Vraždy na molu

Detektivní román, v němž hlavní hrdina, bývalý policista, toho času soukromý detektiv často se ocitající pod vlivem alkoholu, vyšetřuje případ, který byl smeten policií ze stolu. Hlavní hrdina Jack Taylor je velmi svérázným detektivem, který miluje klasickou literaturu a stejnou měrou bohužel i alkohol. Během pátrání po mladé dívce, která byla zabita, ačkoliv policie je přesvědčena o tom, že spáchala sebevraždu, je Jack podroben nejedné životní zkoušce. Jednou z nich je i podstoupení detoxikace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14774/vrazdy-na-molu-14774.jpg 3.987

Jack Taylor 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

The Guards, 2001

Kniha Vraždy na molu

Arsinoe_06
19.06.2020

Musim tady tomu zlepsit skore trosku ;) jako je pravda ze klasicka detektivka to fakt neni, ale sarkasmem a cynismem nabite stranky mi to plne vynahrazuji. Chapu ze to asi neni pro kazdeho, ale me tento styl humoru a psani sedi a fakt me to bavilo, precteno za 2 odpoledne. Prijde mi to celkem ozvezujici po vsech tech "superhrdinech" z jinych detektivek. Takze lidi, jestli nechapete sarkasmus ani v realnem zivote a neni vam to vlastni, ani se nepokousejte to cist. Pak tady tomu super kusu zbytecne snizujete hodnoceni a je to skoda :-D

sasena
20.10.2019

Za mě dobrý, opravdu to není běžná detektivka, ale ze začátku hodně vtipné, později drsné, na konci spravedlivé řešení (aspoň podle mého názoru). Je to spíš takový náhled do života a trochu i práce soukromého očka a pěknýho alkoholika. Jdu na další. :-)

jarkamet
10.01.2019odpad!

Zdraví vás hrdina. Aspoň v mých očích jsem hrdina, protože jsem tuto knihu dokázal dočíst až do konce. Snad desetkrát jsem si říkal, to mi za to nestojí. Nakonec jsem to dal. Ptavdou je, že už dlouho jsem nečetl takovou slátaninu, navíc vydávanou za detektivku. Pokud by to byla studie oplcovým mozkem nebo něco podobného, tak jo. Možná by to mohla být povinná literatura pro budoucí psychatry nebo pracovníky záchytky. Ale nechci nikoho odradit, každý si tím musí projít sám. Za mě je to ale odpad a knihám od Bruena se budu obloukem vyhýbat.

maličkán
03.08.2017

Tak za mě tedy slabota,sem tam nějaká vtipná poznámka, ale jinak tlachání o ničem. Vydržela jsem dočíst jen z důvodů krátkých kapitolek.

Finn69
25.04.2017

Tohle snad ani nejde nazvat detektivkou, jde spíš o alkoholickou kroniku hlavního hrdiny. Jack Taylor je totiž alkoholik na plný úvazek, vysoko v žebříčku i na irské poměry. Příběh za moc nestojí, vyšetřování se prakticky nekoná, nečekejte žádného Harry Hola...
Ale to prostředí irských hospod a barů je vykreslené moc hezky, místy se docela pobavíte. Líbilo se mi rozdělení textu do kratičkých kapitol či útržků, docela to sedělo k tomu věčnému koloběhu Guiness - Jameson - kocovina - Guiness - jameson ....atd.

moudivlacek
30.01.2017

Musím se přiznat, že mě tato kniha trochu zklamala. Čekala jsem detektivku, ta tu je, ale velmi na okraji příběhu. Spíš je to vyprávění notorika, který býval gardistou a nyní je soukromým detektivem. Byl požádán o přešetření jedné sebevraždy, ale pořádně není schopen ničeho. Navíc má jednoho dost podivného přítele.
Plus přičítám hrdinovi za to, že se snažil - alespoň občas - přestat s pitím. Závěr mě moc nepřekvapil, tušila jsem to, i když reakce Jacka trochu mě zaskočila.
Doufám, že další díly série budou o dost lepší.

babicka_amalka
26.01.2017

moc se mi nelíbilo, hlavní hrdina mi byl mimořádně nesympatický stejně jako příběh; připadá mi, že hrubostí autor nahrazuje to, že literárně je to slabé;

Jančislava
26.06.2016

Tak tato kniha rozhodně detektivka není. Je to krátké vyprávění o člověku, který býval u gardistů a nezřízeně chlastá, odvyká, chlastá...vražda tam je opravdu jen okrajově, aby se neřeklo :-) kapitoly jsou velmi krátké, tak na stránku a púl, což mě ze začátku bavilo a pak vyhovovalo, že to budu mít rychle přečtené. Kdybych knihu odložila, což jsem měla v úmyslu, o nic bych nepřišla. Je pravda, že místy to bylo vtipné a že mě to pobavilo. Naštěstí mám knihu z knihovny, představa že bych si ji koupila, je nehezká a vyhození peněz.

Ken Bruen
irská, 1951

všech 12 knih autora

Kniha Vraždy na molu je v