Sallka Sallka komentáře u knih

Spáči Spáči Lorenzo Carcaterra

Tato kniha se stala mou srdeční záležitostí. Těším se, až si ji v budoucnu přečtu znova.
Viděla jsem i film s výborným hereckým obsazením, ale kniha mi přišla více procítěná, zejména svědecká výpověď otce Bobbyho.
Doporučuji.

01.04.2021 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Jsem ráda, že pan Kopřiva není primární spisovatel detektivek, protože to by byla fakt nuda. Ale když si na další jeho knížku tohodle žánru počkáte čtyři roky je to bomba.
Dík.

25.01.2020 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Drsná kniha, která by si zasloužila drsné hodnocení s navrch drsným komentářem. Bohužel, já žádný drsňák nejsem, tudíž dám jen drsné 4 *. Těším se na dalšího drsnýho Larse.
Nominace na obálku knihy roku 2018 (zaujal mě ten drsný chlap).

13.02.2019 4 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Krásný příběh a z historického hlediska i poučný. Mám ráda knihy, ve kterých se dozvím něco nového, toto téma bych si určitě sama nevyhledala.
Příběh Mei Lien se mi líbil více a moc jsem jí fandila. Bohužel, doba byla zlá a osud k ní velmi krutý. Za mě určitě doporučuji k přečtení.

16.04.2018 5 z 5

Jsem ráda, že můžu plynule přejít ke druhému dílu, protože osudový příběh Diane mě zaujal. Chudák holka ztrápená hledá sama sebe a mezitím se jí do cesty připlete netýkavka a hrubián Edward. V některých situacích to byl vážně pako. Prostředí venkovského Irska je skvělá volba. Jsem zvědavá, jakou cestou se příběh bude dál ubírat.

12.04.2018 4 z 5

Temnota na okraji města Temnota na okraji města Adam Christopher

Fanatičtí fanoušci seriálu Stranger Things na této knize nenechali nit suchou...wauuu, jsem v šoku!
Dle komentářů mám pocit, že slovo prequel jim moc neříká. Vždyť i na obálce je napsáno, že děj se odehrává před událostmi v Hawkinsu, takže žádné příšery kupodivu. Hopper je policajt, takže se jiný příběh než kriminálka ani nenabízel, ehm.
Uživatelka @karolina7182 by ráda povídání o Hopperově osobním životě, o dceři a manželství - takže by raději místo kriminálky chtěla romantiku pro ženy? (samozřejmě doplněnou příšerami, protože je to přece knížka ze světa ST)
Uživatelka @Ursula21 zase nechápe proč kniha o Hopperovi vůbec vznikla. Není žádným tajemstvím, že knihy vycházejí o jednotlivých postavách seriálu, takže, světe div se, i o něm. Také není problém si tuto skutečnost někde vyhledat.
Myslím, že se s příběhem o Hopperovi autor popral velmi dobře. Já jsem spokojená.

24.09.2021 4 z 5

Zbytečná oběť Zbytečná oběť D. M. Pulley

Po dlouhé době thriller, který mě opravdu bavil a těšila jsem se na čtení. Knihy na motivy skutečných událostí mám ráda.
Doporučuji.

01.04.2021 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Inspektor Prévit je tak trochu smolař. Smůla a komické situace se na něj lepí jak lejno na podrážku. Naštěstí, si se všemi těmi fópa a maléry umí poradit s humorem. Dokáže vyřešit i několik případů zároveň, a přitom každou středu uspokojit manželku. Je to borec.

13.02.2019 4 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Čekala jsem takový krátký horůrek pro teenagery, ale vyklubal se z toho docela slušný thriller se zajímavou zápletkou. Napětí, duchové, tajemno, na sobotní večer jako dělané :-)
Musím se přiznat, že co se týče stylu psaní, nepoznala bych, že knihu napsal český autor. Každopádně se mi líbila.

25.01.2019 4 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Dlouho, dlouho, dlouho se mi nestalo, že bych se od knihy nemohla odtrhnout jako od Nenalezené. Od první stránky mě příběh nepustil a musela jsem vědět, jak všechno dopadne. Jak píší jiní uživatelé, kniha má nějaké nejasnosti a nedokonalosti, přesto hodnotím 5*. Není obsáhlá a čte se velice dobře, doporučuji.

30.10.2018 5 z 5

Talisman Talisman Stephen King

S tímto příběhem jsem strávila pár pěkných večerů a putování s Jackem a jeho přáteli se mi velice líbilo. Od pana Kinga jsem přečetla již několik desítek knih, proto mi různé popisy a "zdlouhavé vyprávění" nevadilo.
Kniha plná fantazie a neuvěřitelného dobrodružství malého chlapce tady a teď!

17.01.2018 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Krásně pozitivní knížka o tom, že naděje by měla umírat vždy jako poslední. Mám ráda romantické příběhy s happyendem. Tomuhle nechyběla ani špetka humoru a párkrát slzavé oko :-)

10.12.2017 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Romantický a humorný příběh. Marně jsem ho v této knize hledala....

14.12.2021 2 z 5

Čtyři strany mince Čtyři strany mince Lukáš Záleský

Povídky na světové úrovni, líbily se mi všechny čtyři. Skvělý styl psaní, jen tak dál.

05.03.2021 5 z 5

Maso od šibenice Maso od šibenice Petr Hudský

Škoda, že byla knížka tak krátká. Mně se totiž tahle historická fantasy sakra líbila! Žádné zdlouhavé popisy čehokoliv, prostě rovnou do akce. Matěj se s nikým a ničím nepáral, ale ukázal, že má i dobré srdce. Klidně bych se s ním setkala i v jiném příběhu.

12.02.2019 5 z 5

Pronásledovaní Pronásledovaní Mark Edwards

Velice čtivá kniha. Udržuje v napětí a nevynese všechny trumfy hned ze začátku. To, co se stalo hlavním hrdinům v Rumunsku, se dovídáme až někdy v půlce knihy.
Doporučuji k přečtení.

19.11.2018 5 z 5

Jak už jsem psala v jiném komentáři, mám ráda happyendy a ani u této knihy konec nezklamal :-) Z Diane se stala silná žena a závěr byl opravdu romantickej jak blázen. Podobně jako v prvním díle, škoda některých dialogů, které mi tam občas neseděly, ale možná to bylo jen překladem.

16.04.2018 4 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Temné léto je hojně přirovnáváno ke knize To od Stephena Kinga. Jelikož - hlavními hrdiny je parta dětí, bojují proti zlu v mnoha podobách a mají tak super vykreslené charaktery, že si tu bandu zamilujete.
Obě knihy jsem hodnotila stejně, přesto tenhle příběh mi v hlavě uvízl mnohem hloubš a ráda vzpomínám na dobrodružství onoho temného léta.

28.03.2018 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Rozhodně jedna z těch lepších detektivek, která se nemusí chlubit zlatou hvězdou.
Pachatel byl velice chorý na mysli.

20.03.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Vauu! Musím uznat, že tato kniha mě velice mile překvapila. Po tuctovkách, jako Dívka v ledu a Noční lov, jsem ani nedoufala v tak výrazné zlepšení. Příběh se mi líbil a dokonce i Erika byla snesitelná. Dobré.

19.03.2018 4 z 5