvězdiček, tak je dám, sestupnou tendenci míněno jak padá čelist. Za mě to dopadlo ok, konečně čaroděj, jak má být a za vyústění jedné z hlavních postav jsem neskonale ráda. Výborně vystavena série.

03.02.2020 5 z 5

Až budou viset Až budou viset Joe Abercrombie

Za mě super. Kdo čeká vysokou školu, jako tvorba Stevena Eriksona, bude zklamaný, já hledala něco akčního, špinavého a sarkastickeho a inteligentního. Kniha má více dejovych linii a každá mne baví. Pomalu sice asi začínám tušit, kdo má větší či menší šanci přežít, ale to mi stejně nebrání v tom, abych svým oblíbeným outsiderum nefandila.

27.01.2020 5 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Na Žambocha nakonec docela optimistické. Ze Seržanta a Koniase mívá člověk někdy depku a upřímně, zvláště Seržanta si už jen tak znova neprectu. Drsný spasitel je akční klasický špinavý postapo western. Mohu doporučit těm, kteří mají rádi příběhy o hrdinech, se kterými se osud nemazli, ale vy víte, že to prostě dopadne... nějak:)

13.01.2020 4 z 5

Sama čepel Sama čepel Joe Abercrombie

Chvíli jsem váhala mezi 4 a 5, už dlouho mne tak knížka nebavila, abych ji docitala během 2 dnů do druhé hodiny ranní. Ta poslední hvězdička je za inkvizitora Gloktu. Nádherně sarkasticke špinavé akční dobrodružství.

13.01.2020 5 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Dům za zdí je osvěžující ducharinka. Za mne průměr, knížka, po které sáhnu, když budu chtít nějakou oddechovku. Nedovedu se zbavit dojmu, že se z námětu dalo vyzdimat mnohem mnohem více. Proto jen tři hvězdy.

16.09.2019 3 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Od autorky u mne zatím vedou Zimní lidé. Každopádně Vermontské psycho je příjemná lehce strašidelná pohádka. Nejvíc mě na stylu autorcina psaní baví hadat, kdo ze staré doby bude ono monstrum. Musím přiznat, že je to docela osvěžující.

15.09.2019 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

První díl zatím jednoznačně vede. Tady jsem se zakousla až daleko po třetině knihy. Kniha má hodně pozvolný rozjezd a zatímco v prvním díle mi přisli hlavní hrdinové zranitelnejsi a lidstejsi, tady na mne působí jako, že o nic nejde. SPOILER:vždyť hrdinka si třetinu knihy spokojeně nakupuje a těžko se mi věří, jak moc trpí, když dvě třetiny knihy v podstatě kempi u sebe doma. Rozhodně jsem se o ní nebála a to ani ke konci. Prostě víte, že to nějak dopadne. Nicméně příběh je solidní a závěr jsem si uzila.

10.09.2019 3 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Upraveno hodnocení - nakonec jednu hvězdičku přidávám. Knížka je pro mne stále strašidelnou pohádkou, ale musím si přiznat, že mi stále nenápadně leží v hlavě. Více dějových linií mi nevadí, na konci se vše smysluplně spojí. Bavilo mne hádat, kdo je nakonec za tím vším. Akorát ten závěr mohl více vygradovat. Ráda se nicméně k Zimním lidem vrátím.

25.08.2019 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Krapet rozvlekle, chvíli to svadelo k prelistovavani, ale nakonec jsem navykla tempu vyprávění . Mám období detektivek a musím přiznat, že romány napřiklad T. Gerritsen měly ať již menší či větší wow efekt na konci. Tady jsem upřímně tušila, jak se to cca vyvrbi, mimochodem film jsem neviděla, takže nesrovnavam. Trošku mě překvapil delší dojezd u konce.

16.08.2019 3 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Od autorky mám nactene 4 díly a Závěje vedou. Opět velmi slušný doslova mrazivý thriller s překvapivým zakončením.

16.08.2019 4 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Knížku jsem si brala na dovolenou, jako,, lehkou,, četbu pro chvíle nudy. A skončilo to, že jsem se prakticky nehnula, dokud jsem ji nedocetla. Na ,, pouhý,, detektivní roman slušné drama. Dokážu si představit, kdyby podobnou látku vzal do rukou King nebo Simmons solidní horor. Na špici žebříčku má už své miláčky, přesto těch 5 téhle knize někdy dám. Zatím stále vstřebávám.

29.07.2019 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Solidní průměr, ze série u mne vede Kukačka, kde bylo vše více niternejsi a temnější. Více se mi dostala pod kůži. Přesto slušně napsané a přečtu si někdy znova. SPOILER :když mi na začátku knihy oznámí info ve stylu,, bude to jeden z těchto ničemu,, tak už za A, z části tušíte a za B, už máte uvedeno, že jsou zlí a pak už se nudíte a doufate, že to bude přeci jen někdo jiný. Já už v knížkách oceňuji hlavně to, že dokáží překvapit.

19.07.2019 3 z 5

Dávám za tři, protože něco na ten způsob už jsem od Murakamiho četla alespoň 3x. Ale Murakami je skvělý vypravěč a prostě musím číst, dokud nedoctu do konce. Je hezké, že se obvykle pasivní hrdina stal díky své lásce aktivním. :) To je něco, co se v Muramakiho knihách nevidí.

23.06.2019 3 z 5

Pád Hyperionu Pád Hyperionu Dan Simmons

Nu, vskutku Eriksonovske vygradovani, dočkala jsem se wow efektu a ne jen jednoho. Těch 500 stran uběhlo jako voda. Více linii a nevysvetlene otevřené prvky mi nevadí, nemusím mít vše naservirovane na talíři. Ti, kdo čtou Mitchella, nebo Murakamiho, pochopí. Plný počet, přiznávám, že mi asi pár věcí uniklo a ke knížce se tak budu vracet. Nicméně tak budu činit s velikým potěšením. Knihy, ke kterým se vracíte jsou ty nejlepší.

22.06.2019 5 z 5

Probuzení Probuzení Marjorie Liu

Temná krásná fantasy. Svět Netvory má složitější mytologii, takže, kdo má za to, že komix prechroupe na jednom sezení na WC, bude krapet rozladěn:) Řečeno s nadsázkou samosebou. Upřímně mám doma knihovnu plnou akčních wc jednohubek, takže na Netvore oceňuji její komplexní propracovaný svět. Každému co jeho jest, za mne naprostá spokojenost.

22.04.2019 5 z 5

Krev Krev Marjorie Liu

Úžasný majstrstyk, po literární u výtvarné stránce. Obsahove prohlubuje vazby a osvětluje další a další skutečnosti prvního dílu.

22.04.2019 5 z 5

Hybatelé Hybatelé David Mitchell

Solidní průměr. Některé povídky byly za plný počet hvězd, jiné mě nudily. Když se to všechno vyváží je to u mne za tři. Od pana Mitchella u mne vede Tisíce podzimu Jacoba de Zoeta. Hybatele si každopádně za nějaký čas přečtu znovu, jsem si jistá, vzhledem k tomu, jak se jednotlivé příběhy ovlivňují, že si v knize opět něco naleznu.

22.04.2019 3 z 5

Třináct měsíců Třináct měsíců David Mitchell

Oddechová knížka, přečteno za 2 dny. Místy mi to připomínalo Prázdné místo od Rowlingové. Klaním se autorovi za dobře zvládnuté řemeslo - tím myslím, když vezmeme jednoduchý námět, několikráte jsem zažila mrazení v zádech, strach o hrdinovu kůži. Nicméně, hrdinův psychický přerod proběhl moc rychle. Navíc - šikana je svinstvo a v tomto stádiu ji nelze smáznout tak rychle. Jak ze strany rodičů, učitelů, žáků …. Špatný konec by ale všechny, kteří vybočují z davu, psychicky zašlapal do země, takže hodnoceno konec dobrý/všechno dobré. Rozhodně se knížce ještě vrátím.

06.04.2019 3 z 5