Modrý motýl

Působivý příběh vraždy, lásky a zrady, dokonalé čtení pro fanoušky skandinávského dramatu Most. Mladá žena potká staršího muže a bezmezně se do něho zamiluje. Jesper je vším, o čem kdy snila. Zasnoubí se s ní, ale pak beze slova zmizí. Emmin cit se postupně mění v nenávist a potřebu krutě se pomstít jemu i jeho nové milence. V domě Jespera Orreho se najde mrtvola mladé ženy, které vrah odřízl hlavu. Její totožnost je policii neznámá a Jesper Orre beze stopy zmizí… Tato vražda se nezaměnitelně podobá neobjasněné vraždě před deseti lety, kdy při pátrání pomáhala psycholožka Hanne, kterou i tentokrát požádala policie o pomoc. Mají tyto vraždy něco společného?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319133/big_modry-motyl-UnV-319133.jpg 3.646

Hanne Lagerlind-Schoenová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Víkend

Älskaren från huvudkontoret, 2015

Kniha Modrý motýl

Leona333

Ze začátku čtení této knihy jsem si nebyla jistá, zda jí chci vlastně číst. Najednou tam bylo mnoho osob, které se jakoby předhání kdo bude mít hlavní slovo a dovede nás až k samému závěru příběhu. Pak mi to celé sedlo jako poklice na hrnec a nešlo se od knihy odtrhnout. Autorka mistrně vykresluje charaktery postav. Finále knihy dech beroucí. Určitě se ke knize ještě někdy vrátím.

Parwana
30.09.2019

Dobrý thriller, podobné knížky mám ráda. Zpočátku to byla nuda, pak se to slušně rozjelo. Místy jsem ovšem nevěděla, co je pravda a co výmysly hlavní hrdinky. Nehledě na to, že mě nektěré postavy dost štvaly. Peter tím, jak na všechno kašlal a setrvačně ubližoval lidem kolem sebe, protože "on je prostě takový". Hanne tím, že si nechala od svého sebestředného despotického muže v páprdoidní pletené vestě neustále s*át na hlavu a stále dokola konstatovala, že by s tím měla něco dělat, ale asi to neudělá. Rodinný background hlavní hrdinky mohl být ještě trochu víc propracovaný. Taky jsem nepochopila, proč vlastně zabila toho tělocvikáře.

janastok
10.05.2019

Překvapivě dobrá kniha. Vyprávění třemi vypravěči, návraty do minulosti, dobře vykreslené postavy, příběh lásky, která má překvapivé vysvětlení a navrch vražda. Co víc si přát.

HMirka55
30.01.2019

Čte se dobře, jen ten konec je od určité části trochu předvídatelný a přehnaný.

knihomolka525
20.03.2018

kniha je čtivá,o tom žádná.Seveřani se s tím nepářou.Jenom chvílemi jsem měla pocit že autorka váhá, komu dá babu.Postav, ze kterých by se mohl vyklubat vrah ,tam bylo hned několik

SilvieSisinka
11.12.2017

Napinave jako vzdy :-) Velice me bavi jeji knihy.Tesim se na dalsi.

Samira
11.05.2017

Očekávala jsem klasickou severskou detektivku a dostala jsem komorní až intimní thriller. Na případ brutální vraždy nahlédneme pomocí trojice hlavních postav, která je jedna bizardnější než druhá a sympatie nebudou vzbuzovat ani v nejmenším. Jejich psychologické vykreslení je však výborné, stejně jako hojné využití flashbacků.
Dusná atmosféra knihy graduje v šokovém finále. Škoda, že jsem závěr tušila.
Nezařadím ji mezi mé oblíbence, ale kvality jí přiznávám.

LusSyNDA
24.04.2017

Dost jsem bojovala s tím, abych knihu dočetla. Kapitoly jsou vyprávěné 3 lidmi: Peter (vyšetřovatel), Hanna (60ti letá "bába") a Emma (mladá žena). Kniha mě pohltila přesně až na straně 280 :-D (cca 100 stran do konce), do té doby byl děj táhlý, nezajímavý. V první kapitole hned bylo nalezeno tělo, ale do půlky knihy se vyšetřování vůbec nepohnulo. Hrozně mi vadilo vyprávění z minulosti (Emma se ještě jakž takž dala...). Úplně bych z knihy odstranila postavu Hanny, která byla tak nezajímavá, že jsem její části nedokázala číst. Opravdu mě její soukromý minulý život nezajímá (ani ten současný). Konec knihy, jak už jsem psala, byl strhující, nečekaný. Opravdové psycho! Tak za ten konec, dávám *** (původně jsem chtěla dát tak 1-2). Ale jsem ráda, že jsem knihu nakonec přečetla