Gabra a Málinka 5. a 6. díl

Gabra a Málinka 5. a 6. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97956/gabra-a-malinka-5-6--97956.png 5 160 11

sajanka
21.07.2023 5 z 5

Nechybí v mé sbírce.

ArwenAragorn
12.11.2020 5 z 5

Krásná knížka mého mládí. Čteno opakovaně, přestože jsem ji znala nazpaměť.

Maanna
03.06.2020 3 z 5

Děvčata povyrostla a s tím se trochu vytratil i rošťácký humor, zato (zejména v posledním díle) přibyl až přebujelý patos a sentiment. Myslím, že je to hodně dáno tím, že autorka opustila rámec vzpomínek a pustila se do konstruování ideálního života, kde se jí zdaleka tolik nedaří. Ještě něco utáhne živelná Gabra, ale jinak se stále všichni nad něčím dojímají a slzí... Málinka se mění tak trochu v masochistického mimozemšťana a zejména ten pražský svět je často velmi nereálný - třeba v kapitole, kde se Málinka vydává hledat smutné lidi (aby je rozveselila) a zjišťuje, že to bude těžké, protože všichni lidé v nemocnicích, ústavech a sirotčincích jsou veselí a šťastní. Lékaři pak poskytují péči výhradně zadarmo, až si z toho její švagr pořídí zámek na Šumavě... Jako chronický dočítač jsem to dotáhla až do konce, ale nadšení se tentokrát rozhodně nekonalo.

85098211
20.10.2017 5 z 5

Nádherná kniha mého raného mládí. Vzpomínám si, jak jsem se u ní nasmála a četla ji stále dokola. Moc se mi líbila. I toto pokračování je výborné a skvěle napsané. A v této poslední knize se mi konkrétně nejvíc líbila Gabřina zamilovanost a to, jak se ona chovala a jak mluvila - u toho se nedalo nesmát. Autorka to opravdu zachytila trefně a hlavně vtipně.

Magdalena5
10.08.2017 5 z 5

Tyto díly jsem do své knihovny sehnala až po revoluci a přidala k nim ještě další Málinčiny příběhy. Nikdy jsem nelitovala.

Madlenka_Knihy
02.09.2016 4 z 5

5. díl
Už to nejsou takové ty holčičky bez starostí. Tento díl nemá takovou podle mne dětskou duši, ale přesto se mi líbil, ovšem ne jako ty předešlé.

6.díl
Postava Václava Kováře mi byla velice nesympatická :D Líbí se mi jak tam autorka krásně popisuje naši matičku - Prahu.
Dojalo mne, jak Málinka viděla v kostele klečícího valacha.

Eumenida
02.04.2016 5 z 5

Víc se mi líbily příběhy z rodného Valašska, ta bezstarostnost dětství, v pokračování už přicházejí i mráčky, ale zase, to je život. Galánečky i život v Praze měly také své kouzlo. Celkem moc vydařená série.

Lucek
23.02.2016 5 z 5

Pořád mám slzy v očích, když si vzpomenu na kapitolu, kdy umřela babička.
Nádherná knížka, o poznání smutnější než předchozí díly...

vikaa
04.02.2016 4 z 5

Ráda jsem se dozvěděla další osudy céreček z Valašska i když půvab dětství nahradilo dospívání...

Luccy78
04.06.2015 5 z 5

Nádherné pokračování o dvou sestrách, kdy jedna je milá a hodná a s druhou šijou všichni čerti, vymýšlí jen samé lotroviny, ale přitom mají obě dobrá srdíčka :-) Jedna z mých nejmilejších knih.

Snow-White
23.08.2012 5 z 5

Gabra a Málinka - jedny z prvních knížek, které jsem přečetla a moc ráda na ně vzpomínám. První díly měly možná o něco větší kouzlo, ale bavilo mě vyrůstat s těmito dcérkami. :-)

Část díla

Amálie Kutinová