Sandalkar Online Sandalkar komentáře u knih

Physikus Physikus Angie Sage

Cim dal tim vic nechapu, proc je toto kvalitni detske fantasy srovnavano s Harrym Potterem? Jo, je tam mlady carodej, ale zbytek party tvori nesouroda smesice sympataku (princezna Jenna, starsi bracha Cvocek, pisar Broucin, severanka Snorri, drak, uzasny Ullr,...). V kazdem dile se bojuje se zlem, ale vzdy s trochu jinym (no dobre, 1 a 2 DomDaniel 2x, ale podruhe mel komplice:)).

Originalni, prijemne, ctive. Konecne zmizela (pro mne mimoradne) rusiva tucna slova, jen preklepu a pozapomenutych neprelozenych jmen (Lilka-Sally, Strak- Pye) tam je vic, nez bych knize prala.

10.02.2023 5 z 5

Znamení draka Znamení draka Angie Sage

"Moudra kralovna nejprve nasloucha. Pak teprve soudi."

Moc hezke, jen tucnych (magickych?) slov zpocatku tolik, ze me to dost rusilo. Na to, jak je kniha relativne utla, toho parta kolem Septima zase tolik stihla... Moc kvituji zaverecne shrnuti osudu vedlejsich postav, clovek pak o neco vic rozumi jejich (nekdy nelogickym) krokum.

04.02.2023 4 z 5

Zeleninová kuchařka - z farmy přímo na váš stůl Zeleninová kuchařka - z farmy přímo na váš stůl Petr Klíma

Recepty Petra Klimy jsou vzdy vychytane, udelate s nimi dobre jmeno vege kuchyni. Jen mi vadilo, ze temer ve vsech receptech byla nahrazka masa (tofu, robi, tempech). Uvitala bych vice receptu bez jejich pouziti, ale to je muj osobni pohled.

30.01.2023 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

"Uz tusila, ze tohle je jeden z tech okamziku, ktery se sprateli s pameti a ona se k nemu i po spouste let bude moct primknout a cerpat z nej klid."

Moc hezky vystaveny pribeh, ctive, skvely popis charakteru na par radcich, jen se mi trochu pletla jmena, jak se resi nekolik generaci zaroven. Pokud by slo tak 4,5, nedostavil se pocit 100% zactenosti, kdy ozelite veceri, oblibeny serial a ctete az do rana. Ale moc hezke, doporucuji!

26.01.2023 4 z 5

Alpami na kole - 35 tras – Rakousko, Švýcarsko, Itálie, Slovinsko Alpami na kole - 35 tras – Rakousko, Švýcarsko, Itálie, Slovinsko Alena Zárybnická

Mam moc rada kultuvovane a inspirativni rozhovory Zalety AZ, takze jsem na knizku mela vysoka ocekavani a ta se naplnila. Je videt, ze je v Alpach autorka jako doma, tolik inspiraci a tipu na mene znama mista. Nebo na mista znama, ktere mame v kolonce luxus (Davos) a ktera mohou byt dostupna prekvapive i nam, kteri mame miliony zazitku a ne na konte :-D.
Vsem, kdo hledaji tip na dovcu doporucuji.

23.01.2023 5 z 5

Na cestě domů… vždycky Na cestě domů… vždycky Rudy Linka

P-A-R-A-D-N-I dilo. Ctive, poutave, plne fotek, humoru a odvahy byt don quijotem, ktery casto nad mlyny dokonce vyhraje.
Ps.: Nutne ji potrebuju do knihovny.

12.01.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Mozna proto, ze jsem nedavno cetla skvele a dobrodruzne Kouzlo rodu Thornu, tak byly Kroniky nudne.

Obvykly "dej" je mrdlani se Animant ve svych pocitech - kdo ji nastval a koho ona. Zda uz miluje nebo ne. A pan Reed? Nejvic protivne mi prislo, jak o nem porad vsichni uvazuji jako o protivnem, ikdyz vlastne ani nic moc nedela/nerika. A jiskreni mezi temi dvema? Rozmaznuti toho, ze ji neotevrel dvere nebo ji rano nepozdravil na několik stranek...

11.01.2023 3 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Vzdy me potesi, kdyz kratka knizka rekne mnoho a to Tisice metru ode dna splnily na vybornou. Krasne. Doporucuji.

" Vsechno bude dobre."
" Myslite?"
" Samozrejme."

08.01.2023 5 z 5

Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Barbora Brůnová

Genialni. Tohle by se melo fasovat v porodnici.

08.01.2023 5 z 5

Hotel Winterhouse Hotel Winterhouse Ben Guterson

Ze se tady ve svych 30 budu rozplyvat nad dobrodruznou knizkou pro deti 6-12 let...ehmm.

Ale je to vazne supr cteni! A ty ilustrace...ach.

28.12.2022 5 z 5

Záhada hotelu Winterhouse Záhada hotelu Winterhouse Ben Guterson

Za me nejlepsi dil. Vse se propojilo, "pouzila" se vsechna jmena, dobro vyhralo a Winterhouse byl zachranen....jen ten recept na flurscheny mi chybi k dokonale radosti.

28.12.2022 5 z 5

Tajemství hotelu Winterhouse Tajemství hotelu Winterhouse Ben Guterson

Tady me trochu prudilo, ze zase...Gracella. Zapletka pruhledna (dobre, je mi 30 a ctu knihu pro 6-12let, ale...ani deti nejsou trubky). Presto se cetlo velmi dobre a flurscheny, zimni atmosfera a Alzbeta musi dostat alespon 4 hvezdicky.

28.12.2022 4 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Kvalitni rozhovor s velkou osobnosti nasi zeme. Tolik veci k zamysleni, dohledani, ...

20.12.2022 5 z 5

Tvrdohlavá Marie Tvrdohlavá Marie Antonín Zhoř

Kniha je stara datem, ale mlada duchem. Zivotni pribeh MCS je obdivuhodny.

16.12.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Nadherny pribeh. Pohlazeni po dusi. Mili, uveritelni hlavni hrdinove a skvely demon Silas. Dalsi fantasy pribeh, ktery se vesel do jedne knihy a nepotrebuje x pokracovani.
Po docteni citim takove to heboucke rozjitreni, nostalgicke louceni s hrdiny a nadherne vystavenym svetem. Vim, ze par dni ve me bude pribeh doznivat. A proto ctu. Doporucuji.

03.12.2022 5 z 5

EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí Julius Lukeš

Supr. Vycucky, pribehy a perlicky z celeho sveta. Obdivuji dobrodruznou povahu cele rodinky "Lowcashovic".

Palec nahoru za historicko-soucasne poznamky v textu, ktere ukazuji, jak uzasne i krute je byti na tomto svete. Doufejme, ze to uzasne prevazi...

Laugh, love and live!

29.11.2022 5 z 5

Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Adele Faber

Hodi se pro komunikaci se vsemi, nejen s detmi. Vyborna.

20.11.2022 5 z 5

Žít lehce Žít lehce Lucie Sedlářová

Bud sam sebou, at je to jakkoliv divne.

Kdo chce dalsi Sumavske samotare, ten bude zklamany. Kdo bude otevreny zajimavym i prapodivnym figurkam z cele zeme, ten to da. Nekdy je dost ezo, ale proc vlastne ne, ze jo :-). Hrabat se v hline, byt stranou a zit zivot tak jak chcete vy. Misty trochu moc o autorech a jejich zajmu najit pozemek, nez o zpovidanych. Mozna zamer?

20.11.2022 3 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Na prvotinu vazne dobre, ikdyz ke konci vse dost zrychlilo, jakoby uz to chtela mit autorka hotove. Par preklepu pres korekturu taky proslo.
Obecne napad WOW, ale slo by z nej vytezit vic, otevreny konec nabizi i pokracovani. Autorku beru jako jednu z nej ceskych fantasy autoru, tesim se na dalsi dila.

17.11.2022 4 z 5

Magyk Magyk Angie Sage

Nadherne vystaveny pribeh, ktery si moc rad precte i dospely ctenar, jak uz zde bylo nekolikrat zmineno. Jedine, co mi nesedlo je pouziti egyptskych prvku (vse ostatni vymyslene a zapadajici do sebe) a obrazky k situacim, ktere se v textu stanou o nekolik stranek dal.
Srovnavani s Harrym Potterem, to Septimus fakt nema zapotrebi.
Doporucuji.

08.11.2022 5 z 5