sajanka sajanka komentáře u knih

Příběhy mojí babičky Příběhy mojí babičky Zuzana Muchová-Daxnerová

Jsou to humorné i dojemné příběhy jedné obdivuhodné babičky.

Ze zápisníku lesníka Ze zápisníku lesníka Jaroslav Veškrna

Ani tato nádherná kniha nechybí v mé knihovně.

Do hor Do hor Jaroslav Veškrna

Autor zde popisuje velkou změnu ve svém životě, kdy se stěhoval do hor. Dílo je plné poetiky a lásky k přírodě.

Duše lesa Duše lesa Jaroslav Veškrna

Oblíbená. Kdo má rád přírodu, můžu jen doporučit.

Horymírka Horymírka Jaroslav Veškrna

Velmi ráda jsem četla tuto knihu, kde autor vypráví o svém dětství a mládí.

Co přináší řeka Co přináší řeka Nancy Cato

Jako první jsem viděla seriál, který byl úžasný. Jakmile se objevila kniha, ihned jsem po ní sáhla. Úplně předčila mé očekávání.

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Můžu číst opakovaně.

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Americká tragédie Americká tragédie Theodore Dreiser

Nemám moc ráda americké knihy ani filmy, ale tato mě dostala. Byla to síla.

21.07.2023 3 z 5

Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih z dětství.

Chaloupka strýčka Toma Chaloupka strýčka Toma Harriet Beecher Stowe

Strašně ráda jsem četla tuto knihu a dojímala jsem se nad osudy černých otroků.

21.07.2023 4 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Staré pověsti české v musí mít v mé knihovně své místo. Ráda jsem je četla a občas se vracím.

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Dost těžké psychologické dílo, které jsem v mládí přímo hltala. Dneska už se k němu nevracím, ale mám ho v paměti, jako kvalitní četbu. Filmové zpracování se slovenskými herci jsem viděla už dosti dávno, pamatuju si, jak na mě emočně zapůsobilo. Kniha i film jsou velmi dobré.

21.07.2023 3 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Klasika, která se neomrzí.

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Jiří Wolker je jeden z mých nejmilejších básníků a zaujímá jednoznačně první místo. Tak mladý člověk, zemřel v necelých dvaceti čtyřech letech, a co všechno znal, věděl...
Těžko je ženě vždy porozuměti,
má jinou pravdu a pravdivou přec.
To řekl ve své básni, on, mladý muž, když ani sposta starých to nechápe.
Na Wolkra si vždycky vzpomenu se staženým hrdlem. Dost, i po takové době mě neustále dojímá - on, jeho krátký život, jeho tvorba...

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Pro mě jedna z nejnádhernějších knih, které jsem kdy četla. První jsem viděla film, a to si člověk pak při čtení vždy představuje hrdiny v podobě herců, kteří je ztvárnili. K této knize i filmu se mohu vracet opakovaně.

Farmaceutka Farmaceutka Amálie Kutinová

Tato knížka o už dospělé Málince je i trošku smutná, když si člověk uvědomí, jak jí muselo být v cizím světě, daleko od rodiny. Ale měla sou práci, kterou si vysnila a kterou milovala. Jsem ráda, že i tuto knížku mám.

21.07.2023 4 z 5

Gabra a Málinka 5. a 6. díl Gabra a Málinka 5. a 6. díl Amálie Kutinová

Nechybí v mé sbírce.

Gabra a Málinka 3. a 4. díl Gabra a Málinka 3. a 4. díl Amálie Kutinová

Jedna z nejmilejších knížek nejen v mém dětství, ale celý život.

Gabra a Málinka 1. a 2. díl Gabra a Málinka 1. a 2. díl Amálie Kutinová

Nádherná knížka plná laskavosti, humoru, ale i hluboké lidskosti. Ráda jsem četla už jako malá holka, měli jsme doma právě první dva díly a další si myslím pak zakázali, teď si nejsem jistá, jestli jsme třetí a čtvrtý díl nesehnali až po revoluci nebo jsme je už měli, ale je fakt, že jsme byli rádi za ty ostatní, když mohly znovu vyjít. Jsem ráda, že jsme pak sehnali další šásti knihy.