SáraR. SáraR. komentáře u knih

Ochraň mě Ochraň mě J. L. Beck

No tak tohle už bylo lepší. Čtení jsem si užila mnohem víc. Nějak mě to k Damonovi více táhlo a propracovaný děj mě příjemně překvapil. Celkově byl příběh mnohem záživnější. Keiru mám upřímně radši než Elyse. Kniha mě pohltila vesměs od začátku, ikdyž mi to trochu připadalo jako mix Habibi a Královské ságy. ;) Doufám, že u nás vyjdou i další díly!

16.01.2024 4 z 5

Odsuď mě Odsuď mě J. L. Beck

(SPOILER) Takže, kniha se mi líbila, ale chvílemi mi přišla trochu prázdná. Spicy scénka byly úžasné, ale děj jako takový... Chyběla mi nějaká pořádná zápletka. Vzhledem k tloušťce knihy jsem nečekala nic závratného, ale stejně. Ten únos byl pěkné zpestření, ale mrzí mě, že jsem se sotva nadechla a byl konec. Nedokázala jsem si k hrdinům vytvořit silnější vztah, než třeba u knihy, co má 400 stránek a popřípadě i více dílů o tom samém páru. Hned se vrhám i na další díl a moc se těším, jak se bude Damon divit všemu, co se týká zamilovanosti stejně, jak Hrdina, protože počítám, že to tak bude... ;)

15.01.2024 4 z 5

Exorcismus mé nejlepší kamarádky Exorcismus mé nejlepší kamarádky Grady Hendrix

Tak si to shrneme. Tohle nebylo vůbec špatný. Příběh mě bavil. Postavy jsem si oblíbila a šok s Maxem mě totálně dostal. Na konci jsem naprosto chápala Gretchen. Byla bych na tom stejně. Líbilo se mi, že je kniha zařazena do devadesátek, dodalo to příběhu hloubku a uvěřitelnost. Nevím co jiného napsat. Kniha mě bavila a jsem ráda, že je v mojí knihovně. :)

14.01.2024 4 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

NO... TY... BLÁHO! A to jak skončilo?!! :0 Nutně potřebuju další díl!! Hned!! Tahle autorka mi vážně pije krev! Vždycky knihu ukončí v nějakém zvratu a mi čtenáři si pak máme rvát vlasy! Každopádně za mě má kniha plný počet. Prostě vlkodlaci, co mají další schopnosti navíc. Hot hlavní hrdina, úžasné spicy scénky, atd... mohla bych jmenovat klidně do zítřka... Každopádně se tam objeví hate to love, love triangle, one bed a to vše v jednom! I LOVE IT! :) Navíc je příběh strašně čtivý a knihu zhltnete za den, max dva. ;)

PS.: U takto emotivních recenzí mi sakra chybí emoji... ;)

10.01.2024 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Tento díl se mnou pobyl déle, než je u mě zvykem, ale čtení mě bavilo. Chvilkami mi přišlo, že se děj trochu opakuje a časová délka příběhu mi přišla mnohem déle, než jen týden. Dům byl vesměs velmi podobný tomu minulému, jen byly vyměněny postavy a pohlaví ducha. Každopádně jako klasická duchařina fajn a doufám, že se originalita autorce vrátí. První tři díly jsou za mě zatím nejlepší, ale Duch domu Ashburnů je srdcovka! ;)

08.01.2024 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Patý díl ze série Strašidelné domy od jedné z mých oblíbených autorek. Tato kniha vyloženě zastupuje klasickou duchařinu. Zápletka byla jednoduchá, postavy mají svoje kouzlo a celý příběh dohromady pěkně funguje. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a hned se vrhám na další strašidelný dům. ;)

01.01.2024 4 z 5

Elementálové Elementálové Michael McDowell

Kniha pro mě byla vítaným osvěžením po bohužel odložené, poměrně složité fantasy. Četla se vyloženě sama. Nápad byl velmi, velmi originální a autorovi patří můj obdiv. Je tu ale jeden zádrhel, který mi pořád vrtal hlavou. Postavy. Za mě většina z nich byla relativně uvěřitelná, až na Indii. Jak už tu někdo psal, většinu času se chová na 20, pak se zase objeví chvíle, kdy se na svůj věk (13) chová. Ta je pro mě vyloženě záhadou. Trochu mě mrzí, že záhada třetího domů je vesměs otevřená a nikdy se nedozvíme jak a proč se v domě nacházelo to "zlo". Každopádně mě kniha bavila , ikdyž bych ji spíš doporučila číst v létě. ;)

31.12.2023 4 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Tak tohle bylo úža! Tenhle díl, a asi to nikoho nepřekvapí, se mi líbil úplně nejvíc. Objevování nové planety a odkrývání všech tajemství, mě neskutečně bavilo. Při čtení jsem se nenudila a vesměs pořád nad něčím přemýšlela. S každou kapitolou se všechno komplikovalo a zamotávalo, ale nakonec, jak je u autorky zvykem, se všechno v celkem rychlém sledu událostí vyřešilo. Bylo tam zase pár zvrtaů, které mě opravdu vzali a jiné jsem zase očekávala. Líbilo se mi, jak se vztah mezi Amy a Synem od prvního dílu vyvýjel. Celkově vlastně oba dospěli, když se nad tím člověk zamyslí, tak se z náctiletých teenagerů stali statečným duem a nebáli se za lidi, na kterých jim záleželo položit život. Nemůžu nic jiného než knihu doporučit! ;)

19.12.2023 5 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Kniha se mi moc líbila. Příběh se pořád "rozšiřoval" a objevovalo se něco nového, co udržovalo napětí. Postavy se postupně vyvíjely a dodávalo to příběhu hloubku. Některé zvraty mě tedy dost zasáhly, ale k čtivosti příběhu byly nutné. I když jsem se, stejně jako u prvního dílu, musela ze začátku do čtení nutit, nakonec jsem knihu zhltla jedním dechem. Na třetí díl se těším asi nejvíc, kdo dočetl, pochopí. ;)

14.12.2023 4 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Knihu Loď mezi hvězdami mi doporučila kamarádka a já se k ní konečně dostala. Byla to moje teprve druhá sci-fi kniha (první byla Spát v moři hvězd od Christophera Paoliniho) a neskutečně mě to bavilo. Celý příběh je perfektně promyšlený. Nenapadlo mě, že by kniha mohla být až tak dobrá. Čekala jsem jednoduchou zápletku v zajímavém prostředí a nějakou tu romantickou linku, ale příběh mě velmi mile překvapil. Postavy jsou moc fajn, nechyběla ani spousta tajemství, lží a intrik. Posledních 40 stran bylo hodně zajímavých a můj mozek už byl celkem na kaši z těch všem zjištění a zvratů atd. Prostě od tý jedný kapitoly to bylo jako přejet vrchol horský dráhy!
Za mě rozhodně doporučuji všemi deseti, klidně i starším čtenářům, než je nejspíš cílová skupina. Mě je už skoro 17 a nemůžu udělat nic jiného než dát plný počet! ;)
!!Pozor spoiler!!
Hodně mě zajímá, jak se bude příběh vyvíjet dál a jestli u obyvatel Universa začne vznikat Ponorkový syndrom. Celkem by se dal očekávat, když lidé zase vnímají a normálně myslí. Na druhou stranu jich tam není zase úplně málo a autorka by tuto skutečnost mohla vynechat. Kdo ví? Já se jdu hned vrhnout do dalšího dílu! ;)

12.12.2023 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

No tak tohle bylo sakra silný kafe. Knihu jsem sice zhltla za dva dny, četla se naprosto skvěle, ale samotný příběh je opravdu mrazivý. Sice jsem si myslela, že to bude z pohledu jak matky, tak Jacka, ale i samotný Jackův příběh bohatě na všechno stačil. Je to napsáno tak, že jste schopni pochopit, jak se teď cítí dospělí okolo něj. Celý příběh mi přišel hrozně smutný a dojemný. Jak Jack všechno objevoval a poprvé ochutnal lízátko a Kindervajíčko a viděl stromy a auta a lidi. Každopádně mě neskutečně fascinovalo to, jak je kniha napsaná. Každý asi zná nějaký příběh o vězněném člověku, ale z pohledu dítěte, co nikdy nepoznalo svět, je to, ani nevím jak to popsat... To si prostě musíte přečíst.

07.12.2023 5 z 5

Rituál Rituál Sergej Djačenko

Rituál. Hned na začátku si nemůžu odpustit, abych nezmínila tu nádhernou obálku. Prostě ten drak vypadá ÚŽASNĚ!!!
Příběh pro mě nebyl úplnou neznámou. Naprosto miluju film Legenda o drakovi a jen díky tomu jsem si chtěla přečíst i knihu. Všimla jsem si velkých rozdílů, které mě občas i překvapovali. Ale myslím, že se mi to takhle líbí. V knize je Juta, no... inteligentnější? Ve filmu je to taková dívka s řekla bych až dětským myšlením, ale v knize mi přijde, že tam má mnohem více prostoru na to, aby ukázala, co v ní je. Jsou tam sice chvíle, kdy se chová, jako naivní slípka, ale ve filmu bych ji vyloženě občas propleskla. ;) Arman je trochu více gramotný a tím je kniha mnohem záživnější. Za mě má každá verze svoje plusy a mínusy, ale za pozornost stojí obě! Každopádně se na film musím hned zase podívat! ;)

06.12.2023 4 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Na tuhle knížku jsem se chystala dlouho. Vesměs jsem věděla o čem bude, ale to zpracování... Nemám slov! Celý příběh je založen na emocích. Na bolesti, ztrátě, lásce, porozumění, zradě... Všechno jsem vyloženě cítila. Jinak se to říct nedá. Krásný příběh, který chytne za srdce. Figurují tam důležitá témata, kniha má hloubku. Konec mě tedy hodně překvapil a můžu se jen domnívat, proč to dopadlo tak, jak to dopadlo. Myslím, že si ji někdy přečtu znovu a snad tam najdu další detaily, kterých jsem si zatím nevšimla.
Chystám se i na film, tak snad nezklame a třeba lépe pochopím konec, pokud bude stejný. :)

04.12.2023 5 z 5

Můj ne tak sladký život Můj ne tak sladký život Rachel Harris

Tohle bylo krásné zakončení série. Čtení mě bavilo a knížku jsem zhltla za den. Asi nemám co bych víc řekla. Jsem ráda, že se ke mě knihy dostaly. ;)

30.11.2023 4 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Tak tenhle díl mě bavil snad ještě víc, než ten první. Less jsem si hrozně oblíbila a celý příběh jsem doslova zhltla. Sice se tam objevuje jedno klišé za druhým, ale to mi vlastně vůbec nevadilo. Už jsem si na to u této série zvykla. Nemám co dodat, skvělé a jsem zvědavá, co na mě čeká v závěru trilogie. :)

30.11.2023 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Mé sladké šestnácté století. Kniha se ke mě dostala jen díky čtenářské výzvě, jinak bych si ji rozhodně nepřečetla. Samotný nápad je dost absurdní, ale provedení mě velmi bavilo a s chutí se vrhám na další díl. Postavy jsem si oblíbila a po návratu do budoucnosti jsem nevěřila vlastním očím. ;) Závěr byl dosti překvapivý a jsem zvědavá, co se bude dít dál a co to má znamenat.

28.11.2023 4 z 5

Hobit aneb cesta tam a zase zpátky. Fantasy klasika která mě nesměla minout. Vzhledem k tomu, že jsem viděla filmy (a to ne jednou), tak tam pro mě nebylo nic moc překvapivého, ale čtení jsem si užila. Pán prstenů mě též rozhodně nemine, ale zatím je plánovaný až v budoucnu. Bavilo mě, že se tam objevovali starší slova jako "všecek, všickni,...". Díky nim nezapomenete, že autor toto dílo napsal v první půlce minulého století, kdy bylo fantasy, jak ho známe dnes, vesměs ještě v zárodku. Tolkienovy rozhodně patří můj obdiv. :)

27.11.2023 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Páni... Tohle byla jedna z nejkrásnějších knih, jaké jsem kdy četla. Příběh je napsán velmi čtivě a je vidět, že autorka má pro psaní vyloženě talent a každá věta je umělecké dílo. Hraje si se slovy, jako by se pro to narodila ( a možná že ano). Velké uznání samozřejmě patří i překladatelce. Tato kniha je svým způsobem jednoduchý a zároveň hrozně složitý příběh. Cestujete v čase jak Doctor Who, ale pořád všechno chápete a postupně se vám odkrývá celý život Addie, všechny dobré i špatné stránky, všechna temná zákoutí i šťastné chvíle. Addie si prostě musíte oblíbit, je to zlatíčko. Začíst se do tohoto příběhu znamená naprosto opustit realitu, což chcete. Věřte nebo ne, ale chcete...

24.11.2023 5 z 5

Začátek po konci Začátek po konci Jana Jordanová

Začátek po konci. To je skvělá česká fantasy. Celý nápad mi přijde originální a zpracování je velmi dobré. Ellie jsem si oblíbila vesměs od začátku a Black, jméno mluví samo za sebe, je úžasnej, temnej, sexy a starostlivej. Co víc si přát? Kniha jako celek sice nepatří mezi elitu fantasy knih, ale rozhodně stojí za přečtení. Autorka vymyslela úžasný svět, nebo spíš si vysnila, co se děje po smrti.
Jak už jsem říkala, zpracování je velmi dobré, ale za mě tam je jeden zádrhel, který musím zmínit. Trochu mi nesedla česká jména. Já je tedy celkově v knihách moc nemusím, ale o to teď nejde. Jde mi o to, že ti lidé nevědí, odkud jsou a přitom si všichni vybrali jména česká. V tom jsem autorku trochu nepochopila. Neměli by být z různých koutů světa? A neměli by si pak podvědomě vybrat jména typická pro jejich národnost? No jména některých patronů asi nebudeme komentovat.
Kniha je napsána velmi jednoduše. Rozhodně je myšlena pro mladší čtenáře. Já bych ji doporučila dětem od 12 let. I když je celý nápad založen na posmrtném životě a je tam pár krvavých scének, tak bych ji takto starému dítěti dala. Jsou tam scénky, kdy lidé zemřou při nehodách, převážně autonehodách, popřípadě stářím, nebo čirou náhodou, jako třeba infarkt. Je dobré, aby děti věděli, že smrt může přijít nečekaně, nebo že jejich prarodiče či jiné osoby v jejich životě tu nebudou věčně a měli by si vážit všech chvil strávených s nimi.
Knížku mi v e-podobě zaslala sama autorka, abych ji zrecenzovala. Jsem moc vděčná, že jsem měla tu možnost. :)

19.11.2023 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Převorství u pomerančovníku je jedna z nejsložitějších knih, jaké jsem kdy četla. Autorka má neskutečnou představivost, vůbec nechápu, jak tohle všechno zvládla vymyslet. Kniha se mi moc líbila a nedám na ni dopustit. Sice mi čtení zabralo trochu více času, než jsem čekala, ale stálo to za to. Ze začátku jsem měla docela problém v orientování se v mapě, postavách a vlastně úplně ve všem, ale od cca 200 strany se to zlepšilo a pak už jsem si čtení jen užívala. Pár postav jsem si oblíbila, jako třeba Ead a Sabran, Tané a Naymathun. Tyhle čtyři jsou prostě kouzelné (doslova, teda kromě Sabran). Kniha se nečetla úplně snadno, rozhodně bych ji doporučila číst spíše v klidu doma, hlavně ten začátek. ;)

15.11.2023 4 z 5