Šánka Šánka komentáře u knih

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Těšila jsem se na thriller, a on to byl romantický thriller. A aby toho nebylo málo tak temný romantický thriller. Jenže to jsem zjistila asi tak ve třetině knihy, kdy jsem znovu koukla na obálku a přečetla si o co jde. Protože, když už toho jiskření a pekáče buchet na břiše pohledného ochránce bylo nějak moc a napětí zkraje pomálu, ale o to více drsných popisů, pak jsem teprve pochopila, že tohle není jenom thriller.
Mrazivá atmosféra odlehlého ranče, blížící se sněhová bouře, plno sněhu a někde tam se skrývá bestiální sociopat. Autorce se dokonale povedlo navodit atmosféru místa. Propojit napětí s romantikou a vygradovat hororový závěr, za který by se nemusel stydět ani Ch. Carter. Tak trošku styl Sandry Brown a Lisy Jackson. Jen ta Sandra B. je slabý odvar v popisech brutálních scén.
Bylo to hodně dobré, ale počítejte s tím, že je tam krásná, skoro až červenoknižní romantická linka, pak skok a hodně drsná brutalita a tento mix nemusí každému sedět. Druhý díl už čeká doma, jen si musím dát malou odpočinkovou přestávku.

28.01.2023 5 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

Viděla bych to na další parádní thrillerovou sérii pro nás, kteří tento žánr vyhledáváme, nervujeme se u něj, bojíme a pak zavíráme knihu s pocitem...,tak to bylo super :-)!
Napínavé pokračování tentokrát s mimořádně úchylným psychopatem, který své oběti, mladé ženy, pohřbívá zaživa a jejich smrt ukazuje v přímém přenosu. Ani tentokrát se mi vůbec nepodařilo pachatele tipnout, autor si překvapení dobře schovával až do finiše. Na odlehčení opět nechybí vtipné momenty s dědou Marvinem, rybkou i lehce zápornou postavou kocoura :-).
Skvělé a začněte číst od prvního dílu, jistá návaznost tam je!

21.01.2022 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Tak to byl neskutečný thrillerový mazec a děkuji všem nadšeným fandům, že mě jejich komentáře nalákaly na tento skvělý kousek. A to jsem v tomto roce novou sérii nechtěla začínat, jenže tomu nešlo odolat!
Výborné a svérázné obě hlavní postavy, napínavý a svižný děj v krátkých kapitolách, navíc k tomu děda Marvin, který opravdu pobavil a odlehčil tu šílenou atmosféru myšlení a skutků vraha. Závěr byl infarktový, ale představa dalšího pokračování mě uklidnila :-). No, teď jsem dočetla, tak úplně klidná nejsem.....

17.12.2021 5 z 5

Bez viny Bez viny Charlotte Link

I v této knize Ch. Link se děj velkolepě rozbíhá do několika dějových linek s mnoha postavami. Začátek má pozvolnější rozjezd, ale postupně nabírá na síle, rychlosti a především napětí. Zápletka je jako vždy propracovaná a vše do sebe v závěru zapadá do posledního detailu.
Že Charlotte Link detektivní romány psát umí, to asi ví každý fanda tohoto žánru, že umí výborně i jiné žánry (třeba skvělou ságu), to jsem již psala, ale stejně opakuji :-)!
Výborný detektivní román od jedné z mých TOP autorek, a já mám už jen doporučení pro tuto sérii!!!

07.11.2021 5 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

Velmi povedený thriller. Kdo má v tomto žánru trošku načteno, bude mu jasné, že tady asi nic nebude takové, jak se na první dobrou zdá. Že padouch nemusí být padouchem, ale sympatická postava může mít k němu hodně blízko, nebo také ne? Jen si to tak umět rozlišit, kdo je kdo a hlavně v názoru vytrvat až do závěru :-). Jenže tohle přesně tady nejde, tady se pohled bude měnit každou chvíli.
Příběh je rozdělený do tří částí, vyprávěný ve velmi svižném tempu s parádně vystavěnou zápletkou. Autorka nás až do konce krásně vodí za nos a závěr je perfektní.

31.10.2021 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Senzační, napínavý a skutečně vydařený je i další díl této série. Velké díky mým oblíbeným za tip na tuto skvělou četbu.
Dobře vymyšlená zápletka, mrtvých dostatek, padouchů a akčních scén také, poslední stránka asi zaskočí každého a neohrožený sympaťák detektiv Frost se velmi klikatou cestou dostává do cíle. No a tentokrát bez nějaké výrazné pomoci kocoura :-).
Autora si přidám do oblíbených a malá část dluhu mé soukromé čtenářské výzvy je smazána.

31.08.2021 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Docela mě kniha překvapila, anotace zmátla, ale příběh se mi líbil, byť to cestování časem není pro mě až tak lákavé čtení, tady mi sedlo. Je to originálně zpracované mnohokrát ohrané téma, nečekejte nějakou romantickou story. A líbil se mně i ten závěr, který u jiných knih nemám ráda.
Co byste udělali, kdybyste se ve snu ocitli ve své budoucnosti za pět let, ale ta budoucnost je úplně jiná, než jakou jste si představovali, vysnili a naplánovali?
Příběh o síle přátelství dvou kamarádek, podpoře, lásce.

23.07.2021 4 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Podle mne thriller pro ženy, který se moc povedl a vymyká se především tomu současnému trendu nesympatických, narušených či alkoholově závislých hrdinů (hrdinek).
Příběh dvou žen, pocházejících z odlišných poměrů, obě mají své důvody utéci před minulostí a začít nový život s novou identitou. Náhoda jim tuto šanci poskytne, jenže náhody nemusí vždy přinést jen to dobré. Povede se jim začít znovu?
Thriller o silných ženách, jejich vzájemné podpoře a přátelství.

23.05.2021 5 z 5

Hledej mě Hledej mě Lisa Gardner

Na další setkání s detektivem D. D. Warrenovou po více než roční pauze jsem se velmi těšila, a musím říct že oprávněně.
Nevím, jestli tohle nebude pro někoho už trošku silné kafe, i když tam nejsou (kromě prologu) vyloženě drastické a detailní popisy násilí, ale to, co je řečeno mezi řádky stačí vzhledem k tomu, kdo jsou hlavní aktéři příběhu....
Skvělá detektivka, děsivá, napínavá s výborným závěrem, kterou odkládáte pouze v ohrožení života :-).

01.02.2021 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Senzační krimiromán, líbilo se mně to daleko více než Konec léta.
Do děje jsem lehce vplula od prvních stránek a jakmile se začala střídat minulost s přítomností, už jsem byla krásně ztracená v příběhu pětice nerozlučných kamarádů a chtěla jen vědět, jaká tajemství skrývají, co se odehrálo za tragédii při jejich posledním setkání před téměř třemi desítkami let.
I takto může vypadat severská detektivka, napínavá, nepřekombinovaná, žádný drasťák, skvěle vykreslená atmosféra malého městečka a vztahů, sympatická vyšetřovatelka, která nepije :-), no vážně parádní čtení !!!

14.07.2020 5 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Minule jsem lákala ke čtení této amišské série, tentokrát se zase musím vrátit k nadšenému chválení, protože tohle bylo prostě skvělé !
Řeší se několik desítek let starý případ vraždy, ale hodně prostoru je věnováno i soukromí Kate, takže je to nejen napínavé, konec naprosto super, ale můžeme držet palce i Kate a Thomasettimu, aby se ta jejich romantická linka neocitla také v troskách.
Kdo ještě nečetl, zkuste aspoň tento, (zatím), poslední díl, pak stejně budete chtít vědět, jak vše začalo :-).

24.01.2020 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Tak od L. Moriarty jsem ještě takovou ptákovinu nečetla. Přitom ten příběh je skvěle napsaný, mile bláznivý, trošku napínavý, v závěru i dojemný, ale hlavně pozitivní.
Pokud chcete vědět, co se může odehrát během ozdravného pobytu úplně cizích lidí v Domě pohody, kde vládne vznešené ticho, návštěvníci uvědoměle dýchají, aby dosáhli osobního rozvoje, tak si budete muset přečíst tuto knihu. Protože to je opravdu psychedelický zážitek :-).
Pokud můj komentář nedává smysl (ani se nedivím), pusťte se do čtení, a třeba se pak budete také usmívat....

28.11.2019 4 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Tak jsem se před týdnem nalodila v Sydney na letadlovou loď Victoria spolu s několika stovkami válečných nevěst, abych sledovala jejich dlouhou cestu za novým životem v Anglii, za nadějí, za láskou. A věřte, nebyla to cesta lehká, ne každá z nevěst se dočkala svého happy endu.
Nádherný příběh, já jej četla z nedostatku času docela dlouho, nebo vlastně první půlku, druhou jsem včera přečetla na jeden zátah a ještě teď ve mně doznívá...
Jojo to i tentokrát dala ve velkém stylu, vlastně neznám od této autorky špatnou knihu. Příběh věnovala své babičce, jedné z mnoha válečných nevěst.

09.07.2023 5 z 5

Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Fannie Flagg (p)

Pár knih bych si ráda jednou znovu přečetla, tato k nim bude patřit. Film jsem neviděla, ale ten příběh byl napsaný tak opravdově, živě, že se mi před očima míhaly všechny ty postavičky z malého jižanského městečka Whistle Stopu a já tam byla s nimi.
Nechala jsem si vyprávět krásně lidský, dojemný i humorný přiběh několika desítek let života Ingie, Ruth, Pahýla, Velkého George, tuláka Smokeyho a mnoha, mnoha dalších. A víte co, já u toho dostala chuť na ty smažená zelená rajčata, i když vůbec nevím, jak chutnají :-).
Takové příběhy se dotýkají lidských srdcí a zanechávají v nich stopu...

03.04.2023 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Jak to napsat a nepohanět, to si tato trilogie rozhodně nezaslouží!
Závěrečnou část jsem četla po více než dvou letech a pro mne to byl knižní porod. Tolik postav, návazností na děj z předešlých dílů, návratů do minulosti, ztrácela jsem se v tom. Jasně, Bishop je originální psychouš, jeho deník nezapomenutelný, ale já jsem tak 200 stran bojovala, jak se v tom zorientovat. Kniha je napínavá, neuvěřitelně čtivá, výborně napsaná, také až překombinovaná, ale.... MUSÍ se číst jednotlivé díly brzy po sobě, případně naráz, aby ten zážitek byl dokonalý.
Oba předešlé díly byly naprostá žánrová topka a tou je i Šesté dítě, jen jsem si to opravdu nemohla tak užít po takové pauze.
Celou trilogii doporučuji, ale číst s malým odstupem!!!!!!

29.11.2021 4 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Krásná kniha, ale to není žádné překvapení u této autorky.
Začátek je velmi poklidný, takové pohodové čtení, vyprávěné v celkem krátkých kapitolách, střídavě v současnosti a minulosti. Vše se vlastně točí kolem záhadného obrazu, který v roce 1940 namalovala talentovaná malířka Anna. O téměř 80 let později se obraz snaží zrestaurovat mladá Morgan a zároveň odkrývá jeho dramatickou minulost a tajemství, jež ho obestírá. Historická linka má perfektní gradaci, ale mně se tady líbily obě.
Nádherné čtení, pro mne je Diane Chamberlain jednou z nejvýraznějších autorek románů pro ženy.

25.11.2021 5 z 5

Drahá ženo Drahá ženo Kimberly Belle

Skoro bych řekla, že je to takový nenápadný, neoriginální příběh až do okamžiku, kdy vám dojde, jak skvěle to autorka vymyslela!
Příběh je vyprávěný ze tří pohledů, manželem pohřešované ženy, policistou, který zmizení vyšetřuje a z pohledu týrané ženy na útěku. Na to, jak spolu vše souvisí jsem si vytvořila teorii, bohužel špatnou, něco málo pozornému čtenáři ale neujde. Nic mě ale nemohlo připravit na takový šokující zvrat, kterým autorka úplně dokonale vše otočila a ten závěr byl opravdu výborný.
Za mě plný počet a doporučuji!

19.09.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

,,O Valpuržině noci je hranice mezi životem a smrtí nejtenčí. Dějí se věci, příroda hladoví a po lesích jezdí Listoň."

Tak praví dávná legenda....a o Valpuržině noci přijde o život mladá dívka...Jarní oběť.

Tato série Roční období se moc povedla, škoda, že rok má jen čtyři, klidně bych nějaké navíc brala, (aspoň tedy v té knižní podobě). Autor i tentokrát zachoval stavbu příběhu, minulost v sobě nese tragédii a její podrobnosti vyplouvají na povrch v současné době.
Výborně se četlo, nabídka možných pachatelů obrovská, žádné postavě nemůžete věřit, no a taky v tom závěru se autor vyřádil :-), na mě skoro až moc, tak tedy silné 4 *a doporučuji!!!

14.02.2021 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Výborné, jedna z nejlepších současných sérií. Napínavé, chytlavé, s mnoha překvapeními a dvojicí vyšetřovatelů, kterou si musíte oblíbit.
Měla jsem trošku obavy, oběti jsou tady malí chlapci, autorka ale vytvořila strhující atmosféru napětí, aniž by sklouzla do drastických popisů. Také vývoj hlavní postavy Jude je senzačně popsaný.
Jude po tom, čím si prošla, nebyla mrtvá, jak si mnozí mysleli, nedokázala být ale ani živá, kolem sebe si vytvořila ochrannou krustu z ledu. Ale Jude není ani z ledu, ten začíná pukat a ona možná jednou ukáže i tu svoji pravou tvář a srdce, nebo už ukázala?
Velké doporučení všem fandům tohoto žánru a rozhodně čtěte od 1. dílu!

01.11.2020 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Výborná kniha ! Vlastně bych mohla opsat minulý komentář k nedávno přečtenému předešlému dílu série :-).
Autorovi se totiž podařilo úspěšně zopakovat téměř stejnou kostru příběhu jako u Podzimního případu a jen ji obalit novými postavami. I tentokrát mě tento příběh neskutečně bavil, bleskově se četl, napínal, a v závěru plném zvratů mnohokrát překvapil. Ten závěr byl vynikající !!!
Velkým plusem této série je, že každý díl je uzavřený a dá se číst samostatně.
Opravdu skvělé čtení, doporučuji !

02.08.2020 5 z 5