sarekaslukova sarekaslukova komentáře u knih

Šílenství Šílenství Mário de Sá-Carneiro

Velmi zvláštní povídky. U první mě při dočítání chytla i husí kůže. Všechny byly skvostné, ač ta poslední byla za mne nejslabší. Děj jsem moc nechápala a přišlo mi že se tam točí dokola ty samý věty.

13.09.2022 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

(SPOILER) Na toto čtení jsem se velmi těšila a také jsem měla proč. Do děje jsem se začetla hned na začátku a kdyby mě od čtení neodváděly povinnosti byla bych na konci dřív než se řekne Zalindov. Trochu se zdráhám pokud bude další díl, protože jak konec napovídá, nechci aby se z Kivi stala nějaká mrška.

04.09.2022 5 z 5

Tajné dějiny značek Tajné dějiny značek Matt MacNabb

Některé kapitoly byly pro mě zcela nezajímavé a hodně věcí jsem z nich už znala, pak tu ale byly kapitoly, které mě zaujaly například o kukuřičných lupínkách nebo Coco Chanel, o jejíž minulosti jsem nic nevěděla a jako v případě lupínků. A tyto kapitoly se četly skoro sami.

19.08.2022 3 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Taková odpočinkové příjemné čtení. Děj byl rychlý, přišlo mi i bez všemožných zbytečností a počet stran rychle ubýval.

01.08.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Knihu jsem si pořídila hned co vyšla, ale nějak jsem se bála do ní pustit, přeci jen bylo na ní plno ohlasů a já měla velká očekávání a nechtěla jsem se s ní spálit. Před týdnem jsem se konečně odhodlala. Ze začátku příběhu jsem si říkala, co to je sakra za děj úplně mám pocit, že spáchat sebevraždu je vlastně super, dostanu se do životů kam bych se živá vlastně nedostala. No s ubíhajícími stránkami jsem celému příběhu přicházela na jeho hloubku a na to co nám autor vlastně chce sdělit. A to se mi líbilo.

05.07.2022 5 z 5

Šílenství a civilizace: Kulturní historie duševních chorob od Bible po Freuda a od blázince k moderní medicíně Šílenství a civilizace: Kulturní historie duševních chorob od Bible po Freuda a od blázince k moderní medicíně Andrew T. Scull

Kniha byla opravdu obsáhlá. Na jednu stranu výhoda, každý si tam najde to své co ho v historii této tématiky zajímá. Na druhou stranu, četla jsem jí opravdu dlouho a takřka si z ní nic nepamatuji. Jako další mínus bych ještě chtěla dodat, je ne příliš zajímavý styl psaní.

20.06.2022 3 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Kniha byla velmi čtivě napsaná. Moje mínus bylo, že jsem do ní šla lehce skepticky, zda mě bude bavit, ale moje obavy byly zcela zbytečné. Velmi se mi líbily použité metafory a celkové vyjadřování hlavních postav.

11.06.2022 4 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Navzdory tomu, že od J.A. jsem četla pouze Pýchu a předsudek, která se mi snad i více líbila zfilmována (seriál, 1995) a nemohla jsem se ztotožnit s polemizováním nad postavy z jejích románů, tak se mi knih četla krásně. Byla psaná velmi čtivě. Ale po přečtení jsem měla takový zvláštní pocit, že na 340 stránkách se něco dělo akorát na posledních 30, který vlastně byly i tak nějak předvídatelný. Ale jako odpočinková kniha za mně super.

02.06.2022 4 z 5

Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Caitlin Doughty

Knihu jsem si půjčovala opravdu velmi na slepo, líbil se mi název knihy. Domnívala jsem se že jde jen o metaforu a kniha bude o něčem úplně jiném. No opak byl pravdou. Ze začátku jsem nevěděla jestli nemám knihu odložit. Ale nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala. Ač mi bylo místy plivno, tak kniha byla psána skvěle, místy sarkasticky. A určitě mi alespoň rozšířila obzory, o tomhle tématu jsem zatím nevěděla vůbec nic.

29.05.2022 5 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Jelikož jsem v nedávné době četla dosti podobnou knihu- Narušení, nemohla jsem se ubránit srovnávání. Kniha se mi ve finále velmi líbila, popisy příběhů byli krátké a svižné, ale i přesto jsem se z nich dozvěděla co jsem potřebovala. Velmi se mi líbili také připojené ilustrace, ke každému z příběhů.

11.05.2022 4 z 5

Královny hrůzy Královny hrůzy * antologie

Za mne opravdu vydařená sbírka povídek. Velké plus byly krátké životopisy autorek na začátku každé povídky. Většina povídek byla psaná krásně barvivým jazykem, že čtení bylo opravdu zážitek. Namísto horových povídek to na mě ze začátku působilo spíše jako takové povídky s ponaučením, u kterých se člověk ani moc nebojí, a to jsem opravdu uvítala. Jediná povídka kterou jsem četla a opravdu jsem měla husí kůži po těle byla povídka Prázdný pozemek, ta byla, uff, dle mého opravdu dosti tajemná.

05.05.2022 5 z 5

Narušení Narušení Susanna Kaysen

Krátké svižné útržky ze života. Nevím zda to byl záměr autorky, ale přestože vyprávěla v kapitole nejdříve o některé jiné pacientce, tak se stejně na závěr dostala ke své osobě.

28.03.2022 3 z 5

Zlobiví psi si užijí víc legrace Zlobiví psi si užijí víc legrace John Grogan

Skvělá kniha, fejeton o délce 2-3 stránky je ideál pro pauzu na oběd. Střídání humorného vyprávění, poučného a smutného bylo dle mého taky fajn.

09.03.2022 5 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Zhruba do půlky knihy mě děj moc nebavil, přišlo mi že se strašně pomalu rozjíždí a neděje se nic moc zajímavého, to ale úplně vyrovnal konec knihy, kdy zhruba na 50 stránkách se všechno hrozně rychle rozjelo a stejně tak i rychle skončilo.

11.02.2022 4 z 5

Jedno manželství Jedno manželství Tayari Jones

Tak tato kniha mě vůbec nenadchla, vlastně to byl pravý opak nadšení. S plynutím děje jsem byla stále více na vývoj příběhu naštvaná. Co mě ještě kromě děje zrovna nenadchlo bylo rozložení kapitol do vyprávění mezi 3 osoby, kdy se mi nešlo z Roy přemístit na Andreho a poslední taková nepříjemnost byl nejspíše špatný překlad, kdy se v mém vydání často pletly rody nebo opakovala stejná slova za sebou.

17.01.2022 2 z 5

Sedm dní spolu Sedm dní spolu Francesca Hornak

Knihu jsem si vybrala jako oddechovku na Vánoční svátky. Jako plus bych určitě dala že kniha se opravdu hezky čte. Krátké kapitoly je přesně to co jsem potřebovala, ale děj? Na můj vkus to všechno byla velká přehnaná fraška, kde se hlavní hrdinové ze všechno strašně rychle oklepali a šli dál.

04.01.2022 3 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Nejspíše jsem od knihy očekávala trošku něco jiného, něco hlubšího. Ale pro rychlou orientaci o koho se jedná, je kniha dostačující.

24.11.2021 4 z 5

Madam X: Můj nechvalně známý život Madam X: Můj nechvalně známý život Kate Manning

Kniha se mi do poslední třetiny opravdu krásně četla a děj mě bavil. Zhruba ale kdy začalo druhé stíhání Madam X, tak jsem tak nějak přestala vnímat, neví zda to bylo že jsem věděla jak to cca dopadne, podle úvodní kapitoly v knize. Těžko říci. Díky tomu dávám knize 4 hvězdičky.

17.11.2021 4 z 5

Moje srdce a jiné černé díry Moje srdce a jiné černé díry Jasmine Warga

Číst knížku v jiném věku nejspíše bych z toho měla jiný zážitek. Nicméně kniha se četla velmi dobře, konec dopadl dle mého očekávání a téma čtenářské výzvy bylo splněno.

28.10.2021 4 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Tak tohle bylo divný, ty konce! Když už povídka vypadala že bude super viz povídka č. dvě, tak to konec celý pokazil, asi to mělo být vtipné, ale mě to přišlo jen divné.

19.10.2021 2 z 5