Opium a absint

Má tajemné vraždy v New Yorku na svědomí člověk, nebo upír? Sestra Tillie Pembrokeové je nalezena mrtvá a bez kapky krve. Jen dvě malé ranky na krku naznačují, kudy z ní unikl život. Právě tou dobou, na konci 19. století, vyšel v Americe Stokerův Dracula, a tak se představivost mnoha lidí upřela k možnosti, že v New Yorku začal řádit upír. Tillie je náruživá a zvídavá čtenářka, proto ji takové vysvětlení sestřiny smrti nemůže uspokojit. Nedá si pokoj, dokud záhadě nepřijde na kloub. V pátrání ji brzdí ošklivé zranění, které utrpěla při pádu z koně. Na zmírnění bolestí jí lékař předepíše laudanum, opiovou tinkturu, a někteří lidé z jejího okolí ji drogou až podezřele ochotně zásobují. Do pátrání se snaží zapojit logiku a vědu, objevuje dokonce další oběti podivného vraha, jenže stále vyšší dávky opia jí zastírají mysl. I pro dívku spoléhající na vlastní rozum je tak stále těžší rozlišit, co je skutečné a co ne, a hlavně komu ze svých blízkých může věřit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453015/big_opium-a-absint-qik-453015.jpg 4.198
Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Cosmopolis

Opium and Absinthe, 2020

Kniha Opium a absint

bookcase
včera

Bavilo mě to, mám ráda dobu kdy se odehrává a líbilo se mi spojení Draculy s vražděním.

kristyna3010

Kniha mě bavila, nebyla to sice zcela klasická detektivka, ale příběh měl něco do sebe. Ze začátku bylo těžší se začít, ale zhruba před stou stránkou se příběh rozjel a bylo to zajímavé. Konec byl velmi dobrý. Z knihy se lze také něco dozvědět o opiu a závislosti a jak právě takový život se závislostí vypadá.

Noisette73

(+ SPOILER) Sice jsem čekala větší wow efekt, při vyřešení případu, ale Tillie jsem si zamilovala.
Je děsivé, že tak skvělé děvče, si kvůli zlomené kosti, vybudovalo tak silnou závislost na Opiu.
Tady to ale naštěstí dobře dopadlo, jen bych ráda věděla jak život Tillie ovlivnil náš pan kamelot, doufám, že skončili spolu.

sarekaslukova

Kniha měla jisté své kouzlo o touze po svobodě a naplnění vášní. Jako velké plus knihy, ale možná spíše překladu beru konečné poznámky autorky, kde může čtenář naleznout možnosti léčby závislosti. Kéž by takové informace byly ve více knihách.

ZekeBezKočky

Po přečtení anotace jsem očekávala, že dostanu detektivku s hororovým nádechem plnou temných uliček a opiových snů, nad kterými si budu lámat hlavu, jestli jsou skutečné, nebo ne. Nakonec s hororem měly nejvíc společného krátké pasáže z Drákuly, kterými začínala každá kapitola. Upřímně jsem se při čtení tak trochu nemohla zbavit pocitu, že čtu spíš historickou... tak trochu růžovou knihovnu s detektivní zápletkou. Ale vůbec mi to nevadilo. Prostředí devatenáctého století a ukázka tehdejšího postavení žen ve společnosti bylo vylíčené neuvěřitelně poutavě, hodnoty lidí z vysoce postavených rodin na mě působily poněkud znepokojivě, hlavní hrdinka mě bavila od začátku do konce (takové sociálně nemotorné a roztomilé, ale na stranu druhou odhodlané a tvrdohlavé motovidlo aby člověk pohledal) a její mužský protějšek byl sympaťák skrz na skrz. Jak tady už někdo dřív napsal, kniha taky nakousla pár dalších zajímavých témat a já se nachytala, že začínám přemýšlet nad různými dalšími otázkami, co mě v průběhu čtení napadly. A takovým knihám dávám vždycky ještě o bod víc.

cérka

Nebudu zastírat, kniha mě upoutala svou nádhernou obálkou. Ta se opravdu povedla! Ze samotného děje jsem už spíše rozčarovaná. Záměr, či nápad nebyl špatný, dokonce citace z Drákuly byly velmi výstižné a knize slušely. Bohužel celkové zpracování mi přišlo velmi naivní a ploché. Tillí sice nechybělo odhodlání a vytrvalost, ale forma jak dosáhnout svého byla, pro mladou a velmi bohatou dámu viktoriánské éry, nepravděpodobná.

zuzana2599

V životě jsou stíny, ale také světla : vy jste jedním z oněch světel. (Van Helsing)

Opium a abstint je jedinečná knižní lahůdka. Ještě se mi z ní točí a motá hlava, cítím se zmatená a plná pochyb, tolik opia jsem už nemohla snést... :-)
Ale vážně. Dočetla jsem parádní historickou detektivku, její hlavní hrdinka Tillie pátrá po vrahovi své drahé sestry Lucy. Mohl by to být upír ? Inspiroval se vrah Draculou, knihou od Brama Stokera ? Tillie musí vraha zastavit a smrt sestry pomstít.
Celý příběh má vzrušující, temnou atmosféru, skvěle se čte a mě úplně pohltil. Bylo to krásné a neopakovatelné čtení a Tillie jsem si úplně zamilovala. Paráda !!

Booktwins

4,5/5
Příjemné čtivo, s zajímavou zápletkou a hrozně mě to bavilo číst! Hlavní postavy mi sedly a to byl možná i zásadní důvod, proč jsem musela číst pořád dál..konec mě docela překvapil a čtení jsem si užila. Nedávám pět hvězd, protože ten začátek byl takový zmatený a potřebovala jsem čas na pochopení děje.