SáraR. SáraR. komentáře u knih

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Tohle bylo silné, a to hodně. Musím tě zradit byla moje první kniha o boji za lidská práva a též můj první historický román. Nejsem fanda historických románů, ikdyž si myslím, že takové důležité věci bychom měli vědět, abysme tyto chyby nedělali znovu. Autorka píše příběh čtivě a srozumitelně, takže i mladší čtenáři jako já (16) všechno chápou a můžou se do příběhu naplno vžít. Realističnost ještě doplňují zprávy od informátorů a zprávy z rádia. Kniha je vyvedena do nejmenších detailů a autorčina dřina je na díle opravdu vidět. O knize jsem slýchala dlouho, ale až čtenářská výzva mě donutila si ji přečíst. Ničeho nelituji. Rozhodně si někdy přečtu i autorčina další díla. :)

02.11.2023 5 z 5

Vraždy na molu Vraždy na molu Ken Bruen

Hmm, tak tohle... úplně nevím, jak to hodnotit. Knížku jsem zhltla za večer. Příběh byl napsán čtivě a krátké kapitoly byli super a utíkaly, ani jste nevěděli jak ( skoro jsem měla pocit, jako když scrolujete na tiktoku ;) a to je tak vše kladné co k tomuto "dílu" můžu říct. Příběh byl vysloveně o ničem. Chápu, že nejsem cílová skupina (jsem náctiletá abstinentka), ale i tak si dovolím říct, že kniha nemá žádnou hloubku a vlastně ani děj. Anotace vás navnadí na kriminálku o zavražděný holce a soukromým detektivovy, co mám problém s alkoholem a místo toho dostanete jen popis života zoufalího alkoholika, kterej se chvástá tím, že je soukromý vočko, ale vlastně se celej případ vyřeší téměř sám a nakonec se o vrahovi dozví úplnou náhodou, aniž by se ho snažil najít. Tři hvězdičky jsou jen za čtivost a pár fajn vedlejších postav. Kniha se ke mě dostala skrz čtenářskou výzvu, lepší knihu s postavou alkoholika jsem si asi vybrat nemohla.

01.11.2023 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje první kniha od Kinga. Dost jsem se bála, že mi nebude vyhovovat styl psaní, protože bude "zastaralý", ale opak je pravdou. Příběh mě vtáhnul od samého začátku. Vzhledem k tomu, že jsem viděla film ( sice ten s Eliee, ale co), tak jsem veděla, o co tam půjde, a možná právě proto mě to tak bavilo. Veděla jsem, co se stane a těšila jsem se, až se to rozjede a půjde do tuhého. Autor psát opravdu umí a slávu má zaslouženě. ;)

01.11.2023 5 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

(SPOILER) Klasika je prostě jistota. To co jste čekali, taky dostanete. Chtěli jste bohatého alfa samce? Máte ho mít. Chtěli jste romantiku co začíná v posteli? Dobře proč ne. A chcete tohle všechno zabalit do "pozlátka" královského života? Jdeme na to!
Ale v této knize se mimo tyto "klasiky",jak je ráda nazývám, objevují i důležitá témata, jako poruchy přijmu potravy, rasová diskriminace a odsuzování homosexuality. Všechno tohle dostanete doslova ne na stříbrném podnose, ale rovnou na zlatém.
Za mě první půlka trochu méně zajímavá, ale ta druhá se pěkně rozjela a stálo to za to. Jen ten konec. :°( Pro jednou jsem se nezamilovala do hlavního hrdiny, ale do hlavní hrdinky. Velmi silná žena, která si prošla peklem, ale nenechá sebou zametat. A tím, co jí život nachystá projde se vztyčenou hlavou, v sexy šatech a na nelidských podpatcích. Já ji miluju! Nejspíš se to v dalším díle změní a budu milovat oba dva, jenže prozatím se nám náš X moc neotevřel a víme o něm jen povrchové věci. Sestra mu zemřela v náručí, vinu si na sebe klade on, neví, jak se to všechno stalo a navíc má na krku snad tu nejshnilejší a nejprohnanější rodinu na celým světě. A k tomu noční děsy a paparazzi. Co je horší, ví asi jen sám ďábel. Za mě úžasná kniha, ještě dnes se vrhnu na další díl. ;)

28.09.2023 4 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

(SPOILER) No páni! Tohle bylo naprosto úžasné! Knihu jsem zhltla na jeden zátah ( doslova, prostě nešlo skončit ;)) ! Nádherný a roztomilý příběh, který mě vtáhl a nepustil až do konce. V hlavní hrdince jsem se viděla a vždycky jsem si říkala: ,, No, tak takhle bych se zachovala já... " a v duchu jsem si za to nadávala, protože ne vždy se naše hvězda zachovala dobře. Porter byl naopak prostě skvělý a jak se pak popral s Davym? Šla jsem do kolen! Jen jsem se trochu bála toho, jak Bailey reagovala, když se prali a poté ( moc o tom přemýšlela :)). Konec mi přišel trochu zmatený, ale bylo hezké, že se opravdu potkali na tom promítání pod vlajkou. Prostě úžasná YA romanťárna, u které vámi víří spousta emocí. Dokonalá kniha na léto, rozhodně doporučuji!

25.09.2023 5 z 5

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

(SPOILER) No teda! Druhý díl byl mnohem větší vzrůšo!! Dese jsem si oblíbila ještě víc, než v prvním díle ( jestli to teda ještě jde) a Callie mi opravdu přirostla k srdci a miluju ji na věky věků. Celý příběh bych nazvala mixem Dvorů, Krutého prince a Vlků zaslíbená, což je velmi zajímavá kombinace, ale všechno funguje jak má, takže já si nemůžu stěžovat. Konec mě dostal a přesně v něco takového jsem doufala ( musím se tedy přiznat, že to s těmi stromy mi došlo mnohem dříve, ale samozřejmě jsem nevěděla proč se to děje a na Zeleném muži mi taky něco nesedělo už od začátku ). Miluju zvraty a taková nevysvětlitelná zmizení jsou strašně napínavá. Tohle je prostě ta vysněná kniha, kde se smíchá všechno co milujete a nějakým prapodivným způsobem to dává smysl. I LOVE IT!!

24.09.2023 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Křídák. Originální knížka, s originálním názvem a naprosto úžasným příběhem. Skvěle zpracovaný příběh, fajn postavy, které se tam povahově a vzhledově skvěle hodí. Dějová linka byla velmi obsáhlá, někdo by si možná řekl, i trochu zmatená, ale mě se tam orientovalo celkem dobře. Nad každou kapitolou je napsaný rok, kdy se to odehrává, takže jste jenom přecvakávali do hrdinova mladšího či naopak staršího já. Prostě si v hlavě přeskočíte o 30 let dopředu a zpátky. Vzhledem k tomu, že to bylo z pohledu té samé postavy, tak to bylo v pohodě. Celkový nápad s křídovými panáčky byl skvělý a neskutečně oceňuju již milionkrát zmíněnou originalitu celého díla. Samotné rozuzlení bylo hodně překvapivé, ale poslední kapitola byla naprosto šokující. Já jsem si teda ze začátku myslela, že to bylo takhle, ale pak jsem to přehodnotila, protože tam byli nějaké skutečnosti, které celou teorii vyvracely. Ale tohle jsem opravdu nečekala! :0

05.09.2023 5 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Toto byl jeden z nejlepších thrillerů, jaké jsem kdy četla. Skvělé prostředí, které bylo vyvedeno do takových detailů, že se mi až tajil dech. Všechno však dávalo smysl, nic nechybělo a ani nebylo navíc. Autorka dokonale zpracovala spojení Letních dětí a celého La Cachette. Emaptické schopnosti některých jedinců tomu dodávaly hloubku a příběh jste pak mohli prožívat mnohem více a úplně jste zapomněli na realitu. Aligátor Willy Nelson tomu všemu dodával korunu. Konec byl hodně překvapivý, ale zároveň do sebe všechno zapadlo. Rozhodně by vás nikdy nenapadlo, že to celé bylo tak, jak bylo. Doteď nechápu, jak autorka tohle všechno zvládla promyslet a zrealizovat. Každý jedinec a každá jeho schopnost tam měli nějaký smysl a význam.

02.09.2023 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Tento díl mě moc bavil. Bylo fajn se naposledy ponořit do světa Selekce. Tato kniha pěkně zakončila základní trilogii a snad zodpověděla všechny otázky, které si čtenáři kladli. Povídky mě bavili, nejvíce asi Královna, Princ, Komorná a i Miláček patří mezi moje oblíbence. Strážce mě chvilkami trochu nudil, ale více jsme pochopili Aspenovy city k Americe a proč se choval, no, jako zamilovaný osel (což vlastně i byl). ;) Pro fanoušky Selekce je toto povinnost. Já knihu zhltla za den. ;)

27.08.2023 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

(SPOILER) Tento díl byl za mě zatím nejlepší, a myslím, že to tak i zůstane. Knihu jsem doslova zhltla za dva dny a nemám slov. Selekce Ameriky a Madona byla skvělá, ale tohle? Neskutečně mě to bavilo a naprosto jsem soucítila s hlavní hrdinkou. Také jsem chápala Eadlynino chování a rozhodování od samého začátku. Dopadlo to úžasně, ale i slzičky byly. Deprese jsem chytala posledních 50 stran. Eadlyn mi přirostla k srdíčku a do Eikka jsem se též zamilovala a naprosto tento díl miluju!

26.08.2023 5 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Další skvělá kniha od autorky. Nečekala jsem nic jiného než další dokonalý díl. Moje modlitby byly vyslyšeny. Pokračování příběhu bylo naprosto famózní a strašně jsem si ho užila. Bambi dostala spoustu prostoru a já jen koukala, jaká mrška vyčůraná to je. Možná se i odvážím říct, že je to moje oblíbená "postava". Nechybělo tam ani představení pekelných psů a doufám, že je ještě někdy uvidíme. Romantická linka je samozřejmě skvělá a nemám jí co vitknout. Sice tam nejsou popisy spicy scének tak podrobné, jak bych třeba chtěla, ale bavily mě. Klidně bych tuhle knížku doporučila už od 13-14 let. Zvratů tam bylo až až, což miluju! Ti lilinové ve škole, no, prostě klišé a popisy jak z Vetřelce byli trochu moc. Ale bylo potřeba, aby se někde ukázali, jinak by to celé nemohlo fungovat. Klišé není vždy na škodu, ale tady to chce malinko ubrat. Ale pořád to není takový průšvih, abych ubrala celou hvězdu. To bych Bambi neudělala. ;)

Straky Straky Zoe Sugg

(SPOILER) Tenhle příběh mě neskutečně bavil. Sice mi trval déle, ale to bylo proto, že jsem neměla náladu na čtení. Kniha za to nemohla. Posledních 100 stran jsem doslova hltala každé slovo. Otevřené konce mi u takovýchto knížek moc nevyhovují, ale kniha by měla být součástí série, takže snad dostaneme i pokračování. Příběh a prostředí zatím opouštět nechci. Dozvěděli jsme se o Ilumenské střední spousty věcí, ale máme tam nevyřízené účty, včetně totožnosti vraha. A postavy taky ještě nechci pustit ze srdíčka. Audrey se tam začala zabydlovat vlastně od začátku. Zato Ivy jsem tam moc neplánovala pustit, jenže ta mrška se tam stejně dostala. S Audrey se staly skvělými kamarádkami a prostě jim nešlo nedržet palečky! Konec nutně potřebuju znát. I kdyby byli vrahy nakonec zahradník a uklízečka, chci to vědět!

Selekce Selekce Kiera Cass

(SPOILER) Naprosto překrásný příběh, který mě vtáhl do děje od první stránky. Nemohla jsem se odtrhnout a zhltla knihu doslova na jeden zátah. Prostě nešlo skončit! Kdybych nešla do kina, tak bych ji stihla za jeden den. Amerika se mi strašně líbila a ze začátku jsem ji chápala, co se týče Aspena. Ale potom, co ho viděla s jinou, jsem nechápala, proč se tak princi straní, ikdyž o ní má zájem. Pochopila bych, kdyby mu řekla, že je čerstvě po rozchodu a bla, bla, bla prostě zpomal jo, ale tohle? A jak se s Aspenem začla ocucávat, hned jak se objevil v paláci? Měla jsem chuť je oba přetáhnout židlí!! ( Někdo to tu už psal a je to opravdu trefné. ;). Předtím ji nechtěl, aby ji nestáhl k sobě do šestý kasty a když se teda Amerika konečně rozhodne na něj zapomenout, stát se královnou a být první, tak se panáček rozhodne, že by jí chtěl zpátky, aby spolu žili šťastně až navěky se spoustou dětí? A ona mu to ještě k tomu úplně nevyvrátila a pochybuje o Maxonovi?! Kterej je mimochodem hrozně miloučkej a roztomiloučkej a naprosto ho žeru. Sice mám ráda namakaný vojáky a celkově drsný chlapy, ale tady Praporčík Leger může táhnout do ř***!!

Musím přiznat, že jsem nečekala, že mě kniha tak vtáhne, ale opak je pravdou, jak je vidět. ;)

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

No, tak tohle teda bylo! Hrozně mě to bavilo, ale zároveň jsem měla vždycky trochu problém se začíst do další části, která se vždy posunula v čase zpět a nebo dopředu. První díl příběhu je pěkně ukončen a je tam skvělé navnadění na další pokračování, do kterého se určitě vrhnu, až vyjde. Fantasy svět je skvěle zpracovaný, postavy jsou opravdu originální, žádné klišé, k tomu všechno to náboženství, postavení, atd. Celé to perfektně funguje. Ilustrace to krásně doplňují a celé to vytváří dokonalý celek.

28.07.2023 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Jedno slovo: ,, COOOOOŽEEEEE????!!!!" Jakože, celej příběh si skládáte informace postupně k sobě jako puzzle, ale na konci zjistíte, že jste měly skládat 3D tvar. Prostě coooo???!!! Kniha mě většinu času nijak moc nechytla a ztrácela jsem se. Buď tam autor popisoval spousty zbytečných krajinek, nebo se na ně vykašlal úplně, ikdyž bych je zrovna potřebovala. Někdy se mi pletly postavy, ale na konci jsem už měla docela přehled, kdo, co a tak. Ale jinak se celý můj dosavadní výtvor v hlavě rozpadnul jako domeček z karet, úplně se přeskupil a složil do nového, skutečného tvaru. Reálně už je to asi 20 minut, co jsem knihu dočetla a můj mozek to pořád ještě pořádně nezpracoval. Díky tomu konci u mě kniha dostala hvězdičku navíc. Takový šok jsem zažila snad jen u druhého dílu Půlměsíčního města.

19.07.2023 4 z 5

Dračí znamení Dračí znamení Lucie Fidlerová

Kniha je psána hodně jednoduše, ale to mi vůbec nevadilo, momentálně jsem to spíš ocenila. Po praxích jsem neměla moc energii na nějaký složitý, propracovaný příběh, se spoustou postav. Příběh mě bavil a rovnou se vrhám na další díl. Super oddechovka. :)

24.06.2023 4 z 5

Nikdo není bez viny Nikdo není bez viny Kiersten White

Tuto sérii jsem zahlédla v knihovně a pak jsem na ni narazila na Re-knihách za super cenu ( všechny tři knihy mě vyšli na cca 220,-), a tak jsem si je přihodila do košíku při objednávce k mým Narozeninám a rozhodně nelituji. Právě jsem dočetla druhý díl a vrhám se na třetí. Za mě byl tento slabší, ale i tak jsem si čtení užila. Strašně jsem si oblíbila hlavní hrdinku. Akorát mi to trochu pokazila moje intuice. To, co hlavní hrdinka zjistila až na konci knihy, mě došlo už ve 2/3. ;)

02.05.2023 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Kniha mě pohltila už od samého začátku. V hlavní hrdince jsem se prostě našla. Je to zase trochu jiná verze oblíbeného příběhu o Krásce a Zvířeti, kterou miluji už od malička. Sice mě trochu překvapilo, jak se příběh ke konci odvíjel, ale i tak skvělý zážitek ze čtení. Knihu jsem přečetla za dva dny a jsem zvědavá, jestli se mi bude líbit i další autorčina kniha: Sherwood. Co jsem pochopila, má to být převyprávění Robina Hooda, tak se uvidí. ;)

30.03.2023 4 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Právě jsem knížku dočetla a úplně jsem se do ní zamilovala. Fantasy romantika, kterou prostě chcete číst. Úpřímně jsem se na ni těšila, ale měla jsem trochu obavy, že to je inspirováno Artušovskými legendami. Ale opak je pravdou. Tenhle příběh byl dokonalý. Postavy jsem si hrozně oblíbila, Matt je prostě strašně roztomilej. Oddechový příběh, který nechcete dát z ruky. Knížka má čestné místo v mojí knihovně. ;)

28.03.2023 5 z 5

Kluci ze hřbitova Kluci ze hřbitova Aiden Thomas

Tahle knížka byla naprosto dokonalá! Jsem neskutečně ráda, že je v mé knihovně. Pěkný, čtivý děj, originální nápad a úžasná romantická linka. Roztomilé zamilovávání postav mě neskutečně bavilo a u čtení jsem se pořád potutelně usmívala. Postavy byli dokonalé a není co dodat, hrozně mi sedly. Prostředí bylo taky moc příjemné a měla jsem z něj takový ten Coco vibe, jak tady už někdo zmiňoval a mě napadlo přesně to samé. Popravdě jsem knížku na poprvé odožila, protože jsem očekávala trošku něco jiného, a přešla mě tzv. chuť na tento typ knih, ale teď jsem měla naopak náladu se do ní začíst a rozhodně toho nelituju! Teď se rovnou vrhám na Šťastně až navěky?, protože mám náladu na další LGBT knihu. ;)

24.03.2023 5 z 5