Gabra a Málinka ve městě

Druhý díl knižní série Amálie Kutinové-Tauberové o sestrách Gabře a Málince. Pokračování příběhů Gabry a Málinky, ve kterém se ze Štítného odstěhovaly kvůli studiu do Valašského Meziříčí.

III. vydání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12267/gabra-a-malinka-gabra-a-malinka-ve--dvG-12267.jpg 4.795

Gabra a Málinka (2.)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Nakladatelství Besední pořady

Kniha Gabra a Málinka ve městě

Bustedka
21.12.2018

Já vám nevím. Ale ta Gabra byla tak otravná, že jsem měla chuť ji dát pár facek. Nějak úplně nevím, co má takové chování, které defakto není ani potrestáné, nebo identifikované jako špatné, předat dětem

misaa.p
28.09.2017

Kniha mého dětství. Srdeční záležitost.

Madlenka_Knihy
16.08.2016

V této knize, i v dalších, je vidět, jakou lásku měla Amálie Kutinová ke svému rodnému kraji. Líčí spoustu veselých příhod i zklamání. Gabra je na pohled plna kuráže, je zkrátka neohrožená. Ale když na to přijde, dokáže litovat, snad si i poplakat. Málinka je hodné děvče od srdíčka. Nade vše miluje zvířátka. Jde to poznat na první pohled, s jakým zaujetím sledovala "brablence".
Velice důležitou postavu zde hraje kromě Tauberových také Fanúšek Macek. Fanúška si "cérky" oblíbily na první pohled. Z textu jsem to pochopila tak, že snad mají Fanúška raději než svou sestru Valču.
V 2.díle se mi nejvíce líbil → Výlet na Radhošť. Pocházím blízko odtamtud, odkud byla spisovatelka, a tak mi tato kniha velice moc říká.Tato kniha si zaslouží → ******************........
Líbí se mi, že v této knize je přímá řeč většinou psána nářečím. Kdyby tam nářečí nebylo, nebyla by ke kraji, odkud pochází, tak vázaná. Můj komentář se váže ke všem dílům.

Adliczka
08.07.2015

Nejkrasnejsi pribehy meho detstvi. Zhltla jsem vsechny dily.

ajsigirl
24.02.2015

Nejlepší knížka, četla jsem ji jako malá a velice mně bavila. Nedávno jsem ji našla v knihovně a i v mých 25 letech jsem se do ni opět začetla. Vzala jsem si ji do nemocnice jako počteníčko které mi zvedlo náladu. Jedna knížka se ,,shltne,, za den. Jde o krásné povídky dcer, které připomenou krásu dětství a jejich příběh pobaví každého. Je to jednoduše psané, žádné složité čtení, knížka se čte sama a pobaví. Holčiny neřeší trable světa ani tak - Lásky kdy ona chce jeho on jí ne a zachvíli je to naopak)... Scény kdy koza sežere vysvědčení, loví kocourka z vody nebo platí cukroví knoflíkem v celofánu opravdu pobaví... DOPORUČUJI všem!

Selinute
04.11.2012

Byla to v dětství jedna z mých nejoblíbenějších knížek.