Farmaceutka

Pokračování kroniky dívčího života Gabry a Málinky vypravuje o tom, jak se Málinka učí být lékárnicí.
Autorka seznamuje s poměry v lékárnách za první republiky, kdy lékárník mohl být skutečný tyran. Jde o půvabné a naivní vyprávění, kde nechybí milostná zápletka.

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13908/farmaceutka-13908.jpg 4.273

Gabra a Málinka (7.)

Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Sfinga

Kniha Farmaceutka

15.07.2017

Tato kniha se mi líbila o něco méně, než knihy z dětství a mládí Gabry a Málinky. Vytratila se zde ta veselost a bezstarostnost mládí. A také i proto, že doba dospívání už začíná být vážnější a tak trochu i smutnější...

machina
12.01.2017

Takové hezky naivní, milé a romantické.

Málinka je v lékárně na praxi, má zápal pro práci a chce pomáhat lidem, ale její šéf je přísný a pro korunu by si nechal vrtat koleno. Naštěstí všechno špatné je k něčemu dobré... :)

Luccy78
04.06.2015

Milá, čistá, trochu naivní - takovou bych popsala Málinku i samotný příběh. Nicméně mě se to líbilo, dýchlo na mě velmi příjemné prostředí staré lékárny, kde se ještě ručně míchali a prodávali mastičky, tabletky a medicínky a přitom se nezapomínalo na slovní pohlazení..

aurantium
03.05.2013

Jako farmaceutce se mi tato kniha moc líbila. Zpočátku mě to sice moc nenadchlo, ale bylo pro mě zajímavé poznat prostředí lékárny v době, kdy farmaceuti měli ještě určitou prestiž mezi lidmi.

cizinka
03.04.2012

Už to nebylo takové, jako když byla Gabra s Málinkou malé. Chyběl ten klasický humor. Ale i tak to byly mé nejoblíbenější knížky.