Tajemství hotelu Winterhouse

Alžběta se vrací zpět do hotelu Winterhouse a společně s Freddym se tentokrát pokusí přijít na kloub případu tajemného hosta a jeho magické knihy, jíž se kdysi chtěla zmocnit Gracella. Zatímco se věnují pátrání, neujdou pozornosti nové obyvatelky hotelu, která se možná pokouší oživit zlý přízrak. Čas je neúprosný a Alžběta s Freddym budou muset použít všechen svůj důvtip, aby vyřešili záhadu hotelu Winterhouse!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426171/big_tajemstvi-hotelu-winterhouse-SiC-426171.jpg 4.579

Hotel Winterhouse 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CPress

The Secrets of Winterhouse, 2018

Kniha Tajemství hotelu Winterhouse

zuzi1162

Trochu jednodussi oproti jednicce, ale i tak chytlave. Chystam se na dalsi. Ctu to detem pred spanim a strasne me stve, kdyz usinaji a ja nemuzu cist dal.

Josh

V porovnání s prvním příběhem je tento méně rozvláčný, charakter postav víceméně neměnný. Tentokrát autor jako příčinu pro záhadu zvolil nedostatek času místo nezájem s někým mluvit. Hlavní hrdinka je méně otravná, ale stejně strká nos do všeho a když už s ní dědeček, majitel hotelu mluví, tak z toho vzejde její další zvědavost. Děti budou s hrdinkou vše prožívat, ale jako dospělák si nemyslím, že je to až tak ukázkové pro výchovu. Velká písmena a tíha (váha) knihy zůstaly, grafika - líbivá jen obálka:o) Uvidíme co nabídne poslední 3. díl.

AlissaM1
26.07.2021

Není to vůbec špatně napsané, jen tomu něco chybí. Líbily se mi víc postavy v tomto díle, ale přijde mi to dost předvídatelné. Škoda, že se autor alespoň trochu nevěnuje popisům, protože tak by to dostalo ještě o něco víc tajemnou atmosféru, která mi v takové knize vyloženě chybí. Obzvláště pak tehdy, když děj příběhu zasadíte do starého hotelu, který má nejedno tajemství. Přijde mi, že tahle stránka věci je hodně odbitá. Třeba když se Alžběta ocitne na starém hřbitově... Tam se to krásně dalo rozvést, pohrát si s tím ale bylo to odbito na pár stránkách. Škoda, že předvídatelnosti, protože od začátku víte, co a jak... Jinak je to pěkně napsáno a věřím, že ti mladší si knihu užijí víc než já.

veru1367
04.04.2021

Druhý díl mi přišel o něco horší než první. Bylo to prakticky stejné, nic nového.
Ale přesto se mi knížka velice líbila.

Cernakocka09
07.02.2021

Kniha se mi líbila víc než první díl, asi proto, že tam bylo více záhad než minule. Pustila jsem spolu s Alžbětou a Freddym ale trochu mě děsila paní Vesperová, hlavně to že se zjevila na místě kde byste to nečekali.

Aileena
19.01.2021

První díl mi přišel zajímavější, druhý se mi zdál v podstatě jako lehce pozměněná jednička, v zásadě nic závratně nového.
Stále mám ten samý problém, zejména v naprosto zbytečném opakování jmen dvacetkrát na straně. Autor nezná zájmena? Když se baví dvě osoby, tak přeci nemusím ob řádek připomínat, kdo mluví? Při čtení nahlas mi to nešlo ani přes pusu a úspěšně jsem jméno vynechávala - nic se nestalo a znělo to lépe.
Jedenáctileté dceři se prý stále líbilo, ale na trojku dle jejích slov nemá teď náladu - takže taková bomba to asi také nebyla. Ovšem v záplavě literatury pro děti (trochu odrostlejší), mnohdy pochybné kvality je příběh pravděpodobně stále jeden z lepších kousků.

Fany09
09.12.2020

Kniha se mi líbila.

Dela90
06.10.2020

Úžasná kniha plná napětí, magie, dobrodružství. Druhý díl se mi líbil snad více než první. Rozhodně doporučuju a těším se na další díl.