Samira Samira komentáře u knih

Pád Pád Lauren Kate

Pád mě k sobě dlouho lákal, teď jsem si ho přečetla jako doslova povinnost před shlédnutím filmového zpracování a moje reakce jsou rozporuplné.
Příběh samotný má veliký potenciál, ale zpracování mi místy připadalo jako pracovní verze příběhu, kde něco chybí a mnohé přebývá.
Především charakteristika hlavní hrdinky je značně neučesaná. Nejvíce pozitivně vyčnívají především vedlejší postavy.
Ale jsme teprve na počátku, věřím a hlavně doufám, že mě druhá kniha příjemně překvapí.
Za mne 3,5.

17.05.2017 4 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Opravdu výjimečná klasika, která nesmí chybět v knihovně žádného rošťáka. Ocení ji děti a dospělí asi ještě o kousek víc. Jak krásné bylo na chvíli uniknout pomocí čistých, kouzelných a přesných point jednotlivých povídkových kapitol.
A ilustrace ty jsou samostatnou kapitolou, nádhera.

12.05.2017 5 z 5

Modrý motýl Modrý motýl Camilla Grebe

Očekávala jsem klasickou severskou detektivku a dostala jsem komorní až intimní thriller. Na případ brutální vraždy nahlédneme pomocí trojice hlavních postav, která je jedna bizardnější než druhá a sympatie nebudou vzbuzovat ani v nejmenším. Jejich psychologické vykreslení je však výborné, stejně jako hojné využití flashbacků.
Dusná atmosféra knihy graduje v šokovém finále. Škoda, že jsem závěr tušila.
Nezařadím ji mezi mé oblíbence, ale kvality jí přiznávám.

11.05.2017 4 z 5

Domov Domov Carson Ellis

Knihu, která je řazením vhodná dětskému čtenáři, ocení daleko více dospělí jako nádhernou vizuální a estetickou pastvu pro oči a ducha. Bude se jako obraz vyjímat v knihovně, ale kromě výše zmíněné sdělnosti jednotlivých obrazů nenabídne žádný příběh a přečtená je do pěti minut dítětem, dospělý to zvládne mnohem rychleji.
Netradiční, ale krásná sbírka provázaných a opravdu nevšedních obrazů.

11.05.2017 4 z 5

Polibek krve Polibek krve J. R. Ward (p)

Bratrstvo nikdy nezklamalo a ani to od něj v budoucnu neočekávám. Na Spin-off série jsem tak byla hodně zvědavá. Čtení to bylo skvělé, ale nakonec úplně jiné než jsem očekávala.
V první řadě je vhodné pouze pro fanoušky Bratrstvo, které jednotlivé postavy série dobře znají, ostatní postavy a to v tomto díle především Butch s Marrisou mají překvapivě veliké množství prostoru.
Zbytek potom patří novým velmi zajímavým postavám a detektivní zápletce.
Celkově je formátově výrazně kratší, v uvozovkách pouze 400 stran, tento to fakt se příjemně odráží na svižnosti, ale na druhou stranu nenaleznete jediný pomyslný bonus, takže konec působí hodně zrychleně. Jsme však teprve na začátku, takže o další osudy rychle oblíbených nových postav nepříjdeme.
Velikou radostí, alespoň pro mne, je extra porce Lassitera, kterého se snad jednou dočkáme samostatně.
Jako vždy výborné!

09.05.2017 5 z 5

Rudý úsvit Rudý úsvit Pierce Brown

Možná vůbec nejzářivější současná dystopie, která je jiná v tom nejlepším slova smyslu. Ač se mi série Hunger Games jako celek líbila, Rudý úsvit stavím výš. Je dle řazení určen mladším čtenářům, kterým se jistě bude také líbit, ale starší si ho více užijí a ocení všechny jeho vrstvy.
Samotný námět má obrovský potenciál a autor ho využívá s velkou bravurou. Kromě propracovaných postav, které rozhodně nejsou jen černé nebo bílé, vynikají atmosféra, která místy připomíná Pána much, úžasně propracovaná paralela mezi samotnou hrou a politikou, neobjevené a nečekané a maximálně zdařilý sugestivní boj na mnoha úrovních, kterého máte pocit, že se účastníte vy sami.
Závěr vyvolal emoce a nebudu lhát, štve mě, že nemohu hned číst dál.
Tak snad brzy, opravdu výborné.

07.05.2017 5 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Hodně povedená romantika z malebného prostředí vinic a jednoho lehce bláznivého městečka plného živoucích postav. Nebude vyhovovat milovníkům jednodušších linek, tady jich jsou desítky. Střídají se zde různé pohledy, je plná dobře zapadajících flashbacků a celkově ač na počátku větší množství postav vyžaduje značné soustředění, nakonec stvoří ten nejlepší možný obraz. Dojde i na vážná témata a samozřejmě na lásku.
Víc takových neotřelých, nenásilných a chytrých romantických knih.

04.05.2017 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Na knihu jsem se velmi těšila a rozhodně nezklamala, naopak. Příjemný, čtivý a originální fantasy svět, do kterého vklouznete nečekaně snadno a ve kterém nás čeká nejeden zvrat a nevšední charakter.
Laděna je spíše pro mladší čtenáře, ale i já si ji velmi užila, celkově bych však řekla, že se bude líbit spíše ženám.
Příběhu nechybí náboj a výše zmíněná originalita, ale musím říci, že ačkoli se na další dva díly velice těším, nevím jestli autorka nenarazí na malou velikost svého světa jakkoli zajímavého. Ale ona je pravděpodobně daleko přede mnou a ukázala možná pouze zlomek toho, co nás teprve čeká.
Tak jako tak se moc těším a doporučuji!

01.05.2017 5 z 5

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Hodně netradiční a jiná urban fantasy, která způsobem vyprávění a obsahem samotným nemusí sedět každému, i já jsem se chvíli začítala a místy si říkala, jestli některé skutečnosti v knize popsané nešly přece jen napsat jednodušeji.
Postavy především hlavní byly však docela jinou kávou. Výborné, svérázné, chytré a s mnoha tajemstvími a hlavně kvůli nim se na dalším díl moc těším, musím znát jejich další osudy.
Stojí za přečtení!

29.04.2017 4 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Nečekaně jiný a naprosto skvělý nadčasový kousek od autorky, která se povětšinou věnuje zcela odlišným žánrům. Ač je vždy výborná, tohohle by se měla držet, protože tady doslova exceluje.

Scifi svět založený na pomyslné "dokonalosti" a morální bezúhonnosti je doveden do krajnosti. Místo čistoty nacházíme zvrácenost, neurvalost a klam. I obyčejná pomoc může znamenat doslova smrtelný hřích a vy se můžete prostřednictvím hlavní mimochodem úžasné hrdinky, se kterou se rádi ztotožní ženy i muži, stát nechtěnou figurkou v politické i jiné hře a nebo ne?
První kniha nám svět otevírá, hlavní boj nás teprve čeká, těším se hodně a mrzí mě, že nemůžu bojovat hned.

Přečteno za jediný den, opravdu doporučuji!

23.04.2017 5 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kniha je vizuálně a celkovým zpracováním prostě dokonalá. Větší krásku, aby jeden pohledal.
Obsah a třetí díl jako celek pak milým, místy napínavým a bizardním čtením, které tuto netradiční a velice vtipnou snovou sérii uzavře.
Jestli mi to tak nepřišlo u předchozích dílů, tak tento ukázal cílení na mladší čtenáře, přesto jsem spokojená. Pravda čekala jsem trošku víc a s drahokamy srovnání nesnese, ale vykouzlila úsměv a já si užila každou stranu, i když nenastal nějaký veliký třesk.
Povedená série, jsem zvědavá na nějaký další autorčin počin!

22.04.2017 5 z 5

Na ostří nože Na ostří nože Julie James

Autorčiny knihy mám moc ráda, jsou vždy milými a zároveň chytrými oddechovkami. Tento její kousek bych sice označila jako nejslabší z trojice, které u nás vyšly, ale i tak jsem si ho užila. Dvojici se ta láska věřila trošku hůř, protože posedlost prací opravdu převyšovala, konec ale vynahradil některé výmoly na cestě a vše zpříjemnil humor.
Za mne 3,5.

16.04.2017 4 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Plán patřil do téhle série i nepatřil, jedno je však jisté, byl jiný a to skoro ve všem. Nejprve jsem si chvíli zvykala na Tuckera, který byl úplně odlišnou osobností, než byl můj původní odhad a k tomu vůbec nevařil. Ale pak jsem si první polovinu, která byla místy příjemně řhavá, moc užila. Rozzářily ji také vsuvky na Deanův příběh, především druhý pohled na scénu ve vaně:). I Sabrina překvapila, i když byla zasažená těžkým životem.
Autorka si s psychologickou linkou tenkrát hrála možná až moc a skoro vám přišlo nemožné, jak v druhé polovině ještě při všech těch polovičatých rozhodnutích jejich vztah držel. Sabrinou jsem chtěla třást tolik až mě bolely ruce a Tucker by potřeboval pořádnou lekci v rozhodnosti. To ostatně oba.
Ale i tak to bylo hezky, ze série však první a třetí nic nepřekonalo.
Pokračování mne ale zajímá moc. Zvláště když už je daná sestava, která není vůbec špatná :).
Celkově hodně povedená série!

15.04.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Nebudu lhát, těšila jsem se - strašně! Očekávala jsem - hodně! Přesto jsem zaskočená a mám silný pocit, že se mi to muselo pouze zdát. Protože takový příběh, vývoj, postavy, přesah, charaktery, sny a neskutečnou lásku bych si vybrala mezi všemi. Nádhera!!!

Autorka otevřela pomyslné dveře a příběh, který se zdál jednoduchý, dostal zcela jiný rozměr a hlavně nekonečný prostor.
Nejraději bych si sedla se čtenáři, kteří už měli tu čest a hodiny rozebírala dojmy, ale oni ví. Těm, co ji ještě neotevřeli přeji krásný zážitek a hodně sil při dospávání spánkového deficitu, můj je značný. Ale stál za to!

Chci se hned vrátit na "Dvůr snů", zvláště po tak infarktovém finále, ale budu se muset obrnit, do dalšího dílu je hodně daleko.

Naprosto úžasné, doporučuji!

Recenze v záložkách

13.04.2017 5 z 5

Úsvit Úsvit Jayne Ann Krentz

Po knize jsem sáhla, protože se mi první díl téhle romantiky velmi líbil. Určitě nezklamal, ale jsem ráda, že jsem sérii začala ve správném pořadí, i díky tomu mě známé prostředí rychle vtáhlo do děje.
Samostatně bych tak nadšená nebyla a to především proto, že ačkoli byla ústřední dvojice skvělá, všechno již bylo vyřešeno takříkajíc za scénou a čtenář přijde k hotovému. Není tak moc o čem číst, chybí i výraznější detektivní zápletka a oživení, jaké v prvním poskytl pejsek.
Čeho se však čtenáři dostane vrchovatě je veliký příděl slova zpropadeně a také rodinné škatulkování -" Je to Madison". A výčet konkrétních faktů, který sebou tento status nese. Po šestém zopakování jsem si říkala, že postavy snad neřeší nic jiného.

Na oddech proč ne, kniha rozhodně neurazí a mnohé potěší, ale první byl v mých očích výrazně lepší a třetí zvážím, až budu chtít otevřít něco nenáročného.

08.04.2017 3 z 5

Téměř dokonalé štěstí Téměř dokonalé štěstí Maryse Dubuc

Ach jo, kde jsi další komixová krásko? Výborné, propracované, směšně rychle přečtené, šokové a ukončené naprosto infarktově. Další díl zatím v nedohlednu, ale nepochybuji, že každý den tohoto čekání bude stát za to.
Úžasná série, která se dá jen doporučit!

03.04.2017 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Nesbovi jsou mnohdy u delších knih vyčítány přílišné vsuvky a děje zdánlivě navíc. On však vždy ví proč píše, jak píše. Že umí i formu krátkou, přesto maximálně sdělnou, napínavou, emotivní a hlavně živou, dokazuje již podruhé pomocí série Krev na sněhu. Ač se mi první díl velmi líbil, vnímám ho po přečtení druhého pouze jako představení scény jakkoli dobré.
Druhý potěší, napne a přiblíží jeden téměř beznadějný útěk a především svérázné figury.
Více takových klidně i o kus delších kousků.
Výborné, doporučuji!

01.04.2017 5 z 5

Baba Jaga Baba Jaga An Leysen

Vždycky se mi tahle pohádka o odvaze, dobrotě a kuráži líbila. Ann Leysen z ní však svými neskutečně krásnými ilustrace udělala téměř umělecké dílo.
Celkově výborně zpracovaná dobrodružná knížka, která udělá radost dětem i dospělým, kteří do ní díky nim nahlédnou.
Ann Leysen je kouzelnice,
doporučuji!

01.04.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Ohromující, doslova explozivní zážitek, ze kterého se jen tak nevzpamatuji a ani nechci. Kniha je svou formou oslavou na talent autorů i týmu včetně českého, kteří jí pomohli spatřit světlo světa.

Je vyprávěna zpětně formou vojenských článků, záznamů, odposlechů, podrobných nákresů, rozhovorů nejen hlavní dvojice, ale i reálné až filmové bitvy a bitev na knižní stránkách.
Nuda však nehrozí, naopak vás doslova smete sugestivní, mrazivý místy dost brutální boj za přežití, ve kterém dojde k nejednomu nečekanému zvratu.

Kniha dělá scifi čest, zařazuji ji mezi ty, jejichž stopa nezmizí a další díl netrpělivě vyhlížím.
Ač bych ten zážitek přála každému, nebude pro všechny, přece jen hrůz je ve válce vždy velké množství se všemi dopady, ať už se odehraje v jakékoli době.

Výjimečné čtení, opravdu doporučuji!

Recenze v záložkách

26.03.2017 5 z 5

Rodinná msta Rodinná msta Jayne Ann Krentz

Nejsem na klasickou romantiku, ale tohle bylo milé i přes tu sladkost. Zejména pak jiskřivá první polovina a příjemná detektivní zápletka. Na konci se v tom sympatičtí hrdinové trošku motali, v druhém díle se však na všechny členy obou rodin těším.
Ale slovo zpropadeně mi bude ještě hodně dlouho znít v uších, bylo použito opravdu extrémně často.
Celkově milé oddechové čtení!

24.03.2017 4 z 5