Deník mého mizení

Uprostřed hluboké zimy klopýtá lesem u švédského Ormbergu osamělá žena. Paže má pokryté škrábanci, nohy bosé a nepamatuje si, kdo je. Místní policie ji identifikuje jako policejní psycholožku Hanne Lagerlind-Schoenovou, která spolu s partnerem pomáhala vyřešit starý případ vraždy malého dítěte. Hanne se pomalu uzdravuje, ale nedokáže se rozpomenout, co se stalo s jejím přítelem a kam dospěli ve vyšetřování. Policie má jen jediné vodítko: ženu v šatech s flitry, která byla spatřena poblíž Hanne tu noc, kdy psycholožku objevili. Mladá žena se ale na policii nepřihlásí, protože neexistuje. Ve skutečnosti šlo o dospívajícího chlapce Jakea Olssona, který se procházel v matčiných šatech a sestřině makeupu, ovšem za své tajemství se stydí a děsí se odhalení. Když si ale Jake přečte Hannin deník, který našel oné noci, zjistí, že má v ruce klíč vedoucí k vyřešení případu. A když je v lese nalezena další oběť, Jakeovi dojde, že Hanne je ve smrtelném nebezpečí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393561/big_denik-meho-mizeni-l79-393561.jpg 4.235

Hanne Lagerlind-Schoenová 2.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Víkend

husdjuret, 2015

Kniha Deník mého mizení

SilvieSisinka
15.03.2020

Zajímavá zápletka. Knihu jsem přečetla velmi rychle, protože mě bavila. Žádná krvavá lázeň, i když mrtvola sem tam i nějaká je.

Sajinka28
14.02.2020

Výborné čtení, výborná detektivka.. doporučuji :-)

capricornus
02.10.2019

Pěkné překvapení! Příběh koncipován úplně jinak a pokud mohu porovnat, kniha je určitě lepší než ta předcházející (Modrý motýl).

Daduška
06.06.2019

Přečetla jsem jedním dechem - napínavé, skvěle vybudovaná atmosféra, zajímavé postavy... Jen ten konec byl trochu předvídatelný, přesto nezklamal. Po dlouhé době knížka, na kterou jsem se každý večer těšila.

Danago
21.04.2019

Rozhodně od knihy nečekejte thriller ani detektivku jako takovou. Protože potom budete zklamaní. Je to román s detektivní zápletkou. Příběh se zabývá opět bolestnou tématikou postupné ztráty paměti a tentokrát v žánru detektivního románu. Rozhodně to má něco do sebe. Pohled člověka , která trpí postupným nástupem demence , jak se s tím dokáže vyrovnávat, jak se to snaží utajit i když si to bolestně uvědomuje, tak to mě fakt dostalo. Detektivní zápletka je taky zajímavá i když trošku předvídatelná. Není to oddechové čtení, je to knížka na zamyšlení.

Refadora
24.03.2019

Knížku jsem dočetla jen proto, že autorka patří mezi moje oblíbené a ostatní její knížky se mi líbily. Děj je dost rozvleklý, příběh je vyprávěn mladou policistkou, která o průběhu vyšetřování nemá všechny potřebné informace a dospívajícím chlapcem, který se dostal k podrobnějším informacím o vyšetřování, ale prokousává se jimi velmi pomalu. Na to, co se stalo, se tedy díváme hodně z povzdálí a jen v poslední fázi knihy můžeme pociťovat trochu napětí a zaujetí dějem. K vetšině postav jsem si navíc nedokázala vytvořit vztah- policistů bylo dle mého názoru moc a nehráli v příběhu zásadní roli, a hlavní vypravěčka byla poněkud plochá a nezajímavá. Přesto musím vyzdvihnout schopnost autorky popsat atmosféru problematické vesničky odříznuté od světa, doporučuji milovníkům klidnějších společenských románů, nedoporučuji milovníkům detektivek.

soukroma
24.03.2019

Dlouho nezáživné, děsivě zdlouhavé, pak se to trochu rozjede a schyluje se k celkem jasnému, byť nevěrohodnému konci (podezřelých bylo málo, takže moc možností nezbylo). Nicméně autorka měla úplně jiný plán (a k tomu si navíc asi hrkla něčeho hodně silného), takže vlastní závěr překračuje všechny meze - skoro mi vypadly oči z důlků a spadla čelist nad tou mizivou pravděpodobností. Škoda slov, hlavně autorčiných. 45%

MíšaS.
03.03.2019

Mě se kniha moc nelíbila. Ztrácela jsem se v ději a celkově mi to přišlo překombinované.
A vlastně mě to ani nebavilo.