SamDarkness SamDarkness komentáře u knih

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

@HannaFuchs Velmi děkujeme za spoiler! :(
Někteří čtenáři si sem chodí pro inspiraci, ještě než začnou číst knihu, takže opravdu není vhodné psát do komentářů rozuzlení knihy nebo nějaký důležitý bod knihy, který má přijít až ke konci.

23.08.2016

Musím uznat, že některé pasáže knihy byly vskutku zajímavé a dá se z toho vytáhnout to, co člověk v dané situaci potřebuje.
Ovšem, zdá se mi, že je tam všechno omíláno dokola. Občas jsem se i u čtení nudila, nedá se říci, že by mne nějak extra zaujala. Jinak dá se říci v podstatě nuda. Nuda. nuda.
Ale jak pravý dohoda - nebudu hřešit slovem, ale asi za to půjdu do pekla - (které je vlastně všude kolem nás, takže žádný problém :D)

29.06.2015 3 z 5

Nijura – Dědictví koruny elfů Nijura – Dědictví koruny elfů Jenny-Mai Nuyen

Stačila jsem jí přečíst během jednoho dne. Skvělý příběh. :)

První starosti První starosti Jacqueline Wilson

Když jsem jí poprvé četla, musím se přiznat, že v pár věcech hlavní krdinky jsem se jako dítě našla.
Skvělá kniha. :)

Dvojčata v průšvihu Dvojčata v průšvihu Jacqueline Wilson

Moje úplně první kniha od Wilsonové.
Jako dítě jsem ji prostě milovala. :)

24.04.2013 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Už při opakování neustálého "Něžná", "Nebeská", "Nadnebeská", by mělo většině čtenářům dojít, že pan Kopfrkingl není úplně "při smyslech".Dobře se to četlo, ale ten konec... to bylo vážně špatné.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Pěkná klasika. :)
Ale škoda toho konce, takové konce já moc v oblibě nemám. ..

10.04.2013 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Na tuto knihu existuje plno rozporuplných názorů. Já osobně patřím k té polovině , které se to líbilo.

Odvážná školačka Odvážná školačka Jevgenij Lvovič Švarc

Moje jedna z nejoblíbenějších knih, když jsem byla malá.
Velmi ráda na tuto knihu vzpomínám. :)

Epos o Gilgamešovi Epos o Gilgamešovi neznámý - neuveden

Těžko hodnotit téměř nehodnotitelné dílo.
Pokud se ale ohlídnu na dubu, kdy toto dílo bylo sepsáno (vytesáno), tak tedy ... ohromný skok v chápání lásky a přátelství.

08.04.2013 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Překrásný příběh o lásce .... Pan Karel Čapek byl opravdu skvost české literatury. :)

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Skvost české poezie. :)
Doporučení : na film se NEDÍVAT!

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Myslím, že ten kdo nečetl tuto knihu by se ani nejspíš neměl zařazovat do kategorie "vášnivý čtenář". Je to jednoduše klasika. Navíc i každý student ji má jako povinnou četbu, takže se jí vyhnout ani nejde.
Popravdě řečeno, přečetla jsem ji za cca 3 hodinky, ale měla jsem co dělat, abych udržela svoji pozornost na uzdě.
Nejspíš nejsem na tyto romantické "výlevy". Chvíli mě to bavilo, chvílemi zase ne ... škoda. :-/

08.04.2013 3 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Dá se téměř říci - roztomilé. :)
Tohle mě vážně bavilo.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Na první pohled se to může zdát jako obyčejná kniha, ale pravda leží jinde. Osobně si myslím, že tato kniha není pro každého. Zejména některé strany, na kterých má např. Lord Henry své monology , jsou opravdu velmi složité, filosofické.
Proto tato kniha nemusí bavit každého. Ale určitě "Obraz Doriana Greye" patří mezi klasiku a to oprávněně.
Skvělé dílo, krásný příběh ... :)

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Až děsivá "přesnost" výpisu budoucnosti.
Pan Čapek je opravdu geniálním spisovatelem.

08.04.2013 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Budu nejspíše opakovat ostatní, ale myslím, že toto dílo se dá shrnout do jednoho slova : Geniální. (Alespoň na tehdější dobu ano.)

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Četla jsem ji jednim dechem.
Pamatuji se, že mi vadilo ji odkládat když jsem musela ulehnout ke spánku, jelikož jsem opravdu nebyla schopna ji přečíst za jeden jediný den. Naštěstí byly prázdniny, takže ani mi o nijak nevstupovalo do mého "nabytého" programu.
Naprosto strhující příběh, úžasně čtivé.
Určitě doporučuju. Osobně si myslím, že kniha byla 100x lepší než film a "Andělé a Démoni" patří mezi Brownovo nejlepší dílo. (Podle mého názoru. ) :)

Temná tajemství Vatikánu Temná tajemství Vatikánu Paul Jeffers

Jedna z mála knih, která opravdu dokáže změnit pohled na téma "Vatikán". Tedy hlavně pro ty, kteří se zase až tolik o toto téma nezajímají ...

06.04.2013 4 z 5

Klub cizoložníků Klub cizoložníků Tess Stimson

Něco velmi dobře vystižené, ale myslím že tomu chybělo i něco více. Sama bohužel nedokážu říci co ...

06.04.2013 2 z 5