sarekaslukova sarekaslukova komentáře u knih

Freudova sestra Freudova sestra Goce Smilevski

Čtení knihy se mi hrozně táhlo, několikrát se stalo že jsem přečetla x stránek, ale nevím co na nich bylo, popis událostí byl skvělý ten se mi líbil a utíkal rychle, ale filozofické myšlenky šly naprosto mimo mě.

12.10.2021 3 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Na knihu jsem narazila díky čtenářské výzvě a jsem za to opravdu vděčná, myslím si že bych jinak po ní v knihovně nesáhla. Ač jsem si myslela, že kniha bude složitá a těžká na čtení opak byl pravdou. Rozložení knihy na tři dějové linie, kdy každá by sama o sobě mohla být kniha, mě hnalo ke čtení další a další kapitoly. Musela jsem se hodně ovládat abych v nejnapínavějších dějových linií nepřeskočila vyprávění jiné postavy a nehledala kdy bude zase vyprávět ta postava kde zrovna to bylo nejnapínavější.

27.09.2021 5 z 5

Netuším proč jsem se této knize tak dlouho bránila, na takové pohodové odpočinkové čtení plné humoru jsem už dlouho nenarazila.

09.09.2021 5 z 5

Dopisy ze Sachsenhausenu Dopisy ze Sachsenhausenu James Moloney

(SPOILER) Kniha se mi líbila, přišla mi krásná v tom jak je jiná než ostatní holocaustový příběhy, kromě utrpení a nenávisti tu byla i láska a obětavost. Osobně bych knihu ukončila v momentě kdy jde dát Dieter dopis Margot na hrob. Přišlo by mi to více reálné než že obě jeho lásky přežily.

20.08.2021 4 z 5

Tvýma očima Tvýma očima Peter Høeg

Až do třetí části jsem knihu nemohla prakticky odložit. Hrozně mě bavil styl vyprávění. Třetí část knihy nebyla špatná ale nějak jsem si uvědomovala, že mi v celé knize něco chybělo a nevím co to bylo.

14.08.2021 4 z 5

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

Kniha pro mne byla velkým překvapením, jelikož mě okouzlila svou obálkou, ilustracemi kapitol a celkově svým designem. Začala jsem číst s pocitem jak to bude krásná knížka s krásným příběhem. No krásně napsaná knížka to opravdu byla, děj mě chytil a nepustil ač jsem musela některé části číst se zatajeným dechem.

02.08.2021 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Po předchozích dílech, které byly opravdu skvostný, jsem byla z tohoto posledního dílu lehce zklamaná. Nevím čím, zda mi chyběla aréna nebo mi nevyhovoval vývoj postav, těžko říci.

17.07.2021 3 z 5

Opium a absint Opium a absint Lydia Kang

Kniha měla jisté své kouzlo o touze po svobodě a naplnění vášní. Jako velké plus knihy, ale možná spíše překladu beru konečné poznámky autorky, kde může čtenář naleznout možnosti léčby závislosti. Kéž by takové informace byly ve více knihách.

11.06.2021 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Vůbec nechápu jak se stalo, že tato úžasná knížka se mi do ruky dostala až teď, ale možná je to přeci jen dobře, dovedu si představit na co bych se při čtení asi tak zaměřovala v době dospívání, na milostný příběh románu a uniklo by mi tolik krásy v myšlení hlavních hrdinů.

29.05.2021 5 z 5

Smrt půvabného média: detektivka ze staré Vídně Smrt půvabného média: detektivka ze staré Vídně Frank Tallis

Z mého pohledu dost slabá dějová linie. Příběh mě ničím nezaujal a bohužel ani stylem vyprávění. Navíc konečná scéna z Ruského kola byla na mě příliš absurdní, spíše než dosvědčit vraha, mi přišlo že si pan Lieberman potřebuje dokázat svou mužnost.

02.05.2021 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Za mě ještě o chlup lepší než díl předešlý, u toho člověk mohl skončit a děj by byl uzavřený, tady se pokračování ke četbě vybízí.

12.04.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Lepší knížku jsem už hodně dlouho nečetla, styl psaní mě krásně vtáhl do děje příběhu, postavy se v průběhu vyvíjely, ač to není zas taková dávná minulost, jak se mi v prvních kapitolách zdálo, tak mi přišlo, jako by to byl úplně jiný svět.

31.03.2021 5 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Na knihu jsem byla opravdu natěšená, jako na předchozí díly. Když jsem začala s čtením tak jsem zjistila, že si skoro vůbec nepomatuji o čem byl díl předchozí, naštěstí průběhem četby se mi jakési střípky ukazovali. Tento díl stejně jako ostatní byl velmi čtivý. Přestože se jedna kapitola děje uzavřela, tak další se otvírají, což úplně vybízí se těšit na další díl.

06.03.2021 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Kniha byla krásně živě napsaná, celou dobu jsem Jo fandila aby se dostala ze spárů New Orleansu a žila. Takže vlastně nakonec nevím zda má kniha z mého pohledu happyend a nebo ho nemá.

01.03.2021 5 z 5

Hysterie – strach z odmítnutí Hysterie – strach z odmítnutí Heinz-Peter Röhr

Tenhle autor píše opravdu skvostně, přestože se jedná o odborná témata tak vás popis problému vtáhne do děje, k tomu doplněné kazuistiky pro lepší ukotvení v paměti, skvělé. K této knize jsem se dostala po shlédnutí filmu Vrtěti ženou a po přečtení útlé knížky Bál šílených žen, kdy jsem se potom potřebovala dozvědět, jak je to s tou hysterií doopravdy.

09.02.2021 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Nebyla to špatná kniha, jen jsem čekala něco víc, něco u čeho mi bude pořádně bušit srdce adrenalinem.

26.01.2021 3 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

No měla jsem ji opravdu hodně dlouho připravenou ke čtení, po přečtení vůbec nevím proč jsem s tím tak otálela, příběh her mě vtáhl a nepustil dokud nebylo po všem. Celou dobu jsem si říkala, že to jsou sakra děti, jak můžou takový stres vydržet. Jsem jen zvědavá co se bude odehrávat v dalších dílech, snad budu opět mile překvapena.

16.12.2020 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Kdybych knihu četla s jinou náladou tak by možná můj dojem byl jinačí, ale takto to pro mě bylo stále protáčení očí v sloup, že to snad není ani možný aby byl nějaký příběh takhle předvídavý. Když se na knihu ale kouknu zpětně, vidím tam obrovský osobní růst postav, což za mě je +1 hvězdička.

24.11.2020 4 z 5

Nevinná svůdkyně Nevinná svůdkyně Teresa Medeiros

Za mě opravdu krásná, čtivá knížka pro upršený den, kde jde spád věcí lehce předvídat.

04.11.2020 4 z 5

Nezničitelná Nezničitelná Colin Falconer (p)

Kniha u mne měla tři fáze, první část, která se odehrávala do odjezdu no NY se mi velmi líbila prakticky jsem se od knihy nemohla odtrhnout, druhá za mě slabší část byla její dobrodružství s Lincolnem, kde se mi vývoj postavy moc nesedl a třetí část byla když se začala zase scházet s Tomem v Londýně a trvala až do konce. Na konci jsem se ocitla tak rychle a pro mě nečekaně až jsem se divila, jak to dopadlo. Klidně bych snesla ještě 1 kapitolu. Asi jsem zrovna měla spíš než na dobrodružství náladu na slaďárnu.

19.10.2020 4 z 5