Gabra a Málinka 5. a 6. díl

5. díl – Gabra a Málinka galánečky
6. díl – Gabra a Málinka v Praze

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97956/gabra-a-malinka-5-6--97956.png 4.8115
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Sfinga

Kniha Gabra a Málinka 5. a 6. díl

20.10.2017

Nádherná kniha mého raného mládí. Vzpomínám si, jak jsem se u ní nasmála a četla ji stále dokola. Moc se mi líbila. I toto pokračování je výborné a skvěle napsané. A v této poslední knize se mi konkrétně nejvíc líbila Gabřina zamilovanost a to, jak se ona chovala a jak mluvila - u toho se nedalo nesmát. Autorka to opravdu zachytila trefně a hlavně vtipně.

Magdalena5
10.08.2017

Tyto díly jsem do své knihovny sehnala až po revoluci a přidala k nim ještě další Málinčiny příběhy. Nikdy jsem nelitovala.

Madlenka_Knihy
02.09.2016

5. díl
Už to nejsou takové ty holčičky bez starostí. Tento díl nemá takovou podle mne dětskou duši, ale přesto se mi líbil, ovšem ne jako ty předešlé.

6.díl
Postava Václava Kováře mi byla velice nesympatická :D Líbí se mi jak tam autorka krásně popisuje naši matičku - Prahu.
Dojalo mne, jak Málinka viděla v kostele klečícího valacha.

Eumenida
02.04.2016

Víc se mi líbily příběhy z rodného Valašska, ta bezstarostnost dětství, v pokračování už přicházejí i mráčky, ale zase, to je život. Galánečky i život v Praze měly také své kouzlo. Celkem moc vydařená série.

Lucek
23.02.2016

Pořád mám slzy v očích, když si vzpomenu na kapitolu, kdy umřela babička.
Nádherná knížka, o poznání smutnější než předchozí díly...

vikaa
04.02.2016

Ráda jsem se dozvěděla další osudy céreček z Valašska i když půvab dětství nahradilo dospívání...

Luccy78
04.06.2015

Nádherné pokračování o dvou sestrách, kdy jedna je milá a hodná a s druhou šijou všichni čerti, vymýšlí jen samé lotroviny, ale přitom mají obě dobrá srdíčka :-) Jedna z mých nejmilejších knih.

Snow-White
23.08.2012

Gabra a Málinka - jedny z prvních knížek, které jsem přečetla a moc ráda na ně vzpomínám. První díly měly možná o něco větší kouzlo, ale bavilo mě vyrůstat s těmito dcérkami. :-)