Sajmoonek Sajmoonek komentáře u knih

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Byla jsem smutná, když jsem četla jak si Anne plánuje budoucnost a přitom jsem věděla jak to všechno bohužel dopadne. Ještě smutnější jsem, když si uvědomím, že takových lidí byly tisíce. Co tisíce - miliony. Tohle je jen jeden ze všech těch srdcervoucích příběhů, které zůstaly zaznamenány a budou nám navždy připomínat, čeho jsou lidé schopni.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Sice mám ráda knihy s touto tématikou, ale na české autory naopak moc nejsem. Musím ale říct, že tato kniha mě dostala a rozhodně si zaslouží hodnocení, jaké tu má. Celý příběh je neuvěřitelně čtivý a zajímavý a poslední část knihy hrozně smutná, ale i to dělá knihu tak úžasnou. Rozhodně doporučuji!

02.11.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

I přesto, že spoustu lidí vyděsí už jen to, že je tato kniha povinnou četbou, je to jedna z nejlepších co jsem četla. Vlastně vás z ní tak nějak mrazí v zádech a máte chuť si zanadávat, ale geniálnost se tomuto dílu nedá odepřít. Obzvlášť, když si člověk uvědomí, že je to taková předpověď do budoucna, která se vlastně vyplnila. Jen ať je nadále v povinné četbě a dle mého by si jí každý měl přečíst a věřím, že většina čtenářů si ji zamiluje stejně tak jako já a přidělí jí speciální místo ve své knihovně.

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Tahle kniha je prostě neuvěřitelně milá. Mám takový pocit, že pan Svěrák mě ani nedokáže zklamat.

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Těšila jsem se celý rok, až si ji o Vánocích přečtu a nezklamala. A klidně ji budu číst rok co rok a pořád mě to bude bavit. Zdánlivě nenapravitelný Scrooge je prostě někdo, kdo by o Vánocích neměl chybět!

03.01.2019 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Bylo mi z toho neuvěřitelně smutno a zle... Pokaždé mě znovu a znovu udivuje, že se něco takového opravdu dělo, na denním pořádku. Člověk si při čtení leccos uvědomí a zastydí se, že často řeší a stěžuje si na naprosto zbytečné věci. Kniha je nicméně velmi dobře a čtivě napsaná, jen asi není pro slabší povahy (i když by si to přečíst měl snad každý). Určitě doporučuji.

17.07.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha, u které jsem ani nečekala, že se do ní až tak moc zamiluji. Mám ráda příběhy z období druhé světové války, které jsou samozřejmě mnohdy drsné a smutné. Ani u této knihy tomu nebylo jinak, ale navíc byla doplněna srdceryvným příběhem malé holčičky, která vlastně nakonec vůbec malou holčičkou nebyla, po tom všem co prožila. Navíc má kniha opravdu zvláštního vypravěče, což se na začátku může zdát divné, ale ve skutečnosti je to geniální.

29.10.2017 5 z 5

Nikdy mě nepřestane uchvacovat, že byl jeden človíček schopen vykouzlit svět, který dokáže okouzlit miliardy lidí. Navždy budu paní Rowlingové vděčná, že mé dětství (i dospělost) učinila krásnějším a nikdy, nikdy mě tento příběh neomrzí. Knihy jsem přečetla zhruba tak 7 - 8x a ještě tak milionkrát číst budu (a vím, že nejsem zdaleka jediná). Naprostá srdeční záležitost, bez které si už svůj život nedokážu představit. ♥

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Naprosto jedinečně a úžasně napsaný příběh, který vás provede nejen lidskou myslí, ale také různými životy a naprosto vás okouzlí. Rozhodně doporučuji každému. (Nebo aspoň každému, kdo rád čte a rád se nechává knížkou unést z každodenního života.)

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moc čtivý příběh, už od začátku mě kniha zatáhla do děje. Vlastně je to taková rodinná sága, ale ne takovým tím nudným způsobem, právě naopak! Nicméně postava Václava mě iritovala úměrně s tím, jak stárnul. Vlastně mu v životě téměř vše vycházelo a (téměř) všichni ho měli rádi, aniž by se vůbec snažil. Na konci mi svým chováním přišel už vyloženě nechutný. Ale kniha skvělá!
Dala bych 4,5*
Autorka prostě píše výtečně, opět mě přesvědčila, že umí. Hana se mi líbila o něco víc, něčím mě zkrátka dostala a na Slepou mapu se teprve chystám, tak uvidíme.

14.01.2019 4 z 5

Ano, miluju Nirvanu a ano, miluju Kurta. Teď už ale miluju i tuhle knížku a gratuluju si, že jsem si ji pořídila a přečetla. Právem jí náleží čestné místo v mé knihovně. Myslela jsem si, že to bude prostě jen životopis a že k tomu ještě budu číst jinou knihu. Tak to ani náhodou! Tenhle skvost mě tak vtáhnul, že jsem na jinou knížku neměla ani pomyšlení, vlastně jsem vůbec nemohla přestat číst. Pro všechny fanoušky povinnost - kdo nečetl, jako by nebyl.

03.01.2019

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Ach jo, to bylo zase tak krásný... Na to, že rozhodně nejsem člověk, který by vyhledával nebo ho dokonce bavily romány (myslím ty zamilované), tahle autorka si mě nějak dokázala získat a s každou další přečtenou knihou mě opět usvědčuje v tom, že když to někdo umí, tak prostě není co řešit, no. Těším se na další knížky!

Gejša Gejša Arthur Golden

Vůbec jsem nečekala, že mě kniha bude tak moc bavit, ale četla se úplně "sama". Velmi zajímavé a chytlavě napsané. Na knihu jsem si vždy udělala čas a měla nutkání stále číst, což už samo o sobě svědčí o velmi kvalitní knize :) Určitě doporučuji!

04.05.2018 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Před přečtením jsem vůbec netušila co mě s touto knihou čeká. Ale jakmile jsem začala číst, nemohla jsem už přestat. Bylo opravdu zajímavé dozvídat se o různých místech a lidech i příbězích spojených s nimi. Co ale dělá knihu tak skvělou, je Ladislavův humor a styl vyprávění. Chvílemi jsem se smála vážně nahlas a často jsem se s něčím dokázala ztotožnit, což u knihy člověka prostě potěší. I když to rozhodně není žánr, který bych normálně četla, tak rozhodně nelituji a v budoucnu se k tomuto poutníkovi/spisovateli určitě ráda vrátím.

13.12.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Chytí a nepustí - mám pocit, že už asi nikdy. Při čtení se mi střídaly emoce jak na běžícím páse, takže autor rozhodně umí! 5 hvězdiček absolutně bez debat a rovnou přesouvám do kolonky "Doporučuji"!

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Po různých protichůdných názorech na tuto knihu jsem od ní zas až tolik nečekala, ale musím říct, že jsem ji přečetla, jak se říká, jedním dechem. Zajímavé postavy i děj mě chytil, i když ještě nepatřím do věkové kategorie hlavních hrdinek. Po přečtení jsem se ihned podívala i na seriál, a přestože byl oproti knize mírně pozměněn, i ten musím doporučit. Určitě si v budoucnu přečtu další knihy od autorky.

27.12.2018 5 z 5

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

To bylo zase takové pohlazení po duši, stejně jako všechny předchozí díly! Slzička samozřejmě mnohokrát ukápla, ale bylo to krásné propojení s předchozími díly a (pravděpodobně) ukončení příběhu hodného psa Baileyho.

09.02.2021 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Opět naprosto dokonalé a opět smršť všech emocí. Lepší pokračování jsme si ani nemohli přát!

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Je pravda, že s podobnými knihami se poslední dobou roztrhl pytel, ale zřejmě jsem cílová skupina, jelikož mě to bavilo. Viděla jsem určitou podobnost s knihami od Nesbøho, což mi také až tak nevadilo, protože mám Harryho Holea ráda. Takže i když kniha není zas až tak originální, tak stála za přečtení.

27.12.2018 4 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

No... Mám z toho všelijaké pocity. Jako celek se mi knížka vlastně líbila, některé kapitoly a postavy byly skvělé a neuvěřitelně zábavné. Jiné se ale táhly a nudily mě. Knížku jsem louskala hrozně dlouho, už jsem se bála, že ji ani nedočtu - ale jsem ráda, že jsem dočetla. Sama nevím, ztrácím se i ve své recenzi a nějak se nedokážu ohledně této knihy rozhodnout. Teď tvrdím, že už ji nikdy číst nebudu, ale kdo ví, třeba po ní za pár let zase sáhnu a třeba se to nějak vyvrbí a konečně si udělám ucelený názor. A nebo je přesně tohle ten pocit, který měla kniha vyvolat a všechno je v pořádku.

03.01.2019 3 z 5