Hysterie – strach z odmítnutí

Hysterické osobnosti často svým chováním a prožíváním trápí lidi ve svém okolí, ale přesto nejvíce trpí samy. Ať už se jedná o muže či ženy, soužití s hysteriky bývá náročné a dotyční se od svého okolí často dočkají odmítnutí. Paradoxem však je, že právě strach z odmítnutí je důvodem hysterických způsobů chování a prožívání. Autor popisuje i další vnitřní konflikty hysterických osobností, jako jsou nízké sebevědomí či pocit vnitřní prázdnoty. Heinz-Peter Röhr ukazuje na pozadí jedné z pohádek bratří Grimmů (Chytrá Běta) příčiny symptomů hysterie, jejich různé projevy i možnosti léčby. Kniha je psána pro psychology, psychoterapeuty a čtenáře se zájmem o populárně-psychologickou tematiku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62246/big_hysterie-strach-z-odmitnuti-8Z0-62246.jpg 4.455
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Portál

Die Angst vor Zurückweisung. Hysterie verstehen, 2006

Kniha Hysterie – strach z odmítnutí

knihyKeMne

Zprvu jsem knížku považovala za poklad, velmi ke mně promlouvala, popisovala zčásti i mé problémy (neboť já mám symptomy snad všeho, v určité míře). Výklad pohádky byl super. Knížka dále popisuje hlavní témata histrionských osobností i cestu, kudy by se terapie měla ubírat. A to je to - knížku nelze vzít jako příručku pro uzdravení svépomocí. Jako seznámení s tématem ale je dobrá.

sarekaslukova

Tenhle autor píše opravdu skvostně, přestože se jedná o odborná témata tak vás popis problému vtáhne do děje, k tomu doplněné kazuistiky pro lepší ukotvení v paměti, skvělé. K této knize jsem se dostala po shlédnutí filmu Vrtěti ženou a po přečtení útlé knížky Bál šílených žen, kdy jsem se potom potřebovala dozvědět, jak je to s tou hysterií doopravdy.

karolinka3265
22.05.2020

Doporučuji. Kniha se dobře čte a já jsem v ní nalezla mnoho popisů událostí, které mě docela otevřely oči.

laurentin
11.07.2019

výborně napsaná, pochopí každý, skvělé využití pohádek ...

Antares
01.02.2019

Táto kniha ma tak trošku "posadila na prdel". Patrím medzi záujemcov o psychológiu z radov laikov, ktorí hľadajú odpovede. A zrovna tu som tých odpovedí našla pomerne dosť. Síce nemám hysterickú poruchu osobnosti, no nejaká tá "dráma" sa nájde všade. Röhr popisuje problematiku bez servítky, ide úplne na kosť a darí sa mu to s obdivuhodnou zrozumiteľnosťou. Kto čaká návod, ako z toho von, bude sklamaný. Jediná cesta je cesta k sebe samému. Pre každého to však môže znamenať niečo diametrálne odlišné..

hu_87
02.11.2018

Zajímavý pohled na histriónskou poruchu osobnosti. Koupě se mi vyplatila - opět :)). Dozvíte se třeba, co vše může vést k rozvoji HPO, jak se tito lidé dívají na lidi okolo a vztahy... no prostě podrobněji sepsaná analýza hysterického charakteru, nijak náročné na pochopení i pro laiky.

Mimir
22.10.2018

Moje druhé stretnutie s Röhrom a opäť sa ukázalo, ako výborná investícia. Autor Vás príjemným spôsobom vybaví základnými vedomosťami o podceňovanej diagnóze, ktoré bola nahradená v MKCH názvom Disociativná porucha osobnosti z jednoduchého dôvodu. Diagnóza hysterik, hysterka sa nevyhlo laickej profanácií v každodennej vrave, a tým stratilo na serióznosti, pričom je dnes, podľa môjho uváženia viac ako aktuálne.

mankurt
05.09.2018

Jasně a čtivě napsaná kniha i pro laiky. A pro mě i zajímavý pohled na to, jak se dá vykládat jedna z pohádek bratří Grimmů.